Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 24

Wątek: Znajoma kupuje RX8 prośba o rady.

  1. #1
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397

    Znajoma kupuje RX8 prośba o rady.

    Hej Panie i Panowie

    Ostatnio znajoma wpadła na pomysł kupna drugiego auta, chciała koniecznie Mazdę i mimo próby namówienia jej na TT nadal jest nieugięta i staje przy swoim. Wiem że nasze forum to mało odpowiednie forum do pytań o Mazdę, ale w końcu nie jeden z was z nie jednego koryta jadł więc pomyślałem że wasze wprawne oko może wypatrzy coś niepokojącego.

    Znajoma bierze pod uwagę mocno to ogłoszenie, a mnie jej ciężko doradzić:
    http://otomoto.pl/oferta/mazda-rx-8-...tml#c4c45ba2fd

    Będę wdzięczny za wszelką pomoc i mam nadzieję że mogę na was liczyć

  2. #2
    Awatar DarioZ
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2011
    Kolor
    black
    Posty
    185
    Zapytaj znajomej czy będzie pamiętała o dolewaniu oleju ( 1litr na 1000 km ) pod warunkiem że silnik jest w nienagannym stanie.

  3. #3
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Jedyny problem z tym autem to silnik który za max. 30kkm skończy swój żywot i trzeba będzie albo go wymienić albo zrobić swap'a np. na 1.8 T z TT
    Oglądałem RX8 gdy szukałem swojej TT, ale niestety wizja takiej przyszłości naprawy auta w moim przypadku skreśliła ten model z marzeń...
    Te Terrere Terrere terererererere …

  4. #4
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397
    Tłumaczyłem jej z czym się wiąże posiadanie auta z silnikiem vankal ale jest uparta Co do 30tyś to chyba lekka przesada słyszałem o 90 :P Chodzi mi bardziej o tę sztukę z ogloszenia

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Awatar milek06
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczytno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    483
    Też patrzyłem na RX-8 gdy szukałem swojej TT. Żywotność tych silników to nie więcej niż 120-130 tyś w zależności od traktowania. Ekspoatacja swoje kosztuje. Ładne auto, fajnie wygląda, duża moc, ale niska cena bo nikt tego wynalazku z vanklem nie chce kupić. Szkoda właśnie, że nie mają one zwykłych silników 4T

  6. #6
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    RX-8 bardzo fajna ale trzeba uważać przy zakupie właśnie na silnik. Trochę informacji o kosztach remontu silnika znajdziesz na "racingforum". Trzeba dobrze sprawdzić silnik przy zakupie bo tak jak wszyscy piszą ma krótka żywotność. Czasami lepiej kupić auto z uszkodzonym silnikiem i zrobić swap.
    Ja przez dwa lata widywałem taką RX-8 jeżdżącą po torze i miała się dobrze a nie była oszczędzana. Więc da się tylko silnik musi mieć potwierdzony przebieg i serwis na czas.

  7. #7
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397
    Auto przed zakupem na pewno zostanie dokładnie sprawdzone, w tym kompresja silnika, pytam bo może wam się coś żuci na oczy czy to lakier czy to sprzedający Oczywiście wszelkie inne sugestie też jak najbardziej są mi potrzebne.

  8. #8

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139
    Kupić z uwalonym motorem, dogadać termin na przerzucenie 1.8t i..tyle. Jest jakaś firma w Kołobrzegu jak dobrze pamiętam, co zajmuje się głownie swapowaniem RXów. Znajomy był o mały włos od zakupu tego wynalazku i kilka tych info mam od niego. Ale jeżeli faktycznie koleżanka ma lekką nogę, dużych przebiegów nie robi, auta nie katuje.. to faktycznie zakup jeżdżącego wankla nie jest złą opcją. Byle by pamiętała o oliwie. I częstym tankowaniu

  9. #9

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    To jeszcze wspomnij koleżance, że jeśli 25-26 tyś to "drogi" samochód to serwis będzie niebotycznie drogi. Pewnie większość z nas chwilowo chorowała na RX8 ale jak z nią jest to już koledzy powyżej wspomnieli.
    PS. Jeśli już koniecznie chce Mazdę miech szuka ogarniętego egzemplarza MX5. Auto z tradycjami, prężnym klubem w Polsce i sporym potencjałem na mody. Szukałem równocześnie z TT świeżego modelu takiej mazdy. Ostatecznie wyszło na TT. Minusem MX5 do jazdy na co dzień jest dla mnie napęd na tył i masakryczny brak miejsca na bagaż.
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  10. #10
    Awatar skatejol92
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa/ Tomaszów Mazowiecki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    148
    Samochód nietuzinkowy, dynamiczny, cena atrakcyjna, ale... No właśnie. Też interesowałem się kiedyś kupnem RX8, ale po przeszukaniu" internetów" i wielu opinii stwierdziłem, że to za duże ryzyko. Oczywiście można trafić na zadbany egzemplarz, który będzie służył, ale to wymaga dokładnych oględzin, najlepiej kogoś, kto ogarnia Wankla. Trzeba się na pewno liczyć z tym, że koszty eksploatacji nie będą niskie. Ale takie uroki posiadania oryginalnego samochodu tak czy inaczej życzę owocnych poszukiwań, fajnie popatrzeć na ciekawe auto, zdecydowanie wyróżniające się z tłumu.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Kwinto Zobacz posta
    To jeszcze wspomnij koleżance, że jeśli 25-26 tyś to "drogi" samochód to serwis będzie niebotycznie drogi. Pewnie większość z nas chwilowo chorowała na RX8 ale jak z nią jest to już koledzy powyżej wspomnieli.
    PS. Jeśli już koniecznie chce Mazdę miech szuka ogarniętego egzemplarza MX5. Auto z tradycjami, prężnym klubem w Polsce i sporym potencjałem na mody. Szukałem równocześnie z TT świeżego modelu takiej mazdy. Ostatecznie wyszło na TT. Minusem MX5 do jazdy na co dzień jest dla mnie napęd na tył i masakryczny brak miejsca na bagaż.
    Dobrze pisze, polać Mu

  11. #11
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Trzeba jeszcze pamiętać że ten samochód pali 20L/100 w mieście. Ja wiem że podają pojemność 1.3, ale jeżeli chcemy porównać go ze standardowym silnikiem 4 suwowym jak z TT, to tą pojemność należy przemnożyć x3, czyli mamy 3.9 litra

  12. #12
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397
    Właśnie gadałem z koleżanką i przemówiłem jej do rozsądku mianowicie jest skłonna kupić TT, tylko z ostatnich lat produkcji więc zmieniam okrąg poszukiwań w grę wchodzi jeszcze S3/A3 więc jak byście coś wiedzieli dajcie znać może dołączy do nas kolejna userka

  13. #13
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    nic nie dodam nowego, potwierdzam to co koledzy wyżej napisali. To ładne,fajne auto ale niestety silnik jest konstrukcją o której już pewnie wiesz. Nie wiem jak teraz ale z 4lata temu w moim województwie był problem ze znalezieniem jakiegoś ogarniętego serwisu typowo od wankla/rx'a... Najblizej Berlin ale tam wiadomo - roboczogodzina w euro... Odpusciłem i Tobie też to radze chociaż jak sie kobieta uprze.. to serwis i koszta mogą juz nie grać roli. Nie ma tez co popadać w paranoje, silnik nie jest jakimś technologicznie zaawansowanym kombajnem, tylko zwykły Mietek co wymienia na co dzień klocki w corsach, pompowtryski w passatach i rozrządy w golfach tego nie ogarnie... To jest wg mnie najwiekszy problem. Pewnie w warszwie są miejsca gdzie ogarniają te auta. Poczytam w internecie gdzie w Polsce szukać speców od tych samochodów.

    Dużo tez zależy od 'farta' przy zakupie. No i kolejny problem to jak auto sie znudzi to trzeba je będzie sprzedać... Za grosze... Nawet jak zrobisz remont silnika, nikt tego Ci tak nie wyceni i nie zapłaci Ci za te faktury przy sprzedaży. To kolejny dodatkowy koszt/ryzyko z którym trzeba sie liczyć. Passata Kupisz za 20k za 2 lata go sprzedaż za pewnie 14-16, a RXa? lepiej nie mówić.

    TEZ bym wolał MX5, to miała być alternatywa zamiast TT ale jednak troche mocy malo w porównaniu do TT tyle ze cabrio...
    Imo, powodzenia w poszukiwaniu.
    Ostatnio edytowane przez asikson ; 09-12-2015 o 14:44
    Cel jest tylko jeden - najlepiej grające TT na świecie!

  14. #14

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139
    @asikson - skoro TT może być z przednim napędem - ośka 180km, to mocy w MX-5 z 1.8 na pokładzie wcale nie braknie. Nie mam zielonego pojęcia jak wypadłoby starce TT 180km z MX-5 które ma koło 145 koni. Może się okazać, że lżejsza o dobre 250 kg mazda wcale w tyle nie zostanie.

    A kompletny swap RXa na 1.8t 2 lata temu miał się zamknąć w kwocie poniżej 15k razem z częściami. Więc kupno padniętego rx + swap to może być opcja. Tylko, że jak ktoś pakuje więcej kasy w auto niż kwotę za ile je kupił, to albo żeni się z autem na dłuugo, albo ma dużo pieniędzy, albo duużo fantazji

  15. #15
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez avic Zobacz posta
    A kompletny swap RXa na 1.8t 2 lata temu miał się zamknąć w kwocie poniżej 15k razem z częściami. Więc kupno padniętego rx + swap to może być opcja. Tylko, że jak ktoś pakuje więcej kasy w auto niż kwotę za ile je kupił, to albo żeni się z autem na dłuugo, albo ma dużo pieniędzy, albo duużo fantazji
    Z tego rachunku wychodzi, że zakup samochodu z padniętym silnikiem + kompletny swap na 1.8T powinien wynieść około 25000 zł.
    RX8 z podanego na samym początku linku kosztuje 25900 zł.
    Może teraz się odniesiesz do swoich słów?
    AUDI nie przestaje się kochać.

Podobne wątki

  1. Czyje, bo coś jakby znajoma :(
    Przez Kwinto w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-12-2016, 22:36
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-08-2013, 13:32
  3. Rady/pomoc w zakupie Evolution
    Przez Maru w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 14:52
  4. Kupuje TDI ;)
    Przez emy w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 12:28
  5. Potrzebuje rady
    Przez offsiq w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 12-04-2009, 18:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •