Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Takie nietypowe pytanie...

  1. #1
    Awatar Łukasz_TT
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa/Częstochowa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Kolor
    Black
    Posty
    128

    Takie nietypowe pytanie...

    Hej wszystkim,

    Tak tu się wiele osób ładnie chwali ( żeby nie było - nie nabijam się i nie "wyśmiewam" nikogo z Was... ) że swoimi TT-kami "brali" taaakie fury,
    z silnikami po 3-4 litry, a ja w moim autku jak mocniej wcisnę przy "starcie" to zaraz mi się ESP włącza i auto zamiast "wyrywać" do przodu to się slizga...
    I teraz już sam nie wiem - czy to z moim egzemplarzem ( ESP, opony, co innego...? ) jest coś nie tak, czy to jednak efekty tego że to ośka, a nie quattro...? A może po prostu trzeba "się naumieć" jeździć (czyt. efektywnie ruszać ) takim autkiem?
    Jak ruszę trochę spokojniej i "wciskam" dopiero gdy autko zacznie się trochę toczyć, to autko ładnie zaczyna przyspieszać, później na II-ce i III-ce też jest ładnie ciągnie, ale cały czas się zastanawiam jak to jest z tym "startem"... ?
    Silniczek mam standardowy, czyli 1.8T 180 KM.

    Może i mój post wyda się większości śmieszny, ale uważam że po to są takie fora, żeby coś konkretnego się dowiedzieć

    Żeby nie było - nie zależy mi na "pojedynkach" na każdym możliwych światłach, ale o przyjemność "fajnych" startów dla samego siebie

    Przez niemal 5 lat jeździłem 1,5-tonowym SUV-em 2.0 TDI, z "auto"-napędem 4x4 i przyznam że początek startu wydawał mi się jakiś "efektywniejszy"...
    Teraz "zakochawszy" się w TT-ce przesiadłem się do niej i mimo że przyspieszenie oraz elastyczność są o niebo lepsze ( czyt. ciekawsze i dające więcej frajdy ), to sam początek trochę rozczarowuje...

    Tak więc, co powiecie drodzy użytkownicy innych "osiek"...?

  2. #2
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    Nie mam ośki, ale dorzucę co nieco
    Start w ośce to kwestia wprawy i dobrych opon. Z każdym nowym autem trzeba się "oswoić". Na forum jest (był?) temat o ośce 180km, który killował duuuzo mocniejsze fury, także dla chcącego nic trudnego! Trzeba trenować w bezpiecznych miejscach i tyle

    Oto ten temat http://www.klubtt.pl/showthread.php?...i-TT-vs-(cz-4)

    Pozdrawiam

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Ośka jest lżejsza i ma mniejszą stratę mocy na kołach od Quattro. Rezultat = jest szybsza w wyścigach z rolki, ma gorszy start ale później lepiej idzie.
    Startuj z wyłączonym ESP i mniej-więcej ze średnich obrotów (strzelasz ze sprzęgła przy średnich obrotach, pedal gazu trzymasz przez chwile tak samo i dopiero potem dociskasz do konca a potem zmiana biegu) oczywiście najważniejsze jest to abyś wyczuł odpowiednie obroty aby auto nie zamuliło ani też nie zaczęło się ślizgać.
    Dla żywotności sprzęgła staraj się ścigać z rolki aby nie strzelać ze sprzęgła.
    Najważniejsza kwestia to opony bo to od nich zależy twoja przyczepność. Możesz poprawić parę rzeczy np. zamontować poliuretany aby zmniejszyć podnoszenie się przodu przy starcie czy na lato założyć semi-slicki.

  4. #4
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Dziękuję Ci Łukasz_TT za zadanie tego pytania, bo sam w sumie spotykam się z podobnym "problemem", ale w sumie bałem się zapytać AuTTtko jak dla mnie fenomenalnie przyspiesza (wiem, że jest tu sporo szybszych fur, ale ja do tej pory jeździłem/jeżdżę autami o mocach niewiele przekraczającyh 100 koni), ale sam start to u mnie nieustanne boksowanie kół Wniosek taki, że przede mną jeszcze sporo nauki w zakresie nauki jazdy TTtką

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Moze sprawdz geometrie bo nikt tu o tym nie napisal a ma to ogromny wplyw na trakcje. Generalnie 180tka na dobrym asfalcie przy temp powyzej 10 stopni i dobrej gumie to na 2 biegu nie jest wstanie zrywac trakcji. Ruszenie wymaga pewnej wprawy ale seria ma na tyle malo mocy i momentu ze nie jest to zbyt trudne. Pod warunkiem dobrej gumy ,zbierznosci i sprawnego zawiasu

  6. #6
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Geometrię robiłem w wakacje, gumy też mam w niezłym stanie, a co do zawieszenia, to może i masz rację Muszę na wiosnę przejrzeć wszystko (wymieniałem końcówki drążków i łączniki stabilizatora, ale reszty nie sprawdzałem dogłębnie - w każdym razie przegląd przeszedł)

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Niesprawna poduszka skrzyni tzw. psia kość też będzie miała wpływ na trakcję, sprawdzić zawieszenia od A do Z, potem opony i potem dopiero trenować.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8
    Awatar Łukasz_TT
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa/Częstochowa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Kolor
    Black
    Posty
    128
    Jak widać, warto pytać - zawsze ktoś odpowie!
    Dzięki wszystkim za dobre rady.

    Niestety trzeba poczekać na temperaturową "odwilż", zanim będzie można poćwiczyć "starty"

    Pozdrawiam forumowiczów!

Podobne wątki

  1. Nietypowe wersje TTek
    Przez Jerry w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 06-12-2020, 20:47
  2. Nie mogę odpalić auta - nietypowe :(
    Przez xylo w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 27-02-2019, 22:43
  3. Ciekawostki przyrodnicze ( nietypowe TT na sprzedaż )
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 17-05-2012, 19:27
  4. Nietypowe felgi do aut.
    Przez MichalTT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-06-2010, 02:47
  5. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-07-2008, 18:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •