Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Problem, bardzo głośne stukanie.

  1. #1
    malinowski
    Gość

    Problem, bardzo głośne stukanie.

    Witajcie! Postanowiłem założyć nowy temat ponieważ siedzę drugi dzień na forum, są zbliżone tematy jednak nic mi nie mówią. Jestem umówiony z mechanikiem na Czwartek jednak postanowiłem napisać może ktoś z was miał podobny problem lub posiada link do podobnego tematu na forum. Mianowicie od zakupu TT-ki auto zostawiało plamy oleju na parkingu (małe), mechanik twierdził że wycieka powoli olej silnikowy jednak po 3 miesiącach codziennej jazdy stan oleju w silniku był cały czas jednakowy natomiast kapanie przestało. Od tamtej pory gdy silnik był jeszcze zimny miałem problem wrzucenia biegu na 2 oraz przy zmianie biegu słychać było na zewnątrz. W poniedziałek jeździłem ok 30 min i nic nie zauważyłem żeby samochód się dziwnie zachowywał. Dojechałem do rąda zmieniłem bieg na 2 i coś walnęło, słychać było szuranie jak by coś się oderwało, ciągnęło po ulicy... zjechałem na pobocze natomiast nic się nie urwało itp. Jaki jest problem? Przy ruszaniu jest szuranie blachy o blachę oraz przy zmianie zmianie biegów (puszczaniu sprzęgła). Jadąc i trzymając pedał gazu w jednym miejscu nic się nie dzieje jednak gdy dodaję gazu jest mega głośny dźwięk jak by ktoś walił młotem w metal?! (auto nie straciło mocy). Natomiast na wstecznym nic nie szura?! Pomyślałem że to może nie leciał olej silnikowy a z skrzyni.
    Ostatnio edytowane przez malinowski ; 24-11-2015 o 22:37 Powód: dodanie informacji

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Sprawdz poduszki skrzyni biegow oraz silnika, jesli puscila ktoras to przy jezdzie na wprost moze byc szuranie poniewaz silnik kladzie sie na sciane grodziowa przy kazdym dodaniu gazu, na wstecznym silnik ma chec wylozyc sie w kierunku pasa przedniego i wtedy moze odciazac zerwane polaczenie. Jednak nie jezdzilbym z takim uszkodzeniem i z cala pewnoscia na Twoim miejscu dal bym auto do oceny mechanikowi, tu na forum mozna tylko w tym wypadku pogdybac. Pozdro.

  3. #3
    malinowski
    Gość
    Dzięki za odpowiedź! Dziś zaprowadziłem mechanika miał wieczorem zajrzeć, sprawdzić i jutro dać znać.
    Ostatnio edytowane przez malinowski ; 29-11-2015 o 00:00

  4. #4
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    I koniecznie sprawdzić olej w skrzyni czy czasami sobie nie wyleciał i zaciera się skrzynia
    Using Tapatalk

  5. #5
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Wtf?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez wiewioraandrzej Zobacz posta
    I koniecznie sprawdzić olej w skrzyni czy czasami sobie nie wyleciał i zaciera się skrzynia
    WTF??

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Mam nadzieje ze zartujesz bosze a ja olefac polski w szkole..

  6. #6
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Wtf?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -


    WTF??

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Mam nadzieje ze zartujesz bosze a ja olefac polski w szkole..
    Nie za bardzo rozumiem to twoje WTF do czego ma się odnosić .Wyraźnie kolega napisał ze być może ucieka mu olej w skrzyni wiec zaslugerowalem sprawdzić ,tym bardziej ze miałem identyczne objawy jakiś rok temu pojechałem do mechanika to spytał pierwsze czy olej w skrzyni jest .Ty jako mechanik powinieneś wiedzieć takie rzeczy .Przyczyną była zjechała poduszka silnika
    Using Tapatalk

  7. #7
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Moje wtf mialo sie odnosic do Twojego postu i kolegi, polszczyzna masakra! Wiem, wiem, czepiam sie ale do tematu, jezeli "cos" kapalo i przestalo to faktycznie zalecam sprawdzic stan plynow ustrojowych. Kolega wiewioraandrzej slusznie zauwazyl ze mogl to byc olej ze skrzyni.

    malinowski: Daj znac co sie okazalo po wizycie u mechanika.

    Pozdrawiam.

  8. #8
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    I bardzo dobrze AcidTT czepiaj sie kolega Wiewiorandzej tez sie czepia kazdego......

  9. #9
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Wtf?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -


    WTF??

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Mam nadzieje ze zartujesz bosze a ja olefac polski w szkole..
    A gdzie zrobiłem błąd AcidTT?
    Ostatnio edytowane przez wiewioraandrzej ; 29-11-2015 o 15:42
    Using Tapatalk

  10. #10
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Cytat Zamieszczone przez matimati Zobacz posta
    I bardzo dobrze AcidTT czepiaj sie kolega Wiewiorandzej tez sie czepia kazdego......
    Nie czepiam się każdego tylko ciebie, no ale już przestałem, bo jak napisałeś ze jesteś pół Niemcem pół Polakiem to zrozumiałem .
    Using Tapatalk

  11. #11
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Dlatego łamie Polski .......

  12. #12
    malinowski
    Gość
    Dziś dostałem informacje. "Wywaliło" jedną śrubę która podtrzymuje wał dla tego w czasie dodawania gazu, wał tłukł o podłogę (trzymał się na jednej niedokręconej śrubie). Oraz "wywaliło" poduchy.

  13. #13
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    No to masz szczescie ze nie wywalilo go przy tzw 200.. dobrze ze problem znaleziony i fajnie ze dales znac co bylo. Pozdro!

    Ps. Minuta 2.25
    https://www.youtube.com/watch?v=IFhuA9LlPBY&app=desktop

  14. #14
    Awatar Vik88
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    231
    Trzy dni temu dałem TT na wymianę filtrów i oleju, no i szarpnąłem się na olej w skrzyni biegów. TT najechane ma juz ponad 200k km i nie mam pojecia czy poprzedni wlasciciel kiedykolwiek go wymienial. Zalałem Motul Gear 75W90 i jestem zaniepokojony. Przed wymiana Skrzynia pomimo sporadycznych zgrzytow chodzila cichutno, jednak po wymianie oleju, przy ruszaniu (biegi 1 i 2) brzmi jak ruszanie maluchem (lub TT na wstecznym przed wymianą oleju). W dwa dni musialem opędzić 800 km i teraz patrząc na powyższe komentarze dot. "A jest olej w skrzyni" odczuwam dziwny lęk przed jego sprawdzeniem P.S. Dużo jest zabawy z wsadzeniem skrzyni 6b do fwd (oryginalnie) 5b

  15. #15
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Vik88 Zobacz posta
    Trzy dni temu dałem TT na wymianę filtrów i oleju, no i szarpnąłem się na olej w skrzyni biegów. TT najechane ma juz ponad 200k km i nie mam pojecia czy poprzedni wlasciciel kiedykolwiek go wymienial. Zalałem Motul Gear 75W90 i jestem zaniepokojony. Przed wymiana Skrzynia pomimo sporadycznych zgrzytow chodzila cichutno, jednak po wymianie oleju, przy ruszaniu (biegi 1 i 2) brzmi jak ruszanie maluchem (lub TT na wstecznym przed wymianą oleju). W dwa dni musialem opędzić 800 km i teraz patrząc na powyższe komentarze dot. "A jest olej w skrzyni" odczuwam dziwny lęk przed jego sprawdzeniem P.S. Dużo jest zabawy z wsadzeniem skrzyni 6b do fwd (oryginalnie) 5b
    sprzęgło półoski i rozrusznik. Wysprzeglik i troche przewodów i bedzie hulać ;p

Podobne wątki

  1. Stukanie po nagrzaniu...
    Przez mroq1992 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-08-2016, 08:33
  2. problem z bardzo dużym zurzyciem oleju 2.0tfsi
    Przez Raccoon w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-03-2015, 11:20
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-03-2014, 18:52
  4. stukanie w silniku
    Przez kamil pasik w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-09-2009, 18:45
  5. Głosne gwizdanie przy wysokich obrotach
    Przez maniakTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-07-2008, 22:48

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •