Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Płyn chłodniczy

  1. #1
    Awatar Miszun
    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    GrisArgent
    Posty
    50

    Płyn chłodniczy

    Witajcie,

    Mam taki problem otóż ostatnio zauważyłem ubytek płynu chłodniczego i zaświeciła się kontrolka uzupełnij płyn (brakowało na stanie 3-4 cm do minimum)
    Od wymiany po przeglądzie zrobiłem ok.1500 km i musiałem dolać ok. 0.5 l płynu.
    Możliwe ,że układ się dopiero odpowietrzył po jakimś czasie i ostrzejszej jeździe w mieście? (a może różnica temperatur na zimowe?)

    Od razu uprzedzę wasze odpowiedzi,

    1. Nie podniósł się stan oleju i nie ma śladów płynu ani osadu na korku oleju i bagnecie.
    2. W płynie chłodniczym jest czysto - nie ma "oczek" po oleju i mazi na korku.
    3. Nie kopci bardziej na zimnym , dobrze zapala i ma moc tutaj wszystko jest ok.
    4. Wcześniej po zakupie była plama na środku dywanika kierowcy ale teraz już jest ok bo ciekło to od słupka i szyby czołowej - szyba wymieniona na nowa.
    (i raczej była to woda nie płyn chłodniczy , bezwonna)
    5. W komorze silnika jakiś czas temu czuć było taki lekko kwaśno-słodkawy zapach gdzieś po środku komory silnika obecnie tego nie czuć.

    Pozdro!

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Wychodzi na nieszczelność układu, która się uszczelniła.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3
    Awatar Miszun
    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    GrisArgent
    Posty
    50
    Dzieki , mam nadzieje ,ze to nie uszczelka pod glowica
    Sa podobno jakies srodki do uszczelnienia ukladu , zobacze czy bedzie dalej ubywalo plynu po dolewce , czasem nawet korkiem nieszczelnym moze uciekac pod cisnieniem rozgrzany plyn.

    Dodam jeszcze ,ze temperatura nawet w pól godzinnym korku nie przekracza tu 98-99 stopni. Jeżdżę głównie po mieście i sporo w korkach.
    Ostatnio edytowane przez Miszun ; 25-11-2017 o 15:47

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Znajdz wyciek i go usun, srodkow do uszczelniania ukladu sie nie uzywa. To tak jak bys na stukajaca panewke moto-doktora lal. Mniej profesjonalnie sie juz nie da

  5. #5
    Awatar Miszun
    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    GrisArgent
    Posty
    50
    Tak zrobie moze latwiej bedzie na garacym, wlaczonym silniku, tez nie lubie takich protez robic

  6. #6
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Na gorącym najlepiej, bo wzrośnie ciśnienie w układzie i łatwiej będzie zlokalizować nieszczelność. Wcześniej jednak na zimnym sprawdź węże, połączenia i zaciski.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  7. #7
    Awatar Miszun
    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    GrisArgent
    Posty
    50
    Wycieku nigdzie nie widać ani śladu wycieku czy nalotu , wszystko dokładnie obejrzałem od strony komory silnika, może jeszcze obejrzeć na kanale go od spodu ?
    Tylko trzeba by zdjąć osłonę silnika na dole.

  8. #8
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jak nie zdjales oslony silnika i nie sprawdziles od spodu to nie obejrzales dokladnie tylko pobieznie. Zwroc uwage czy nie cieknie z lini wodnych w okolicach turbo. Sprawdz dol chlodnicy czy nie jest wilgotny, zwlaszcza przy brzegach tam gdzie chlodnica jest zaprasowywana. Od dolu powinienes zobaczyc gdzie gromadzi sie rozowy nalot. Popularne miejsca wycieku to plastikowe mocowanie czujnika temperatury na boku bloku po prawej stronie, czasem zdarza sie ze peka tez obudowa termostatu. Parcieja weze ktore ida do chlodniczki oleju nad filtrem oleju.. powodzenia!
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 06-12-2017 o 02:11

  9. #9
    Awatar Miszun
    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    GrisArgent
    Posty
    50
    Dzieki za wskazówki AcidTT w weekend popatrze na to dokladnie, narazie jak pisalem obejrzalem dokladnie ale od strony komory silnika, oczywiscie zdjalem wszystkie oslony tj. silnika, ta na dole bloku mala i przy zbiorniczku z plynem chlodniczym. Zostaje jeszcze obejrzec go od spodu i sama chlodnice.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Znalazłem wyciek , cieknie ta pofalowana podwójną rurą do nagrzewnicy i czujnika temperatury wody (chyba) obudowa i sam czujnik wygląda i działa ok , tylko teraz pytanie gdzie znalesc taka rurę nowa (tylko ASO?) i czy wymienić od razu tez ten czujnik na wszelki przy okazji ?
    W serwisie ta rura kosztuje 500 PLN bo pytałem.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Zamowilem juz zamienik tego węża do ukladu chlodzenia za 65 PLN firmy AQ i oring czujnika temperatury dodatkowo ,mam nadzieje ze bedzie ok i rozwiaze moj problem.
    Dam znać jak wymienię juz to.
    Ostatnio edytowane przez Miszun ; 12-12-2017 o 16:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •