Cytat Zamieszczone przez TTTTTT Zobacz posta
Cześć,

zastanawiam się nad zakupem MK3 i jako, że ma być to główny samochód w domu - do pracy, na zakupy, czy dłuższe wypady za miasto, trochę się waham.
W związku z tym bardzo proszę Was o opinie na temat codziennego użytkowania samochodu. Najbardziej zależy mi na opinii użytkowników, którzy mają już parę ładnych kilometrów za sobą.
Pomóżcie mi trochę podjąć decyzję i opowiedzcie o plusach, a szczególnie o minusach waszych TT!
Interesują mnie tematy, takie jak:
Jak się spisuje w mieście, szczególnie przy parkowaniu i walki z krawężnikami?
Jaki jest komfort w podróży np. po przejechaniu 1000 km jednorazowo?
Czy pasażerowie z tylnych kanap bardzo Was nienawidzą?
Silnik 230 KM jest rzeczywiście wystarczający?

Z góry dzięki za Wasze opinie!
Jako uzytkownik Mk1 cabrio oraz kierownik Mk3 TDI moge sie co nie co wypowiedziec (chociaz post juz dosyc stary)
Pytanie czy to auto jest praktyczne? Jesli jezdzisz sam lub z pasazerem to czemu nie? Na tylnej kanapie posadze moje 5 letnie blizniaki, ale szczere mowiac, to juz zaczyna im brakowac miejsca ( i nie mam na mysli miejsca na nogi-ktorego brak- ale miejsca na glowe). Plusy, to skladana tylna kanapa, choc (jako posiadacz A6 avanta) na cuda nie ma co liczyc. Osobiscie uwazam, ze sprawdza sie jako auto codziennego uzytku. Pewnie, wkurza troche wsiadanie i wysiadanie (zwlaszcza w cabrio) i przy obnizonym zawieszeniu (-40mm)
TT-ka daje mege frajde z jazdy. Jezdzilem (jazda probna-auta mialem na weekend) Mk3 z silnikiem 1.8, 2.0 (230 quattro stronic) oraz RSTT. wybor padl na diesla ze wgledow czysto ekonomicznych (roczne przebiegi)
Do zwyklej jazdy wystarczy juz w zupelnosci podstawoy silnik, nie wiem czemu ludzie narzekaja? (tak samo zreszta jak diesel- osiagi ma swietnie, a wysoki moment obrotowy 400Nm to dodatkowa zaleta)
Mnie najbardziej odpowiadala wersja 230 quattro stronic (stosunek ceny do osiagow auta- ktore sa bardziej niz wystarczajace! zazwaczaj ta wersja jest juz bardzo fajnie wyposazona)
Nasza TT tdi czesto smiga na trasie Wuwua- Monachium, tak wiec przejechanie 1200 kilometrow ''na raz'' nie stanowi zadnego problemu.
Generalnie kazda generacja TT jest super, mnie osobiscie marzy sie TTS Mk2 w cabrio Moze kiedys
pozdrawiam