Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Odma APX

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa-Bródno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    187

    Odma APX

    Witam.spotkałem się z następującym problemem.Z racji dziurawego układu odmy wziąłem się za wymianę. Zakupiłem wszystkie elementy a więc kolanko wychodzące z kadłuba, gumowy trójnik, zaworek w kierunku kolektora ssacego i zawór odmy (grzybek z dwoma wyjsciami).mechanik zmontowal, odbierane auto rozgrzane bez bez błędów itp.cieszyłem się brakiem zapachu spalonego oleju w kabinie.rano odpalam auto a ono się ksztusi szarpie i wywala błąd przeplywki.po rozgrzaniu błąd się nie powtarza choć bywa że autem delikatnie szarpie na wolnych obrotach.jeździ bez zarzutu.Natomiast zasysa powietrze bagnetem.Na tyle mocno ze słychać syczenie przy zamkniętej masce.Domyślam się ze coś jest przytkane.tylko co skoro cały układ jest nowy.Wszystkie tematy przejrzałem i w takiej sytuacji pomagała wymiana tego dużego zaworu.u mnie jest nowy ori. Prośba o pomoc panowie.

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    czesc, ja bym niezwlocznie udal sie spowrotem do mechanika z reklamacja. spokojnie wyjasnij co sie dzieje. byc moze skoro bylo sporo gmerane przy silniku jakis czujnik lub waz jest nie zapiety. spod bagnetu powinno dmuchac nie zasysac.. sam sprawdz kostke na przeplywomierzu, byc moze jest nie wpieta i stad ten blad. pozdro.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 02-01-2016 o 20:45

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa-Bródno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    187
    Mechanik wymieniał tylko i wyłącznie dlatego ze jest zimno a ja nie mam warunków. Z racji ze jest teraz sporo wolnego i warsztaty pozamykane wziąłem się za demontaż całości i ponowny montaż. Wszystko poskladane na nowo, zawory sprawne.inaczej nie da się tego złożyć poza tym.nie jest to skomplikowane.Byłem zrobić rundke sprawdzająca i ku mojemu zdziwieniu po ok 50 km jak otworzyłem maskę oczom ukazał się widok oleju wyzyganego przez bagnet.Nie mam już pomysłu co może być zatkane.na jałowym wytwarza się podciśnienie a po jeździe nadciśnienie w silniku.Dodam ze na jałowym chodzi nierówno i strzela cicho z wydechu.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Moja wizyta u mechanika była spowodowana wyciekiem oleju.Mechanik stwierdził że odma jest dziurawa (trojnik z ezektorem był jak sito) i ze tamtędy olej wycieka.Widocznie po wymianie trojnika ciśnienie dalej gdzieś się wytwarza tylko nie ucieka dziurą a wypycha bagnetem.

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    w takim razie masz niedrozna odme na 99% skoro wywala olej bagnetem. w skrzyni korbowej wytwarza sie cisnienie ktore jest usowane w najlatwiejszy sposob - w Twoim przypadku przez bagnet, a powinno... odma. sprawdz czy ktorys z wezy nie jest zapchany lub zaworki nie sa zalozone ''pod prad'' czyli niezgodnie z przelotem.

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa-Bródno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    187
    A wiec zagadki ciąg dalszy.zanim oddam auto do mechaniora we wtorek sprawdzam co mogę we własnym zakresie.A wiec o dziwo....odma drozna. Dmuchając w rurę na pokrywie powietrze bez żadnych oporów wydostaje się rurka idącą ze skrzyni korbowej.zaworki zamontowane na milion procent poprawnie.Styki na przepływce podziałem, a sama wyczyscilem.błąd nie powraca.będę wracał z roboty to go przepaluje zobaczę czy znów wyrzuci olej.jest szansa żeby dostawał ciśnienie do komory olejowej z turbiny? Inna droga niż przez odma idącą od kolektora ssacego

  6. #6
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Przeplywomierz czyszczenie nic nieda.
    To działa tylko na chwilę.

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa-Bródno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    187
    Ma rok czasu.ori bosch.i tak go czyscze ci jakiś czas profilaktycznie.

  8. #8
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    W takim razie zbyt wysokie cisnienie w skrzyni korbowej moze byc wynikiem np. Zapieczonych pierscieni, peknietego tloka itp. Generalnie przedmuchy i nieszczelnosci w silniku. Sprawdz cisnienie na kazdym cylindrze.

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Sprawdz dzialanie zaworka kierunkowego i czy grzybek przy tip ma przedmuchy. Teraz sa takie temperatury ze lubi zamarznac woda i odma jest niedrozna. Jesli wszystko ok to zmierz kompresje silnika.

Podobne wątki

  1. kupię przewód odpowietrzający (odma)
    Przez Roben_ w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-05-2017, 19:22
  2. Odma - falujące obroty
    Przez Booster w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-12-2016, 13:46
  3. Odma silnika
    Przez Bisio w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-12-2016, 01:10
  4. Montaz airboxa a odma
    Przez game23 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 11-11-2010, 18:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •