Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Sterownik silnika 3.2 DSG - wersje.

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny DSG
    Posty
    63

    Sterownik silnika 3.2 DSG - wersje.

    Witajcie,

    Właśnie odkryłem, że w moim aucie przyczyną błędu z systemem EVAP (pisałem o tym na forum) jest wymieniony sterownik silnika. Niestety poprzedni właściciel nie przyłożył się do naprawy (albo poszedł po kosztach) i zainstalował sterownik z wersji USA. Z tego powodu próbuje on komunikować się z pompą, której w wersjach europejskich nie ma i to generuje błąd układu EVAP.
    Zamierzam doprowadzić tą kwestię do porządku. W serwisie Audi powiedzieli mi, że w moim aucie prawidłowy sterownik to: 022 997 034 QX a ja obecnie mam 022 906 032 JF. Niestety w serwisie nie byli zbyt rozmowni i nie udało mi się ustalić nic więcej. Czy ktoś może mi podać jakie zamienniki oprócz tego podanego przez serwis będą odpowiednie do mojego auta?
    A może w grę wchodzi przeflashowanie mojego sterownika na wersję europejską?

    Wszelkie podpowiedzi mile widziane

    Pozdrawiam
    Stona

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Musisz kupić sterownik o identycznych numerach, albo ogarnięty tuner wyłączy to w programie, wymiana sterownika to także przekodowanie immo.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny DSG
    Posty
    63
    Hm... zgadzam się, że na logikę tak powinno być, ale jak widać na moim obecnym przykładzie sterownik o innych oznaczeniach działa poprawnie (gdyby nie wersja USA).

    Pisząc, że mam kupić o identycznych numerach masz na myśli, że litery na końcu mogą być różne czy też nie?
    Z tego co się orientuję ta mnogość wersji sterowników wynika z tego, że starsze wersje są zastępowane przez nowsze. Zależałoby mi poznać tą listę, które zastępowały które, wtedy szansa znalezienia używanego będzie znacznie większa.

    Rozmawiałem dzisiaj z kilkoma tunerami i zgodnie twierdzą, że mogą to zrobić, ale wspominają o tym, że to niestety w całości wyłączy układ EVAP i wtedy zamiast niego trzeba wstawić klasyczne odpowietrzenie zbiornika paliwa. Takie przeróbki niezbyt mi się widzą
    Wolałbym, żeby udało się wgrać do sterownika USA oprogramowanie europejskie, ale wygląda jakby nie było takiej możliwości.

  4. #4
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    A system odprowadzania oparów paliwa nie działa pasywnie? Tzn komputer tylko sprawdza czy filtr jest sprawny itp? Co robi elektronika w systemie evap?

    Wysłane z Xiaomi Mi4

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    mysle ze lepiej zwrócic sie do ogarnietej osoby w tym temacie aby zmodyfikować soft aby nie widział tej pompy. W 1.8t bym pomógł ale w tej kwestii raczej cięnko.
    Bo raczej wątpie aby vcds miał taka możliwość...

  6. #6

    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Elbląg
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    516
    Podeslij kolego VIN to sprawdze jaki ma byc wlasciwy sterownik , wg programu jest conajmniej 10 różnych możliwości w zalezności od VIN , rodzaju skrzyni biegów i innych kodów PR

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny DSG
    Posty
    63
    Cytat Zamieszczone przez michal26 Zobacz posta
    Podeslij kolego VIN to sprawdze jaki ma byc wlasciwy sterownik , wg programu jest conajmniej 10 różnych możliwości w zalezności od VIN , rodzaju skrzyni biegów i innych kodów PR
    Dzięki, poszło na PW.

    Cytat Zamieszczone przez squirrelkuss Zobacz posta
    A system odprowadzania oparów paliwa nie działa pasywnie? Tzn komputer tylko sprawdza czy filtr jest sprawny itp? Co robi elektronika w systemie evap?
    Moim zdaniem w wersjach europejskich sterownik dba o pracę tzw. zaworu N80 czyli nie do końca jest to taki pasywny układ.

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez stona1 Zobacz posta
    Hm... zgadzam się, że na logikę tak powinno być, ale jak widać na moim obecnym przykładzie sterownik o innych oznaczeniach działa poprawnie (gdyby nie wersja USA).

    Pisząc, że mam kupić o identycznych numerach masz na myśli, że litery na końcu mogą być różne czy też nie?
    Z tego co się orientuję ta mnogość wersji sterowników wynika z tego, że starsze wersje są zastępowane przez nowsze. Zależałoby mi poznać tą listę, które zastępowały które, wtedy szansa znalezienia używanego będzie znacznie większa.

    Rozmawiałem dzisiaj z kilkoma tunerami i zgodnie twierdzą, że mogą to zrobić, ale wspominają o tym, że to niestety w całości wyłączy układ EVAP i wtedy zamiast niego trzeba wstawić klasyczne odpowietrzenie zbiornika paliwa. Takie przeróbki niezbyt mi się widzą
    Wolałbym, żeby udało się wgrać do sterownika USA oprogramowanie europejskie, ale wygląda jakby nie było takiej możliwości.
    Mam na myśli to że w tych autach z tak rozbudowanym CAN podmiana sterownika który będzie w 100% współpracował z autem to loteria, no chyba że masz program który w 100% poda Ci właściwy zamiennik, jest jeszcze możliwość dobrania ECU po roczniku musi być z roku modelowego, jest szansa że trafisz, tak więc najpewniej kupić taki sam, tym bardziej ze masz DSG.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Nie wiem jak jest w mk2 i 3.2 ale w 1.8t to sa ze 3 rozne sterowniki a w tt tylko 2 rodzaje. Roznia sie jedynie softami ktore sa tam wgrane. Numery oczywiscie sa inne na nich ale elektronika jest taka sama. Ja np u siebie w a3 mam sterownik od aqa a soft od tt i na to dopiero program. W tt mam sterownik od bam w opakowaniu swojego apx a soft jeszcze inny.
    Takze jest duze prawdopodobienstwo ze wgranie softu zalatwilo by sprawe i znam osobe ktora mogla by to potwierdzic lub wykluczyc i jesli sie da zrobic to i wgrac taki soft...

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Niestety w tym sterowniku nie jest jak w me7.5 mówiłem Ci już o tym, gdy by tak było GTO czekał by na mnie ze swoim sterownikiem wystrojonym na blacie i po podmiance zrobili byśmy korektę i po sprawie, chyba też Ci to tłumaczył przez tel. jaka jest sytuacja z me7.1.1.
    Po za tym jaki jest sens kupować drugi inny sterownik po to ze by ponownie wgrać soft który rzekomo jest nieprawidłowy i tak zostaje nam szukanie takiego z odpowiednim softem, tak więc albo pewny zamiennik z roku produkcyjnego albo ten sam ECU
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 04-01-2016 o 18:56
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11

    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny DSG
    Posty
    63
    Tunerzy z którymi rozmawiałem dawali duże szanse na to, że uda im się wgrać do sterownika z auta amerykańskiego oprogramowanie europejskie. Jednak tak samo duże ich zdaniem było prawdopodobieństwo jak to określali uśpienia sterownika. Niewiadomą jest też ile poprzedni właściciel danego sterownika robił aktualizacji oprogramowania w nim, a to podobno w jakiś sposób trwale zabiera dostępną tam pamięć.
    Na razie oprócz swiecącej sie kontrolki silnika auto jeździ OK, nie ma żadnych innych błędów stąd też nie robię nerwowych ruchów.
    Obserwuję co uda się kupić:
    - jakiś w miarę niedrogi zbliżony sterownik, żeby dać tunerom na próbę może uda się zmianić oprogramowanie i będzie ok. (zawsze mam mój w zapasie)
    - inny amerykański (też tylko w dobrej cenie) wtedy tak samo będę mógł swobodnie testować u tunerów
    - a może też w końcu trafi się coś dokładnie do mojego auta
    - zawsze też pozostaje ASO - najdrożej, ale jest to też jakaś opcja

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Tak dla potomności:

    Bardzo ogarnięty tuner ze śląska właśnie wgrał mi odpowiednie oprogramowanie. Szybko, profesjonalnie i w dobrej cenie. Jak ktoś potrzebowałby coś w kwestii sterownika silnika to gorąco polecam. W razie co prześlę namiary. Gość naprawdę wie co robi

  12. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez stona1 Zobacz posta
    Tunerzy z którymi rozmawiałem dawali duże szanse na to, że uda im się wgrać do sterownika z auta amerykańskiego oprogramowanie europejskie. Jednak tak samo duże ich zdaniem było prawdopodobieństwo jak to określali uśpienia sterownika. Niewiadomą jest też ile poprzedni właściciel danego sterownika robił aktualizacji oprogramowania w nim, a to podobno w jakiś sposób trwale zabiera dostępną tam pamięć.
    Na razie oprócz swiecącej sie kontrolki silnika auto jeździ OK, nie ma żadnych innych błędów stąd też nie robię nerwowych ruchów.
    Obserwuję co uda się kupić:
    - jakiś w miarę niedrogi zbliżony sterownik, żeby dać tunerom na próbę może uda się zmianić oprogramowanie i będzie ok. (zawsze mam mój w zapasie)
    - inny amerykański (też tylko w dobrej cenie) wtedy tak samo będę mógł swobodnie testować u tunerów
    - a może też w końcu trafi się coś dokładnie do mojego auta
    - zawsze też pozostaje ASO - najdrożej, ale jest to też jakaś opcja

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Tak dla potomności:

    Bardzo ogarnięty tuner ze śląska właśnie wgrał mi odpowiednie oprogramowanie. Szybko, profesjonalnie i w dobrej cenie. Jak ktoś potrzebowałby coś w kwestii sterownika silnika to gorąco polecam. W razie co prześlę namiary. Gość naprawdę wie co robi
    to żadna tajemnica. Poleciłem CI GTO bo ten człowiek wie co robi. Żuczkowi ogarnął pięknie vr6 T także z czystym sumieniem można polecić

Podobne wątki

  1. sterownik silnika
    Przez tomek563 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-01-2013, 09:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •