Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Problem z LICZNIKIEM

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    25

    Problem z LICZNIKIEM

    Witam,
    tak jak w temacie mam problem z licznikiem , mianowicie gdy przekręcam kluczyk nie włączają mi się kontrolki takie jak: abs, ręczny, poduszki itd. Po przekręceniu kluczyka widać tylko godzinę i przebieg. Po włączeniu świateł działa tylko podświetlenie licznika. W czym problem ? Licznik do wymiany ?

  2. #2
    Awatar milek06
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczytno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    483
    Zawsze warto rzucić okiem na bezpieczniki. Np. jeden jest od podświetlenia zegarów, drugi od kontrolek, FISu etc. Zacząłbym tam. Chociaż specjalistą od zegarów jest Jerry

  3. #3
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez EndrjuKlon Zobacz posta
    Witam,
    tak jak w temacie mam problem z licznikiem , mianowicie gdy przekręcam kluczyk nie włączają mi się kontrolki takie jak: abs, ręczny, poduszki itd. Po przekręceniu kluczyka widać tylko godzinę i przebieg. Po włączeniu świateł działa tylko podświetlenie licznika. W czym problem ? Licznik do wymiany ?
    Powiem Ci że taki trochę skromny i mało dokładny opis usterki....po uruchomieniu silnika i zapaleniu świateł podświetla się tylko licznik a wskazówki się nie poruszają ?
    Te Terrere Terrere terererererere …

  4. #4
    Awatar roger96
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    krakow
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    szary
    Posty
    34
    Widzę że poruszany jest temat zegarów, to podłączę się z jednym pytankiem do Jerrego mianowicie czy zegary przedliftowe można zastąpić poliftowymi z kolorowym fisem. Chodzi o 8j. Dzięki i sorki że tak się podczepiłem. Pozdrawiam.

  5. #5
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez roger96 Zobacz posta
    Widzę że poruszany jest temat zegarów, to podłączę się z jednym pytankiem do Jerrego mianowicie czy zegary przedliftowe można zastąpić poliftowymi z kolorowym fisem. Chodzi o 8j. Dzięki i sorki że tak się podczepiłem. Pozdrawiam.
    Tak, można. Musisz tylko znaleźć specjalistę który dogra Ci licznik po lifcie (z wyświetlaczem czarno-białym, kolorowego nie ma w TT) z Twoja TT 8J.

    Pozdro,
    Jerry.
    Te Terrere Terrere terererererere …

  6. #6
    Awatar roger96
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    krakow
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    szary
    Posty
    34
    Dzięki bardzo za odp. Rozumiem że wszystkie kostki itp. Pasują bezproblemowo.
    Pozdrawiam i życzę wesołych świąt

  7. #7
    Awatar dawid94
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Ahlen (D)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    66
    Podczepie sie so tematu. Mam taki Problem ze od czasu do czasu traci sie pamiec licznika. Tzn komputer spalania zaczyna liczyc od nowa, godzina i data startuje od zera i licznik kilometrow tych co idzie skasowac leci od zera.. Stalo mi sie to drugi raz w ciagu tygodnia. Wyglada to tak jak by ktos akumlator odpiol. Co sprawdzic zeby to naprawic? Moze Jerry cos doradzi?

  8. #8
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    Pisz do Jerrego, mi się wydaje że to wina procesora.
    Proste są dla szybkich aut a zakręty dla szybkich kierowców

    https://www.facebook.com/SzefKuchniPodOrlem?ref=hl

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    w razie większych problemów polecam firmę :
    http://www.licznik.org/
    nie jest tanio a gość jest troszkę pewny siebie. Lecz zanim w końcu tam wysłałem zegary robiłem tam gdzie jest "tanio i dobrze" skończyło się ,że musiałem zapłacić za te "tanio i dobrze" i dodatkowo tam gdzie jest drogo ale bardzo skutecznie + dodatkowe koszty aby poprawić po tym "tanio i dobrze"
    Wysyłasz zegary i nie musisz gościowi nic opisywać. Dostał paczkę i już tego samego dnia wyliczył mi 10 usterek moich zegarów. Wszystkie zostały naprawione bez tłumaczenia opisywania co według mnie nie działa. Dostał polecenie ,że niech robi co według niego jest nie tak a nawet poprawił fuckupy poprzedników a ja wreszcie zapominam o tym wrzodzie jakim były liczniki w mojej tt.
    Oczywiście tak jak napisałem nie jest tanio ale mi się znudziło wyjmować zegary po kilka razy i wozić do szpeców i jeździć bez całkowicie działających zegarów.

  10. #10
    Awatar dawid94
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Ahlen (D)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    66
    Narazie odpiolem akumlator i podpiolem spowrotem. Zobaczymy czy cos to da. Po zatym licznik byl naprawiany przez poprzedniego wlasciciela i niemam zadnych innych problemow. Cena tej naprawy wyniosla 200 euro i mam rachunek z gwarancja o ktorej zapomnialem. Jesli jeszcze cos sie bedzie dzialo to tam pojade chodz mam 300km i niech robia. Albo musze sie dowiedziec czy moge wyslac

  11. #11
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez dawid94 Zobacz posta
    Albo musze sie dowiedziec czy moge wyslac
    Możesz

  12. #12
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    w razie większych problemów polecam firmę :
    http://www.licznik.org/
    nie jest tanio a gość jest troszkę pewny siebie. Lecz zanim w końcu tam wysłałem zegary robiłem tam gdzie jest "tanio i dobrze" skończyło się ,że musiałem zapłacić za te "tanio i dobrze" i dodatkowo tam gdzie jest drogo ale bardzo skutecznie + dodatkowe koszty aby poprawić po tym "tanio i dobrze"
    Wysyłasz zegary i nie musisz gościowi nic opisywać. Dostał paczkę i już tego samego dnia wyliczył mi 10 usterek moich zegarów. Wszystkie zostały naprawione bez tłumaczenia opisywania co według mnie nie działa. Dostał polecenie ,że niech robi co według niego jest nie tak a nawet poprawił fuckupy poprzedników a ja wreszcie zapominam o tym wrzodzie jakim były liczniki w mojej tt.
    Oczywiście tak jak napisałem nie jest tanio ale mi się znudziło wyjmować zegary po kilka razy i wozić do szpeców i jeździć bez całkowicie działających zegarów.
    Jak większość fachowców, będzie narzekał na poprzedniego majstra

Podobne wątki

  1. Standardowy problem z licznikiem.
    Przez Tobi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-06-2016, 18:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •