Cześć, mam problem z kierunkowskazami w moim TT 8N Roadster. Mam starą wersję przerywacza, wlutowałem zgodnie z opisem przerywacz HFKM12-SH (dodatkowa nóżka została odcięta), który teoretycznie powinien pasować:
https://allegro.pl/hfkm12-sh-przekaz...005919052.html
Przerywacze HFKS 012-1H niestety są już nieosiągalne.
Po zamontowaniu kierunkowskazy nie działają, naciśnięcie kierunkowskazu powoduje zwarcie przerywacza (niestety tylko się zwiera, a nie klika jak powinien). W teorii skoro przerywacz się zwiera powinny zapalać się kierunkowskazy na stałe. Napięcie dochodzi, przerywacz jest dobrze wlutowany, bezpiecznik kierunkowskazów dobry. Czy ktoś może mi wytłumaczyć, czemu kierunki nie świecą? Gdzieś odbywa się przekierowanie napięcia na lewe lub prawe kierunkowskazy, czy może być też problem z tym elementem?

Przy okazji, na czym polega przełożenia bebechów włącznika awaryjnych od Audi A4 B5 do TT? Bebechy pasują do obudowy od TT i wystarczy je tylko wsunąć, czy też trzeba coś więcej kombinować i przerabiać, aby pasowało?

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Obecnie nowy włącznik awaryjnych w ASO kosztuje 328 zł (dzwoniłem do Audi Połczyńska w Warszawie).
Okazuje się, że kierunkowskazy potrafią czasem zadziałać ale rzadko. Nowy przerywacz jest w stanie kilka razy kliknąć, więc jest tym bardziej trudna zagadka co jest wadliwe i gdzie... może ktoś ma pomysł i pomoże?