Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 101

Wątek: TUNING TTSa na 340-360 KM

  1. #16
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez KOWBOJ Zobacz posta
    Co znaczy ze silnik jest inny???
    Stajnie podają ze na samym sofcie można osiągnąć 315 km+DP i dolot 340-360 km. Tak podaje np. Best performance z Częstochowy i fabryka mocy z Lublina.
    Wszystko ok dolot seria, DP+SOFT, a co z coolerem??? Czy przy mocy 340 km nie trzeba go wymieniać ? Część tunerów twierdzi ze seria wystarczy do 360 km, a co z upalny dniami??
    No i na koniec wydech. Uważam że jest nieodzownym elementem tuningu. Tylko nikt nie chce mi odpowiedzieć jaki jest dokładnie koszt wydechu od turbo do końca wraz z montażem.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    I jeszcze 2 słowa . A jak się ma tuning silnika CDLBQ 272 km do jego trwałości?? Przecież seria 272 to już wydaje się max jak na 2 litry. Niektórzy twierdzą że po tuningu 20 tyskow przelotu i remont. Czy to prawda???
    Znaczy tyle że możesz osiągnąć równie dobrze 300koni a na innym silniku 320km. To co podają tabelki typowe przyrosty, oczywiscie jeśli masz silnik w świetnym stanie można domniemywać żę osiągniesz nawet więcej niż podają w 'tabeli' A równie dobrze możesz mieć niższą kompresje, co jednocześnie nie kwalifikuje odrazu motoru do remontu i nie ma sensu go robić jeśli ubytek jest akceptowalny , ale będziesz miał te kilka'naście' koni mniej niż typowo wychodzi z racji niższej kompresji i dużego przebiegu - to tylko przykład.

    Ja podchodzę do tematu realistycznie na podstawie doświadczenia z różnymi silnikami

    Jak podają że na 340KM w TTS trzeba wymieniać dolot to Cię naciągają bo dolot starcza jak już wyżej pisałem na ponad 500koni. Po prostu nie znaja specyfiki 2.0TFSI w TTS.

    Intercooler zalecam wymieniać klientom z doświadczenia- seryjny w upał będzie się pocił.

    Wydech jest bardzo pożądaną i zalecaną modyfikacją. Polecam i zalecam.

    Silnik CDL(A/B/C)wytrzymuje do 500KM aczkolwiek to już jest jego granica.
    Dlatego też 340 czy 400koni nie robi zbytnio na nim wrażenia. 20tys i remont - myślę że do zrobienia nawet szybciej jak ktoś katuje na zimnym i nie chłodzi. Aczkolwiek to już na własne życzenie Przy dobrym serwisowaniu i użytkowaniu zgodnie ze sztuką silnika turbodoładowanego nie trapił bym się trwałością odpowiednio zmodyfikowanego 2.0TFSI.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  2. #17
    Awatar KOWBOJ
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    368
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    153
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    Znaczy tyle że możesz osiągnąć równie dobrze 300koni a na innym silniku 320km. To co podają tabelki typowe przyrosty, oczywiscie jeśli masz silnik w świetnym stanie można domniemywać żę osiągniesz nawet więcej niż podają w 'tabeli' A równie dobrze możesz mieć niższą kompresje, co jednocześnie nie kwalifikuje odrazu motoru do remontu i nie ma sensu go robić jeśli ubytek jest akceptowalny , ale będziesz miał te kilka'naście' koni mniej niż typowo wychodzi z racji niższej kompresji i dużego przebiegu - to tylko przykład.

    Ja podchodzę do tematu realistycznie na podstawie doświadczenia z różnymi silnikami

    Jak podają że na 340KM w TTS trzeba wymieniać dolot to Cię naciągają bo dolot starcza jak już wyżej pisałem na ponad 500koni. Po prostu nie znaja specyfiki 2.0TFSI w TTS.

    Intercooler zalecam wymieniać klientom z doświadczenia- seryjny w upał będzie się pocił.

    Wydech jest bardzo pożądaną i zalecaną modyfikacją. Polecam i zalecam.

    Silnik CDL(A/B/C)wytrzymuje do 500KM aczkolwiek to już jest jego granica.
    Dlatego też 340 czy 400koni nie robi zbytnio na nim wrażenia. 20tys i remont - myślę że do zrobienia nawet szybciej jak ktoś katuje na zimnym i nie chłodzi. Aczkolwiek to już na własne życzenie Przy dobrym serwisowaniu i użytkowaniu zgodnie ze sztuką silnika turbodoładowanego nie trapił bym się trwałością odpowiednio zmodyfikowanego 2.0TFSI.
    A co z wydech em . Interesował by mnie wydech MG Motorsport. Jaki koszt DP no i reszta do tylu??? I czy trzeba go koniecznie wymieniać przy mocy rzędu 340-360 km.

  3. #18
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Ja u siebie w tt mam puszki firmy mg i powiem ze wypalają się bardzo szybko. Ci co slyszeli moją tt to wiedzą co i jak. Dlatego jakos mnie nie urzekają ich produkty. Jak kolega chce sie xopytac o wydech to zapraszam na pw bo to zalezy czy z katem czy bez ile vband ile puszek itp. Wszystko jest do ugadania ale kompletny wydech to podstawa wedlug mnie. Fmic mozna pologowac i zmienic w kazdym momencie takze

  4. #19
    Awatar KOWBOJ
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    368
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    153
    Czy jest ktoś kto ma TTS 272 km i robił jakieś zmiany ? Jeżeli tak to jakie i gdzie i czy jest zadowolony????

  5. #20
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez KOWBOJ Zobacz posta
    A co z wydech em . Interesował by mnie wydech MG Motorsport. Jaki koszt DP no i reszta do tylu??? I czy trzeba go koniecznie wymieniać przy mocy rzędu 340-360 km.

    Wydech jest bardzo pożądaną i zalecaną modyfikacją. Polecam i zalecam.

    Pod moce rzędu 360KM wydech jest jedną z koniecznych modyfikacji.

    Cena wydechu MG- dzwoń do Michała 5min i wiesz wszystko. W googlach znajdziesz tel ew u mnie możesz cały wydech MG zamówić ew wykonać od zera customowy wydech u mnie.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  6. #21
    Awatar KOWBOJ
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    368
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    153
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    Pod moce rzędu 360KM wydech jest jedną z koniecznych modyfikacji.

    Cena wydechu MG- dzwoń do Michała 5min i wiesz wszystko. W googlach znajdziesz tel ew u mnie możesz cały wydech MG zamówić ew wykonać od zera customowy wydech u mnie.
    Z chęcią zamówię tylko jak dotąd nie znam żadnych kosztów i cen. Jaka różnica w cenie jest między MG i customowym???

  7. #22
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Jeżeli chodzi o koszta to z chłopakami sam byś musiał się dogadać na PW. Rury z kwasówki wszędzie takie same, a tłumiki możesz sobie wybrać sam z jakiej firmy Ci odpowiadają Generalnie ich robota powinna wyjść Cię troche taniej niż gotowce przy takiej samej jakości

  8. #23
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    zeby dowiedziec sie o cenach nalezy sie skontaktowac na forum nie ma cennikow chyba
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  9. #24
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    zeby dowiedziec sie o cenach nalezy sie skontaktowac na forum nie ma cennikow chyba
    Ale kolega narobil szumu wokol siebie a nawet sie nie odezwał z zapytaniem pomimo ze na pw wyrazil taka chęc...

  10. #25
    Awatar KOWBOJ
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    368
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    153
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Ale kolega narobil szumu wokol siebie a nawet sie nie odezwał z zapytaniem pomimo ze na pw wyrazil taka chęc...
    Witajcie. Kolega nie narobił szumu tylko był daleko ale już wrócił i będzie działał.

  11. #26
    Awatar streetrace
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Phantom
    Posty
    548
    A... w sam program nie ma się co bawić?
    Wiem, że apetyt zawsze rośnie, ale ciekaw jestem, czy ok.310km bez coolera i wydechu to głupi pomysł?

  12. #27
    Awatar KOWBOJ
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    368
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    153
    Cytat Zamieszczone przez streetrace Zobacz posta
    A... w sam program nie ma się co bawić?
    Wiem, że apetyt zawsze rośnie, ale ciekaw jestem, czy ok.310km bez coolera i wydechu to głupi pomysł?
    Cooler masz ok do 350-360 koni. Dolot masz do około 450. Musisz zrobić wydech, soft silnika i skrzyni. Ja zdecydowałem się ze mój wydech zrobi Paweł 2005. Następnie jadę do compsport i 350 koni murowane.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez streetrace Zobacz posta
    A... w sam program nie ma się co bawić?
    Wiem, że apetyt zawsze rośnie, ale ciekaw jestem, czy ok.310km bez coolera i wydechu to głupi pomysł?
    A jaką masz skrzynie???

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Załącznik 9818Witajcie ponownie . Jako że mody w moim TTS cały czas idą do przodu to parę słów i fotek w tym temacie. Aktualnie na tapecie wydech który struga Paweł. Przeloty mają być do 500 km. Na początku DP później kat z sonda. Za katem duży owalny tłumik później Y pipe. Jedna strona do końcówek druga strona do tłumika. Wszystko sterowane przepustnica na przycisk.
    DP owinięte bandażem wygląda tak.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Niestety reszty fotek nie udało się wrzucić. Za mało miejsca.....

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Witajcie ponownie

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez streetrace Zobacz posta
    A... w sam program nie ma się co bawić?
    Wiem, że apetyt zawsze rośnie, ale ciekaw jestem, czy ok.310km bez coolera i wydechu to głupi pomysł?
    Moje tts jest juz po sofcie silnika i skrzyni wyszło 368 km i 445 Nm.
    Ostatnio edytowane przez KOWBOJ ; 23-01-2016 o 07:48

  13. #28
    Awatar streetrace
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Phantom
    Posty
    548
    Łooo... super...!

  14. #29
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Gratki nowych koników teraz zapewne banan od ucha do ucha, jednak może opisz coś wiecej gdzie robiłeś soft i jakiś wykresik do obdukcji by się przydał, fajnie bylo by skonfrontować auto z TT Asiksona o podobnych parametrach lecz na większym turbo.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #30
    Awatar KOWBOJ
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    368
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    153
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Gratki nowych koników teraz zapewne banan od ucha do ucha, jednak może opisz coś wiecej gdzie robiłeś soft i jakiś wykresik do obdukcji by się przydał, fajnie bylo by skonfrontować auto z TT Asiksona o podobnych parametrach lecz na większym turbo.
    Robiłem to wczoraj w Piasecznie w Masters a robił mi soft nasz wspólny znajomy Krzysiu GTO. Wyszło ok ale jeszcze raz będzie mała popraweczka. Uszkodzenie termostatu nie pozwoliło dokładnie dostroic auto. Poza tym jestem w szoku seria wyszła 313 km oczywiście z wydechem ala Paweł 2005.
    Tak wygląda seria z wydechem.
    Ostatnio edytowane przez KOWBOJ ; 13-02-2016 o 21:04

Podobne wątki

  1. tuning BWA
    Przez markow w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-05-2017, 13:07
  2. Auta, które są (prawie) wolniejsze od nowego TTsa
    Przez KrzysiuProgramista w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 08:16
  3. Tuning TTSa
    Przez Nachzehrer w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-03-2011, 22:19
  4. Tuning silnika 2.0 TFSI z podstawowej TT MK2 (TUNING 200 PS)
    Przez jerzy_dabrowski w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-10-2007, 11:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •