Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 31

Wątek: Elektryka - dziwne zachowanie

  1. #1
    Awatar milek06
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczytno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    483

    Elektryka - dziwne zachowanie

    Witam koleżanki i kolegów!
    Mam dość dziwny problem z elektryką w aucie po najechaniu zbyt szybko na próg zwalniający. Problem jest bardzo podobny do opisanego w temacie. Problem nie pojawia się zawsze, ale bardzo, bardzo często. W zasadzie nie ma przejażdżki bez tego problemu. Mianowicie, podczas hamowania lekko podświetla mi się strzałka prawego kierunku na desce rozdzielczej jak w temacie, do którego się odniosłem. Kierunek zewnętrzny też lekko się pali. Puszczam hamulec, jest normalnie. Przekręcam kluczyk, wszystko jest w porządku. Uruchamiam silnik i w tym momencie ruletka. Albo się pali delikatnie kontrolka ESP i mruga w częstotliwości zapłonu albo mocno intensywnie w częstotliwości 2/sek kontrolka ESP i ABS, ale to głównie po włączeniu świateł. Gdy włączę światła, owe kontrolki zaczynają często swoją dyskotekę i towarzyszy im takie jakby pukanie. Wtedy przerywa również zapłon i często się zdarza, że silnik gaśnie. Wyłączam światła, kontrolki gasną (ewentualnie miga sama ESP), silnik pracuje normalnie. Jeśli już jadę autem i nic się nie świeci, uruchamiam drogowe, często gasną mijania oraz czuć, że silnik na chwilę stracił zapłon. Zdarza się również, że "dyskoteka" zaczyna się podczas jazdy i w rytm migania kontrolek ESP i ABS przerywa zapłon oraz wariuje wskazówka prędkościomierza. Czasami też wskazówka prędkościomierza nie opada do 0 km/h i na przykład dziś jadąc 90 km/h (sprawdzałem Climatronik C17) wskazówka "zamknęła szafę" i szła aż na wyświetlacz przebiegu. By wrócił na 0 km/h wyjmuję i wkładam bezpiecznik od zegarów. Sprawdzałem przekaźniki (wyjmowałem, wkładałem), wszystkie bezpieczniki i jest tam okej. Wydaje mi się, że gdzieś nastąpiło zwarcie. Ostatnio podpinając do VAGa nic mi ciekawego nie pokazał, ale jutro zamierzam znów podpiąć bo to się robi momentami niebezpieczne. Miał ktoś może taki problem? Po odnalezieniu tego tematu, do którego odesłałem wcześniej wnioskuję, że nie tylko ja miałem (i mam nadal) taki problem.
    Pozdrawiam!

  2. #2
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Oj, widzę skomplikowany problem z elektryką w aucie. Mam parę podejrzeń....sprawdź masę na tylnej prawej lampie lub przedniej prawej. Gdzieś zdecydowanie jest jakieś niefortunne zwarcie. Być może że winowajcą jest licznik, ale przed tym po pierwsze sprawdź prąd ładowania akumulatora.
    Te Terrere Terrere terererererere …

  3. #3
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nikt nie bedzie mial identycznego problemu bo masz problem z masa.. a brak masy robi wlasnie takie "dyskotekowe" tematy.. musisz sprawdzic wszystkie polaczenia, akumulatora i silnika. Upewnij sie ze nie ma luznych polaczen lub zasiarczonych. Glowne kable musza byc czyste. Polaczenia z ECU.. Sprawdz podszybie, czy nie jest pelne wody. Jesli tak odetkaj kanaly spustowe w skrajnie dolnych elementach podszybia. Generalnie mowiac szukaj miejsc ktore powoduja wilgoc w aucie lub kiepskie polaczenia z masa. Kropka.

  4. #4
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    U mnie było podobnie a dokładnie 2 razy żarzyła się strzałka lewego kierunku podczas hamowania. Teraz dość często żarzy się postojówka w lewej przedniej lampie po naciśnięciu pedału hamulca

  5. #5
    Awatar milek06
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczytno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    483
    Dzięki za odpowiedzi, Panowie! Przynajmniej mam jakiś trop Niestety dzisiaj nic nie dam rady popatrzeć, a jeszcze muszę TeTi dojechać do Szczytna... W tygodniu postaram się sprawdzić o ile pogoda i szkoła pozwolą

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Jadąc wczoraj w trasie wszystko było w porządku poza prędkościomierzem. Przy 90 km/h pokazywał 260 km/h, a przy 0 km/h pokazywał 200 km/h Przebieg naliczał normalnie, liczyłem słupki przy drodze. Żadnej dyskoteki ani gasnących mijania przy włączaniu drogowych nie było. Aktualnie wyjąłem akumulator bo auto stoi kilka dni pod chmurką, a tutaj już się przymrozki zdarzają. Postaram się sprawdzić w weekend o co kaman z tym wszystkim...

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    aaaa no to jesli masz jeszcze problem z licznikiem to mr Jerry powinien cos poradzic

  7. #7
    Awatar milek06
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczytno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    483
    Po dłuższej przerwie gdy nie było "dyskoteki" na zegarach zlałem sprawę. Chociaż wczoraj dałem pojeździć dziewczynie i zauważyłem, że przy hamowaniu nie tyle już zapalają się prawe kierunki co również przygasa prawe wewnętrzne koło w lampie. Wziąłem auTTko na garaż i wyjąłem prawą lampę. Otóż gdy wyjąłem żarówkę od stopu (czyli z zewnętrznego koła lampy) to przy hamowaniu przestały się zapalać kierunki oraz (gdy wyłączone światła) przednia postojówka. Sam nie wiem jak rozwiązać ten problem. Ogólnie była zamontowana zła żarówka, ponieważ była ta z bolcami niesymetrycznymi. Znalazłem z symetrycznymi, zadowolony, a tutaj niestety kierunki nadal się zapalają podczas naciskania hamulca. Aktualnie jeżdżę bez żarówki, a FIS piczy mi przy praktycznie każdym naciśnięciu hamulca. Już wolę by piczał niż, jak to się czasami zdarzało, nie włączał się prawy kierunek przez hamowanie. Mam dwa sprawne światła STOP więc chyba nie jest źle Macie jakieś pomysły, koleżanki i koledzy?

  8. #8
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Gdzieś jest jakaś rzeźba w tym aucie....sprawdź wszystkie lampy i kostki do nich czy nie są "zielone". Wygląda to nadal na brak masy...
    Te Terrere Terrere terererererere …

  9. #9
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Ja u siebie znalazłem delikwenta. Jeden urwany kabelek a drugi trzymał się na włosku - tylna lewa lampa. W końcu jest OK

  10. #10
    Awatar milek06
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczytno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    483
    Dziś postaram się dokładniej rzucić okiem na to. W szczególności na okablowanie tylnej prawej lampy, bo z tego co widzę to omerta miał bardzo do mnie problem podobny.

  11. #11
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Kable, kostki oraz punkty masowe obowiązkowo do sprawdzenia.
    Te Terrere Terrere terererererere …

  12. #12
    Awatar milek06
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczytno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    483
    Sprawdziłem kable oraz kostkę w tylnej prawej lampie i wszystko wygląda jak nowe. Przedni reflektor też ładnie. Sam nie wiem czego się już przyczepić... Wiem, że przed tym wymieniałem czujnik świateł STOP bo czasem łapał czasem nie. W wolnej chwili i gdy pogoda mi pozwoli (mam za wąski garaż) zajrzę pod kierownicę i posprawdzam bezpieczniki, przekaźniki etc. Może gdzieś tam...? Będę informował w tym temacie na bieżąco, gdy na coś wpadnę.

  13. #13
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Masę sprawdziłeś na lampach i na stylach?
    Ostatnio edytowane przez matimati ; 29-01-2016 o 15:37

  14. #14
    Awatar milek06
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczytno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    483
    Dość ogólnie zapytałeś. Jeśli chodzi o tylną lampę to na kablach i na stykach.

  15. #15
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Tak a masę pod aku?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-10-2016, 15:54
  2. Dziwne zachowanie silnika ? ?
    Przez Metju w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-03-2013, 14:48
  3. Dziwne zachowanie przy hamowaniu
    Przez matikte w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-08-2010, 06:08
  4. dziwne zachowanie kierunkowskazów
    Przez piotreksz605 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-02-2009, 14:50
  5. dziwne zachowanie auta
    Przez dariofox w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-06-2008, 06:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •