Cytat Zamieszczone przez KOWBOJ Zobacz posta
Co znaczy ze silnik jest inny???
Stajnie podają ze na samym sofcie można osiągnąć 315 km+DP i dolot 340-360 km. Tak podaje np. Best performance z Częstochowy i fabryka mocy z Lublina.
Wszystko ok dolot seria, DP+SOFT, a co z coolerem??? Czy przy mocy 340 km nie trzeba go wymieniać ? Część tunerów twierdzi ze seria wystarczy do 360 km, a co z upalny dniami??
No i na koniec wydech. Uważam że jest nieodzownym elementem tuningu. Tylko nikt nie chce mi odpowiedzieć jaki jest dokładnie koszt wydechu od turbo do końca wraz z montażem.

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

I jeszcze 2 słowa . A jak się ma tuning silnika CDLBQ 272 km do jego trwałości?? Przecież seria 272 to już wydaje się max jak na 2 litry. Niektórzy twierdzą że po tuningu 20 tyskow przelotu i remont. Czy to prawda???
Znaczy tyle że możesz osiągnąć równie dobrze 300koni a na innym silniku 320km. To co podają tabelki typowe przyrosty, oczywiscie jeśli masz silnik w świetnym stanie można domniemywać żę osiągniesz nawet więcej niż podają w 'tabeli' A równie dobrze możesz mieć niższą kompresje, co jednocześnie nie kwalifikuje odrazu motoru do remontu i nie ma sensu go robić jeśli ubytek jest akceptowalny , ale będziesz miał te kilka'naście' koni mniej niż typowo wychodzi z racji niższej kompresji i dużego przebiegu - to tylko przykład.

Ja podchodzę do tematu realistycznie na podstawie doświadczenia z różnymi silnikami

Jak podają że na 340KM w TTS trzeba wymieniać dolot to Cię naciągają bo dolot starcza jak już wyżej pisałem na ponad 500koni. Po prostu nie znaja specyfiki 2.0TFSI w TTS.

Intercooler zalecam wymieniać klientom z doświadczenia- seryjny w upał będzie się pocił.

Wydech jest bardzo pożądaną i zalecaną modyfikacją. Polecam i zalecam.

Silnik CDL(A/B/C)wytrzymuje do 500KM aczkolwiek to już jest jego granica.
Dlatego też 340 czy 400koni nie robi zbytnio na nim wrażenia. 20tys i remont - myślę że do zrobienia nawet szybciej jak ktoś katuje na zimnym i nie chłodzi. Aczkolwiek to już na własne życzenie Przy dobrym serwisowaniu i użytkowaniu zgodnie ze sztuką silnika turbodoładowanego nie trapił bym się trwałością odpowiednio zmodyfikowanego 2.0TFSI.