Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: Silnik gaśnie przy 90 C , odpala po godzinie

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Zachodnio-pomorskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    3

    Silnik gaśnie przy 90 C , odpala po godzinie

    Witam! Jestem tutaj nowy, to mój pierwszy post dlatego proszę o wyrozumiałość w razie czego

    Niestety pojawiam się na tym forum ponieważ mam poważny problem z autem

    TT 8N 99 R. 180 KM 220 tys. km

    Auto zakupiłem we wrześniu 2014 r. Sprawowało się bez zarzutów na miescie jak i w trasie, a pokonywało nawet dość długie odcinki np. do Norwegii.
    Problem pojawił się w lipcu tego roku, w bardzo upalny dzien. Podczas dość dynamicznej jazdy ze Szczecina do Wawy, omijając płatne odcinki autostrad (co wpłyneło na częste redukcje prędkości) przy prędkości 120 km / h auto nagle zgasło i nie chciało ponownie zapalić. Po około godzinie, dosłownie minute przed przyjazdem lawety auto odpaliło, pojechało na warsztat, zostało podpięte pod komputer który nie pokazywał żadnego błędu. Jazda została kontynuowana, po 200 km ten sam problem, kolejny pojawił się już w samym centrum Wawy pod hotelem...
    Powrót do Szczecina w nocy, bez najmniejszych problemów. Problem ponownie się pojawił podczas jazdy w korku w upalny dzień... Laweta w Norwegii kosztowała 2000 zł
    Auto było dalej eksploatowane bez problemów, lecz jakiś tydz. temu pojawiły sie problemy z odpalaniem na zimnym, na auto banie w nocy też mi zgasła, odpaliła po 30 min i 30 min jechała i gasła ... Pytałem wielu mechaników, dla każdego ta sprawa jest zagadką...

    O auto bardzo dbam, wszystkie wymiany eksploatacyjne śą robione na bieżąco...

    Czy ktoś z Was jest w stanie coś podpowiedzieć ???

  2. #2
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    VAG-COM był podłączany? Jakieś błędy były? Miałem przypadek gasnacej po rozgrzaniu A4 1.8T i po wymianie czujnika G85 problem się skończył, ale wtedy sypało błędami...aż mi się nie chce wierzyć że nie patrzył w kompa.
    Te Terrere Terrere terererererere …

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jak pompa paliwa bedzie przestawała działąc to auto zgasnie i nie bedzie błedu. Podczas gdy nie chce palic zwróciłbym na to uwage

  4. #4

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    ja jak miałem problemy z pompą i w końcu auto zgasło to na 4 cylindrach miałem miss fire

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Czujnik położenia wału też potrafi sfiksować czasem i błędu nie pokaże. Jak zgaśnie na amen, trzeba wejść w blok pomiarowy gdzie są obroty i patrzeć w momencie jak kręcisz rozrusznikiem czy pokazuje obroty wału.
    Pompa paliwa jak najbardziej, jak się zagrzeje to może się przycierać szczególnie jak jest poniżej połowy i paliwa, gorsze chłodzenie, zauważ czy problem pojawia się częściej gdy jest mniej paliwa.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 14-12-2015 o 16:09
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Zachodnio-pomorskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    3
    Ok. Dzięki za wskazówki.
    Będę wozil ze sobą VAG i jak problem się pojawi to podepne ją, może wtedy komp coś pokaże lub obstawiam że nie, bo chyba błędy się same nie skasują z historii?

  7. #7
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Miałem tak i wina była po stronie pompy paliwa.

  8. #8
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Mialem taki przypadek niedawno w suzuki ignis, gdy auto sie nagrzewalo do wysokiej temp zwlaszcza przy kreceniu sie po miescie zaczynalo bardzo nierowno pracowac a po chwili gaslo i mozna bylo go przez dluzszy czas pocalowac w rure problemem okazal sie czujnik polozenia walu. Jednak ja mialem ulatwione zadanie bo komp pokazal mi blad tego czujnika. Jezeli Ty nie masz zadnego bledu to moze byc problemem pompa paliwa.

  9. #9
    Awatar choody
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Zielona Góra
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    202
    Miałem dokładnie jak pisze ZUCZEK, czujnik mi padał, na ciepłym mi gasł i nie palił, natomiast na zimnym wszystko OK. Błedów zero, po wymianie czujnika wału wszystko OK. Więc stawiał bym na niego

  10. #10

    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Zachodnio-pomorskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    3
    To mnie pocieszyliscie, myślałem że już silnik zjechałem

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Przedwczoraj problem pojawił się ponownie, niestety nie miałem VAGa przy sobie ale zauważyłem, że przed zaśnięciem było słychać jakiś sygnał i pojawiła się kontrolka braku ciśnienia oleju... czy to może jednak czujnik lub pompa oleju? Dodam, że kiedy próbowałem odpalić po wciśnięciu gazu silnik zaczął lekko się "szarpać" ale nie odpalił, a jak wbilem na bieg to auto powoli się toczyło, co z kolei może wskazywać na pompę paliwa? A może to kilka części siadło...

  11. #11
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Prosisz nas ponownie o wrozenie z fusow. Podlacz vag i bedziesz wiedzial. Kontrolka oleju sie pojawila bo silnik szarpal nierowno i pompa oleju nie wytwarzala odpowiedniego cisnienia. Czujnik zareagowal i dobrze. Pompe paliwa mozesz sprawdzic wpinajac manometr w obieg, nawet w moim temacie znajdziesz odpowiednie wartosci. No i podstawa, sprawdz bledy ktore masz teraz i gdy pojawi sie problem. Gdy auto stanie zastosuj sie do polecen Zuczka. Skoro auto ma kaprysy wozic trzeba vaga i laptopa w aucie. Pozdrawiam!

    Ps. Jak wbiles bieg i kreciles rozrusznikiem to "ciagneles" auto rozrusznikiem. Rob tak dalej a bedziesz szukal nowego rozrusznika. :/
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 21-12-2015 o 13:46

  12. #12
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Kolego, weź się w garść i napraw to auto....zanim je zjeździsz na śmierć :/
    Te Terrere Terrere terererererere …

  13. #13
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    to ze sie zapaliła kontrolka oleju to znaczy ze albo czujnik pada, albo jest jakieś zwarcie albo przy okazji jest ono słabe.
    Silnik na wolnych niema prawa miec kiepskiego ciśnienia chyba ze pracował majac 300 obrotów ale tak raczej by nie pracował :P
    Poza tym jak auto zgaśnie bo wyłączył silnik ECU to będzie błąd. Jak spadnie napiecie to moze zgasnąć i błędu nie wywalić.
    Jak padł czujnik połozenia wału to krec silnikiem i na vag bedziesz widział czy łapie 300 obrotow czy nic. POdmiana tego czujnika to chwilka i mam w razie czego na sprzedania.
    Ale wróżyć z fusów ciężko na odległość dlatego zalecane jest posiadanie vag...

  14. #14

    Dołączył
    Sep 2020
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    7
    Witam. czy ktoś możne mi podesłać zdjęcie w którym miejscu znajduje sie czujnik położenia wału? nie mogę go namierzyć proszę o pomoc

  15. #15

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    121
    Nazwa:  1.PNG
Wyświetleń: 363
Rozmiar:  78.8 KB

Podobne wątki

  1. Gaśnie i szarpie po odłączeniu Aku
    Przez wiewioraandrzej w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 12-09-2015, 23:04
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-01-2013, 19:57
  3. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 30-08-2011, 11:52
  4. gaśnie auto
    Przez szalek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-09-2010, 04:22
  5. błąd w godzinie na forum..
    Przez lambo w dziale Błędy, skargi, komunikaty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-01-2009, 15:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •