Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 67

Wątek: Wasze wrażenia po zakupie MK3

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    230
    Rocznik
    2015
    Kolor
    black
    Posty
    3

    Wasze wrażenia po zakupie MK3

    Cześć,

    zastanawiam się nad zakupem MK3 i jako, że ma być to główny samochód w domu - do pracy, na zakupy, czy dłuższe wypady za miasto, trochę się waham.
    W związku z tym bardzo proszę Was o opinie na temat codziennego użytkowania samochodu. Najbardziej zależy mi na opinii użytkowników, którzy mają już parę ładnych kilometrów za sobą.
    Pomóżcie mi trochę podjąć decyzję i opowiedzcie o plusach, a szczególnie o minusach waszych TT!
    Interesują mnie tematy, takie jak:
    Jak się spisuje w mieście, szczególnie przy parkowaniu i walki z krawężnikami?
    Jaki jest komfort w podróży np. po przejechaniu 1000 km jednorazowo?
    Czy pasażerowie z tylnych kanap bardzo Was nienawidzą?
    Silnik 230 KM jest rzeczywiście wystarczający?

    Z góry dzięki za Wasze opinie!

  2. #2
    Awatar DarioZ
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2011
    Kolor
    black
    Posty
    185
    Nie polecam upychania żywych ludzi na tylne siedzenie No chyba że nie mają 1m wzrostu !!
    Wszystkie odpowiedzi znajdziesz na forum, oczywiście nie będzie to konkret o MK3 !! Poprzednicy są o podobnych gabarytach i zbliżonym komforcie, mocy etc.

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tak 1000km jednorazowo na tylnej kanapie....myślę ,że nikt swoich wrogów nie woził w TT. Chyba ,że yorki ale one za dużo nie mówią :P

  4. #4
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    TTTTT - na razie na forum jest jedna (kurczę zapomniałem czy to dla nas "kobiety"? ) mk3. Także dużo porad nie zbierzesz - jedynie ogolnikowe typu oprócz dzieci do tyłu wstęp wzbroniony
    Co do mocy- jednemu mało, innemu wystarczy. Przejedziesz się to zobaczysz.

    Podstawowa rada to bierz tylko z quattro! Nie pamiętam czy quattro jest w standardzie więc pisze na wyrost

    Co do krawężników- Ja mam swoją mocno obniżoną więc po prostu nie najezdzam kołami na krawężnik tylko zatrzymuje się przed. Auto jest na tyle krótkie że nie wystaje przez to na ulice (w większości przypadków).

    Wysłane z Xiaomi Mi4

  5. #5
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez TTTTTT Zobacz posta
    Cześć,

    zastanawiam się nad zakupem MK3 i jako, że ma być to główny samochód w domu - do pracy, na zakupy, czy dłuższe wypady za miasto, trochę się waham.
    W związku z tym bardzo proszę Was o opinie na temat codziennego użytkowania samochodu. Najbardziej zależy mi na opinii użytkowników, którzy mają już parę ładnych kilometrów za sobą.
    Pomóżcie mi trochę podjąć decyzję i opowiedzcie o plusach, a szczególnie o minusach waszych TT!
    Interesują mnie tematy, takie jak:
    Jak się spisuje w mieście, szczególnie przy parkowaniu i walki z krawężnikami?
    Jaki jest komfort w podróży np. po przejechaniu 1000 km jednorazowo?
    Czy pasażerowie z tylnych kanap bardzo Was nienawidzą?
    Silnik 230 KM jest rzeczywiście wystarczający?

    Z góry dzięki za Wasze opinie!
    Cześć nieznajomy,

    Twoje pytania są bardzo ogólne, więc nie ma znaczenia czy będzie to mk2 czy mk3...

    Miasto i parkowanie? Jak potrafisz parkować na 1 miejscu parkingowym i nie potrzebujesz kilku metrów po bokach to nie ma problemu. Krawężniki? zależy jakie masz koła i czy obniżasz, ja miałem wysoką oponę na mk2 i krawężniki mi nie straszne były, także ogólnikowo mówiąc zależny od tego jakie koła będą.

    Komfort podróży? ja jeździłem mk2 bardzo dużo w trasy i nie odczuwałem dyskomfortu po przejechaniu sporych odcinków, wręcz fajnie mi się jeździło. Pamiętaj że dużo zależy w trasie od ustawienia odpowiedniego foteli.

    Tylna kanapa? troche bez sensu pytanie - jedź do dealera i popatrz ile tam miejsca, normalne że nie jest to pełnowymiarowa kanapa i nadaje się na plecak / dziecko.

    230 KM - to zależy czego oczekujesz od auta, dla mnie byłoby to za mało.

    pzdr

  6. #6

    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    230
    Rocznik
    2015
    Kolor
    black
    Posty
    3
    Cześć!

    Nie spodziewałem się tak szybkiej reakcji - jak widać klubowicze działają bardzo prężnie!
    Dzięki za Wasze wypowiedzi.

    Z góry przepraszam za moją ignorancję w kwestii TT, ale jeszcze żadnego nie posiadałem. A że mi się marzy, to mam dylematy Tym bardziej, że do tej pory jeździłem sedanami, a obecnie mam Peugeota 508 GT.

    Już wyjaśniam parę kwestii:
    Nie jestem sadystą i nie będę woził na tylnej "kanapie" ludzi po 1000 km - raczej max 150 km
    Długi dystans na raz, np. do Chorwacji zdarza mi się robić tylko z moją Kobietką i właśnie o komfort dla 2 osób + bagaż + sprzęt do nurkowania (duża torba z piankami itp) pytałem.
    Ewentualnie, jeśli się rozmnożę, to czy można upchnąć fotelik z dzieckiem na tył.

    Co do mocy, to nie rozważam wyczynowej jazdy po torze, ale raczej o dynamicznym wyprzedzaniu na trasie, itp. Ewentualnie utarcie noska M3 spod świateł

    Jeśli chodzi o koła/opony, to planuję 18 lub 19''. Obecnie w 508 mam 18'' i czasami niezauważona studzienka czy dziura potrafi skutecznie wywołać panikę w portfelu
    Pytanie, czy samochód jest porównywalnie komfortowy do innych samochodów z 18'' kołami.

    Oczywiście umówię się na jazdę próbną itp., ale zależy mi na opiniach użytkowników, bo chyba z samochodami tak jest, że do 3-4 miesięcy jest fascynacja, a później okrywa się coraz więcej wad...
    Samochód parę złotych kosztuje, tak więc nie chciałbym później żałować, że nie zapytałem


    Pozdrawiam,
    Kamil

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no to z tym utarciem noska m3 to raczej kolega niema co liczyć. Nawet stare e36 M3 poradzi sobie z taka TT 230km. Nowe M3 e92 które w sumie już nie jest takie nowe ma 420km i raczej w starciu z 230 konna TT wypadnie mocno korzystnie a TT zniknie mocno w tyle.
    Co do nurkowania ja swoją Mk1 spokojnie zabierałem cały sprzęt ale bakistę wkładałem zamiast tylnej kanapy i cały bagażnik miałem do dyspozycji.
    Jeśli wybierzesz wersję Q i nic nie będziesz kład na tylną kanapę to będzie już problem z zabraniem się a bakista do nurkowania raczej nie wejdzie. Mokrych pianek nie kładłbym do bagażnika bo szkoda kłaść tych mokrych rzeczy do nowego auta...

  8. #8
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Bagaznik ośki i Q się różni?

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    W mk2 mk3 nie różni się, to ta sama płyta podwoziowa, jazda próbna to będzie odpowiedź na twoje dylematy, silnik 230hp zupełnie wystarcza do dynamicznej jazdy, a w razie co jest bardzo podatny na chip tuning i bez problemu osiągnie 300hp a wtedy to zrobi się już mocny wóz.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10

    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Elbląg
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    516
    Jakiś czas temu na forum była opisywana w fajny sposób nowa MK3 - poszukaj tematu . Silnik tam był trochę mocniejszy ale da to jakiś pogląd na całość

  11. #11
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Jeździłem 230 KM TT z Q i dsg. Oczywiście model 8S.
    Opisałem swoje wrażenia w odpowiednim temacie.
    Osobiście uważam, że dla Twoich potrzeb TT 8S się nada.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  12. #12
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Cytat Zamieszczone przez michal26 Zobacz posta
    Jakiś czas temu na forum była opisywana w fajny sposób nowa MK3 - poszukaj tematu . Silnik tam był trochę mocniejszy ale da to jakiś pogląd na całość
    Pewnie chodzi o TEN TEMAT.

  13. #13
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    A ja dodam 3 grosze odnośnie ''rozmnożenia''. Noworodka na początku na tylnej kanapie to w foteliku tyłem do jazdy albo gondola - co by nie było gimnastyka i tyle, chyba że z przodu a żona na tył
    Jak dziecko siedzące to typowy fotelik na tył i będzie ok ale potem wyższe dziecko w foteliku może wadzić głową
    Sam sie tym interesuje bo z połówką ''walczymy''

  14. #14
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez omerta Zobacz posta
    ...Noworodka na początku na tylnej kanapie to w foteliku tyłem do jazdy albo gondola .
    yyy że co? w gondoli nie przewozimy dzieci

  15. #15
    Awatar molendez
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    York/Siemianowice Slaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    368
    Witam jeżeli TT mialo by byc jedynym samochodem w rodzinie to nie polecam. No chyba ze nie masz znajomych i rodziny

Podobne wątki

  1. WASZE PRZEBIEGI
    Przez blazejTT w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 206
    Ostatni post / autor: 20-06-2020, 23:26
  2. Nasze wrażenia po obcowaniu z Audi TT 8S mk3 ...
    Przez thefirm w dziale MK3 (2014-)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-06-2015, 22:18
  3. Wasze Mk 1 224 Q też tak ma?
    Przez Bambino w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-06-2014, 18:25
  4. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 00:58
  5. WRAżENIA ZE ZLOTU W KAZIMIERZU
    Przez ZUCZEK w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-05-2008, 16:26

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •