Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: osłona silnika...

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    black
    Posty
    73

    osłona silnika...

    witam,

    orientuje się ktoś ile kosztuje osłona silnika od spodu?? miałem ostatnio przykry wypadek i ta osłona została całkowicie zniszczona i muszę kupić nową! wymieniał ją ktoś może??

    pozdrawiam

  2. #2

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    łód¥
    Posty
    19
    masz na allegro, 4 sróbki i 2 minuty roboty

  4. #4
    Awatar Insane
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    43
    Nie zakładam nowego tematu - odkopuję.

    Muszę kupić osłonę silnika - kompletną, tzn. dół i boki. Jak uważacie, lepiej kupić zamiennik i oszczędzić w tym przypadku na cenie, czy inwestować w oryginał? Zasadnicza różnica w tym przypadku poza "metką" jest? Ma to jakieś znaczenie w przypadku wytrzymałości?

  5. #5
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez Insane Zobacz posta
    Nie zakładam nowego tematu - odkopuję.

    Muszę kupić osłonę silnika - kompletną, tzn. dół i boki. Jak uważacie, lepiej kupić zamiennik i oszczędzić w tym przypadku na cenie, czy inwestować w oryginał? Zasadnicza różnica w tym przypadku poza "metką" jest? Ma to jakieś znaczenie w przypadku wytrzymałości?
    Kolego, jeżeli chodzi o te tańsze zamienniki to powiem Ci, że poza zbliżonym kształtem nie mają one nic wspólnego z ori osłonami. Przerabiałem temat w dwóch autach i nigdy więcej. W VW Golfie musiałem dowiercać otwory, później okazało się, że nie pasuje idealnie tak jak oryginalna, tak samo z nadkolem do Mercedesa- nie udało mi się go dobrze dopasować, otwory wiercone były w innych odległościach niż być powinny, a osłona pod zderzak, która wydawała się najsensowniejsza z nich wszystkich, po lekkim uderzeniu krawężnik rozwaliła się na 3 części. Od tamtej pory serio wolę poszukać używanej oryginalnej osłony, bo wiem ile nerwów i gimnastyki później wymaga montaż zamiennika, który i tak do końca nie spełnia swojej roli.

    Pozdrawiam!

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A ja powiem inaczej szukałem jakiś czas ori i albo cena z kosmosu, albo klejony złom, wiec postanowiłem zaryzykować i kupiłem od nich
    Audi TT osłona silnika silnik + boki komplet 99-06 (2298817583) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
    Wszystko pasuje p&p, nie wiem jak z wytrzymałością bo jeszcze nie przywaliłem i nie mam zamiaru ale materiał HDPE wydaje się być wytrzymały i nie wygina się jak podróbki z abs czy włókna.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    A ja powiem inaczej szukałem jakiś czas ori i albo cena z kosmosu, albo klejony złom, wiec postanowiłem zaryzykować i kupiłem od nich
    Audi TT osłona silnika silnik + boki komplet 99-06 (2298817583) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
    Wszystko pasuje p&p, nie wiem jak z wytrzymałością bo jeszcze nie przywaliłem i nie mam zamiaru ale materiał HDPE wydaje się być wytrzymały i nie wygina się jak podróbki z abs czy włókna.
    Pewnie zamiennik zamiennikowi nie równy, na pewno są zamienniki lepszej jakości, ja niestety zawsze trafiałem na te gorszej stąd już bym nie ryzykował, ale jeżeli te są sprawdzone przez Ciebie, to na pewno warto brać bo cena taka, że używki ciężko byłoby znaleźć w tych granicach.

  8. #8
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Lepiej szukac uzywany oryginal,oczywiscie w dobrym stanie.Z zamiennikami roznie bywa jak kolega napisal.POZDRAWIAM

  9. #9
    Awatar Insane
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    43
    Dzięki chłopaki za odpowiedzi. Mały wybór tych oryginałów niestety (mówię o allegro), do tego ja potrzebuję kompletną osłonę, czyli boki też, a pojawia się jedynie dół z tego co widzę. będę musiał chyba zainwestować w zamiennik i nawet skorzystam z tej osłony, którą zapodał ZUCZEK.

  10. #10
    Awatar joseph65
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Mysłowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Kameleon
    Posty
    285
    Mam taką jak przedstawił ZUCZEK,pasuje elegancko.

  11. #11

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Wielkopolska/Lubelskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    54
    be zproblemu kupisz uzywana oryginalna. Co jakisz czas jest na allegro, sam tak kupowalem i jest ok.

  12. #12
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Moja co siedziala chyba od nowosci rozleciala sie przy wiekszej predkosci na autostradzie, wiec jak ktos sie decyduje na uzywke to radze dobrze ja obadac. Duze sily dzialaja na te plastyki, male pekniecie i po kasie

  13. #13
    Awatar Matee
    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    ALMS
    Kolor
    Avus Pearl
    Posty
    267
    Muszę pilnie kupić osłonę silnika (tylko dolną, boczne mam) i podczas przeglądania ofert natrafiłem na problem.
    Sprzedawcy sami nie wiedzą co sprzedają - występują (przynajmniej na zdjęciach poglądowych) 2 rodzaje.

    1: Nazwa:  2898253514.jpg
Wyświetleń: 58
Rozmiar:  61.0 KB 2: Nazwa:  2938231103.jpg
Wyświetleń: 56
Rozmiar:  54.2 KB

    Czy wiecie która z nich pasuje do 225Q?
    Bo oni sami nie wiedzą, natomiast jeden ze sklepów odpisał mi, że numer 1 (taki mają w ofercie) NIE pasuje.
    I już zgłupiałem, a pogoda jest taka że nie bardzo mam się jak wczołgać pod samochód i chociaż porównać jak to tam wygląda :/

  14. #14
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    To jest to samo tylko odlew inny, polecam kolesia z Babic, masz razem z osłonami za 120zł na szybko to se odbierzesz w poniedziałek, poszukaj na allegro.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #15
    Awatar Matee
    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    ALMS
    Kolor
    Avus Pearl
    Posty
    267

    Wielkie dzięki, durni sprzedawcy w takim razie, sami nie wiedzą co mają, zmyliło mnie to, że Panowie ze sklepu Audi TT od 2000 r. - Mix - Plast | sklep internetowy.
    Odpisali mi "nie pasuje".

    Kupię u tego polecanego przez Ciebie, link do sprzedawcy, będzie dla potomnych:
    http://allegro.pl/sklep/22176880_auto-ekspert
    Ostatnio edytowane przez Matee ; 19-01-2013 o 17:07

Podobne wątki

  1. Osłona silnika TT 180
    Przez j3drek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-06-2017, 10:58
  2. Osłona silnika, filtra powietrza
    Przez wolkriss1797 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-02-2017, 15:02
  3. Osłona silnika 2.0tfsi
    Przez Morissxd w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-11-2016, 01:12
  4. Problem z odpadającą osłoną silnika ( spód )
    Przez Arttur w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 16-11-2016, 11:26
  5. Osłona do silnika (tylko środek) kupię
    Przez ela w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 21:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •