Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Wątek: problem z kierunkami

  1. #31
    Awatar Malin
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Legionowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Butelkowy
    Posty
    15
    Cześć, mam problem z kierunkowskazami w moim TT 8N Roadster. Mam starą wersję przerywacza, wlutowałem zgodnie z opisem przerywacz HFKM12-SH (dodatkowa nóżka została odcięta), który teoretycznie powinien pasować:
    https://allegro.pl/hfkm12-sh-przekaz...005919052.html
    Przerywacze HFKS 012-1H niestety są już nieosiągalne.
    Po zamontowaniu kierunkowskazy nie działają, naciśnięcie kierunkowskazu powoduje zwarcie przerywacza (niestety tylko się zwiera, a nie klika jak powinien). W teorii skoro przerywacz się zwiera powinny zapalać się kierunkowskazy na stałe. Napięcie dochodzi, przerywacz jest dobrze wlutowany, bezpiecznik kierunkowskazów dobry. Czy ktoś może mi wytłumaczyć, czemu kierunki nie świecą? Gdzieś odbywa się przekierowanie napięcia na lewe lub prawe kierunkowskazy, czy może być też problem z tym elementem?

    Przy okazji, na czym polega przełożenia bebechów włącznika awaryjnych od Audi A4 B5 do TT? Bebechy pasują do obudowy od TT i wystarczy je tylko wsunąć, czy też trzeba coś więcej kombinować i przerabiać, aby pasowało?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Obecnie nowy włącznik awaryjnych w ASO kosztuje 328 zł (dzwoniłem do Audi Połczyńska w Warszawie).
    Okazuje się, że kierunkowskazy potrafią czasem zadziałać ale rzadko. Nowy przerywacz jest w stanie kilka razy kliknąć, więc jest tym bardziej trudna zagadka co jest wadliwe i gdzie... może ktoś ma pomysł i pomoże?

  2. #32
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970

    problem z kierunkami

    Na ebay od 230 za nowy wyłącznik awaryjnych.
    https://m.ebay.pl/itm/GENUINE-OEM-Au...temCondition=3

    Tylko lepiej się upewnić czy to oryginał (w przypadku Litwy, Łotwy, już nie pamietam ale na sprzedawcy z któregoś z tych krajów się sparzyłem kiedyś coś kupując)

    Pozdr
    Miki
    Ostatnio edytowane przez miki77 ; 20-08-2018 o 18:04

  3. #33
    Awatar Malin
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Legionowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Butelkowy
    Posty
    15
    Zamówiłem od A4 B5 za 60zł i zobaczę co trzeba przerobić. Mam nadzieję, że problem jest tylko tu a nie np. w manetce. Na logikę nie powinno być z nią problemu, bo przy wyłączonym zapłonie manetka powoduje włączenie lewych lub prawych świateł postojowych...

  4. #34

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Następnym razem odzywajcie się do Michała Wruszaka - ja u niego kupiłem nówkę za 150zł chyba (dawno to było i już nie pamiętam)
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  5. #35
    Awatar Malin
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Legionowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Butelkowy
    Posty
    15
    Pasuje idealnie, różni się praktycznie tylko tym, że ma głębiej osadzoną diodkę świecącą, ale i tak ładnie podświetla guzik. Podsumowując - wystarczy przełożyć zewnętrzne obudowy, środek pasuje, wtyczka też, nic nie trzeba przerabiać ani przelutowywać. Wygląda na to, że poza przekaźnikiem miałem jeszcze uszkodzony jakiś element na płytce i dlatego raz działało, a raz nie. Sukces, pozdrawiam

  6. #36

    Dołączył
    Apr 2018
    Płeć
    Skąd
    SZZ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    13
    Nowy ori można za 220zł dostać.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30-04-2013, 19:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •