Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Jakie możliwe powody braku możliwości podłączenia VAGa/ELMa?

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139

    Jakie możliwe powody braku możliwości podłączenia VAGa/ELMa?

    Jak w temacie. Auto rocznik 99. Za czorta nie chce mi się połączyć ani vag kkl ani z elmem.

    Tzn. raz na kilka/naście razy przy próbie połączenia ELM327 bt z ecu za pomocą Torque na androida złapie połączenie - i są odczyty. Ale dosłownie przez chwilę a później już milczy i połączenia nie łapie. Próbowałem różnych kombinacji - najpierw interface w złącze, później zapłon, najpierw zapłon, później podłączenie, podłączenie na wyłączonym silniku, na włączonym.. bez różnicy.

    Co do vaga - niebieski kabel viakenowy, ten tani. Na innych autach łączy się bez problemów - przetestowane na subaru. Z audi sprawdzone na różnych wersjach vag'a/polskiego vaga. Sterowniki poinstalowane, interface wykrywa a łączyć się nie łączy.

    Dodam tylko, że auto ma jakieś dziwne antykradzieżowe systemy porobione - część pewnie fabryczna, część nie. I tak na przykład na obu drzwiach migają mi czerwone diodki, a na podszybiu mruga niebieska. Domyślam się, że nie są to fabryczne zabezpieczenia. Może one mają wpływ na połączenie z ecu?

    Domyślam się też, że pierwszym co powinienem zrobić jest sprawdzenie napięcia na pinach złączce obd. Ktoś powie pomiędzy którymi pinami mam to pomierzyć?

    Ma ktoś może pomysły skąd te problemy z połączeniem? Ktoś przerabiał podobny temat?

    będę wdzięczny za odpowiedzi
    pozdrawiam
    avic

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    mysle ze sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.
    Jakieś zabezpieczenie zapewne odcina immo i nie rozłącza się prawidłowo. Jeśli nie jesteś pewien co jak itp to wywal to i zobacz co się będzie działo albo niech ktoś ogarniety spróbuje to naprawić.

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139
    Niby racja.. ale dlaczego od czasu do czasu łapie połączenie z elmem? No i skoro to odcięcie immo to dlaczego nie chce załapać na odpalonym silniku, kiedy immo już jest rozbrojone?
    Zacznę od sprawdzenia napięcia na pinach. A potem? Do elektryka. Niech się męczy W każdym razie dzięki z odpowiedź. Jeżeli jeszcze ktoś coś chciałby dodać to zapraszam.

  4. #4
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397
    Czerwone migające diody w drzwiach to akurat ori, odwrotnie jeśli chodzi zaś o niebieską diodę. Problem ewidentnie leży gdzieś w aucie, bo łącząc sie poprzez kabel oraz bluetooth i mieć te same problemy to raczej mało prawdopodobne. Tym bardziej że używałeś różnych programów i systemów.

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-02-2017, 11:21
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-02-2014, 21:11
  3. zagadkowy problem braku doładowania BAM
    Przez Malisz w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 22:16
  4. Jakie są możliwości silnika 2.0 TFSI ?
    Przez jerzy_dabrowski w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-06-2007, 10:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •