Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 31

Wątek: Elektryka - dziwne zachowanie

  1. #16
    Awatar milek06
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczytno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    483
    Akumulator regularnie wymontowywałem i montowałem ponieważ auto stało co tydzień przez kilka dni pod chmurką na mrozie i nie zauważyłem niczego, co mogłoby mieć na to wpływ. Myślę, że trzeba będzie zajrzeć w rejon przekaźników etc.

  2. #17
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Zapomniałem dodać że poprawiałem masę podpiętą do karoserii jak i do silnika (widać ją jak na dłoni po wyciągnięciu akumulatora)

  3. #18
    Awatar milek06
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczytno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    483
    Dzięki, omerta. W wolnej chwili będzie moim priorytetem tam zajrzeć. Dam znać pewnie dopiero w tygodniu bo sesja i tak o...

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Jako, że mam w końcu sesję z głowy to usiadłem do tego problemu. Według rady omerty zajrzałem w okolice aku, nad nim oraz pod. I nic. Wszystko git. Więc zacząłem od początku. Poczytałem w internecie i wszędzie głównie pisali o stykach. Tak więc wróciłem do prawej tylnej lampy, wyjąłem i dokładnie się przyjrzałem. Na jednym z forum znalazłem post, że koleś rozwiązał problem wyginając lekko styk męski, ponieważ żeński się, że tak powiem, "rozepchał". Jakie było moje zdziwienie gdy faktycznie styk żeński (w kostce) od masy był lekko bardziej "otwarty" niż pozostałe. Wygiąłem więc styk męski (w obudowie lampy) delikatnie by dotykał dokładnie przynajmniej jednej ze ścian styku w kostce. I po problemie! Po problemie przynajmniej świecącego kierunku podczas hamowania. Temat zacząłem od "dyskoteki" na desce rozdzielczej, ale zniknęło to samoistnie wraz z wariującym prędkościomierzem, wiec nie ma co tego drążyć.

  4. #19
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Bardzo fajnie że udało się z lampą Czasami te najprostsze rzeczy są idealnym rozwiązaniem. Niestety zmartwię Cię - problem z dyskoteką i wskazówką prędkościomierza wskazuje na licznik a konkretnie procek Motoroli...i ten problem powróci na pewno.
    Te Terrere Terrere terererererere …

  5. #20
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    No to milek dawaj licznik do Jerrego on naprawi.

  6. #21
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez matimati Zobacz posta
    No to milek dawaj licznik do Jerrego on naprawi.
    Dzięki matimati
    Te Terrere Terrere terererererere …

  7. #22
    malinowski
    Gość
    Aby nie zakładać nowego tematu postanowiłem zapytać od razu skoro rozmowa o elektryce. Mam problem ponieważ po zamknięciu drzwi i odpaleniu TT-ki słychać jak auto się zamyka - otwiera, zamyka - otwiera. Czasami po odpaleniu słychać zamknięcie - otwarcie oraz od razu otwiera się bagażnik. Na postoju po otwarciu szyby od kierowcy otwiera się wlew paliwa jednak jak otwieram na postoju od pasażera wlew sie nie otwiera... (dodam że w czasie jazdy również nic się nie dzieje, tylko na postoju). Po podpięciu pod komputer wyskoczyły błędy jednak mechanik wszystko pokasował itp.. jednak nadal to się dzieje. Czy to może szwankować moduł komfortu? Jeszcze planuję podjechać do elektronika ale wolałem najpierw tu napisać, może ktoś miał podobne objawy.. Z góry przepraszam za podpięcie się do tematu!

  8. #23
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez malinowski Zobacz posta
    Aby nie zakładać nowego tematu postanowiłem zapytać od razu skoro rozmowa o elektryce. Mam problem ponieważ po zamknięciu drzwi i odpaleniu TT-ki słychać jak auto się zamyka - otwiera, zamyka - otwiera. Czasami po odpaleniu słychać zamknięcie - otwarcie oraz od razu otwiera się bagażnik. Na postoju po otwarciu szyby od kierowcy otwiera się wlew paliwa jednak jak otwieram na postoju od pasażera wlew sie nie otwiera... (dodam że w czasie jazdy również nic się nie dzieje, tylko na postoju). Po podpięciu pod komputer wyskoczyły błędy jednak mechanik wszystko pokasował itp.. jednak nadal to się dzieje. Czy to może szwankować moduł komfortu? Jeszcze planuję podjechać do elektronika ale wolałem najpierw tu napisać, może ktoś miał podobne objawy.. Z góry przepraszam za podpięcie się do tematu!
    Zdecydowanie moduł komfortu/centralnego zamka robi Ci tutaj psikusy. Podłącz się VagComem i sprawdź błędy, na pewno się generują podczas takich "jaj"
    Te Terrere Terrere terererererere …

  9. #24
    Awatar milek06
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczytno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    483
    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    Bardzo fajnie że udało się z lampą Czasami te najprostsze rzeczy są idealnym rozwiązaniem. Niestety zmartwię Cię - problem z dyskoteką i wskazówką prędkościomierza wskazuje na licznik a konkretnie procek Motoroli...i ten problem powróci na pewno.
    Cieszę się, że taka błahostka na szczęście to była Jeśli "dyskoteka" powróci od razu będę się z Tobą kontaktował, Jerry

  10. #25
    malinowski
    Gość
    W którym miejscu znajduje się ten moduł?

    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    Zdecydowanie moduł komfortu/centralnego zamka robi Ci tutaj psikusy. Podłącz się VagComem i sprawdź błędy, na pewno się generują podczas takich "jaj"

  11. #26
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Ukryty jest pod boczkiem za siedzeniem pasażera, tam gdzie jest zmieniarka. Aby się dostać trzeba zdjać ten boczek...łatwo nie jest bo trzeba aż odkręcić mocowanie lewego oparcia kanapy, ale da się to zrobić
    Te Terrere Terrere terererererere …

  12. #27
    malinowski
    Gość
    Dzięki za odpowiedź zaraz podskoczę do znajomego, zakupię moduł i biorę się za robotę!

    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    Ukryty jest pod boczkiem za siedzeniem pasażera, tam gdzie jest zmieniarka. Aby się dostać trzeba zdjać ten boczek...łatwo nie jest bo trzeba aż odkręcić mocowanie lewego oparcia kanapy, ale da się to zrobić

  13. #28

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    866
    "Jerry" mam pytanie. TT-ka to mój pierwszy samochód i się dopiero uczę. Czy jak wymienię moduł komfortu (robi figle) to będzie działać zamykanie z pilota czy będzie trzeba kodować, jeżeli trzeba kodować to czy wystarczy takie kodowanie:
    Załącznik 10234
    czy trzeba pod komputer?

  14. #29
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Trzeba będzie ustawić takie same kodowanie jak na starym module. Także bez kompa i VagCom'a się nie obejdzie.
    Te Terrere Terrere terererererere …

  15. #30

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    866
    Dzięki!

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Jednak się obyło bez kompa, zmieniłem moduł komfortu, piloty nie działały ale zastosowałem metodę kodowania jak w zadanym pytaniu i działają piloty

    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    Trzeba będzie ustawić takie same kodowanie jak na starym module. Także bez kompa i VagCom'a się nie obejdzie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-10-2016, 15:54
  2. Dziwne zachowanie silnika ? ?
    Przez Metju w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-03-2013, 14:48
  3. Dziwne zachowanie przy hamowaniu
    Przez matikte w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-08-2010, 06:08
  4. dziwne zachowanie kierunkowskazów
    Przez piotreksz605 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-02-2009, 14:50
  5. dziwne zachowanie auta
    Przez dariofox w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-06-2008, 06:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •