Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 33

Wątek: ACE's 225PS Blue Pearl

  1. #16
    Awatar March111
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Strzegom
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    46
    Hej ACE pytanie dotyczące naprawy nr. 2 czyli naprawa przestawionych wskazówek temperatury oraz paliwa. Mam podobny problem u siebie ale tylko z paliwem. Czy udało Ci się już rozwiązać tę bolączkę ?? Jaki jest najprostszy możliwy i skuteczny sposób wykonania tego zabiegu ??
    Pozdrawiam.

  2. #17
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez March111 Zobacz posta
    Hej ACE pytanie dotyczące naprawy nr. 2 czyli naprawa przestawionych wskazówek temperatury oraz paliwa. Mam podobny problem u siebie ale tylko z paliwem. Czy udało Ci się już rozwiązać tę bolączkę ?? Jaki jest najprostszy możliwy i skuteczny sposób wykonania tego zabiegu ??
    Pozdrawiam.
    OT: Przestawić wskazówki można, ale w 98% nie jest to rozwiązanie problemu bo przecież te wskazówki same bez powodu się nie przestawiają. Wyjściem z problemu jest wymiana silniczków małych wskazówek na sprawne, wtedy mamy spokój na dłuższy czas (zapewne do sprzedania auTTa dalej) Sorki za Off'a.

    Śliczna TT
    Te Terrere Terrere terererererere …

  3. #18
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    Cytat Zamieszczone przez March111 Zobacz posta
    Hej ACE pytanie dotyczące naprawy nr. 2 czyli naprawa przestawionych wskazówek temperatury oraz paliwa. Mam podobny problem u siebie ale tylko z paliwem. Czy udało Ci się już rozwiązać tę bolączkę ?? Jaki jest najprostszy możliwy i skuteczny sposób wykonania tego zabiegu ??
    Pozdrawiam.


    Możesz spróbować rozebrać licznik i ustawić wskazówkę ręcznie robiąc test zegarów za pomocą kompa. Tak jak pisze Jerry nie jest to usunięcie usterki i za chwilę może znowu się przestawić. Ja już prawie 2 lata jeżdżę po takim zabiegu i jest ok. Przepraszam, że w temacie kolegi. A przy okazji gratuluję zakupu i powodzenia, bardzo fajna sztuka.
    Ostatnio edytowane przez grzałka ; 21-11-2015 o 09:17
    Proste są dla szybkich aut a zakręty dla szybkich kierowców

    https://www.facebook.com/SzefKuchniPodOrlem?ref=hl

  4. #19
    Awatar Per-der
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Ruda Śląska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    ToxicGreen
    Posty
    576
    świetny samochód...
    Bezawaryjności życzę!
    TTaka sytuacja

  5. #20
    Awatar Mały 112
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Pomorskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    SREBRNY
    Posty
    95
    Powitać kolegę .

  6. #21
    Awatar Halina
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    403
    Ciekawy kolor.Gratuluję!

  7. #22
    Awatar ACE
    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Blue Pearl
    Posty
    16
    Pora podsumować pierwszy miesiąc i pierwsze 4000 km moim auTTkiem. Chyba nikogo nie zdziwi jak napisze, że jestem strasznie podjarany tym jak te autko wygląda i co wyprawia na drodze nie chce się za bardzo rozpisywać nad tym jak bardzo zajebistym autem jest audi TT, bo o tym każdy posiadacz tej bestii się już przekonał chciałbym napisać o tym co mnie przez ten miesiąc spotkało, co zostało zrobione oraz mam do Was kilka pytań. Drugiego dnia jazdy musiałem zostawić auto u elektryka, padł alternator (przy okazji podpiął się kablem i pousuwał mi błędy z kompa).

    Teraz opisze nieco poważniejszy problem w których chciałbym żebyście w miare możliwości pomogli.
    Po dwóch tygodniach prawe przednie koło zaczęło "stukać" na nierównościach, stukanie pojawiało się dopiero po 15-20 minutach jazdy, po odpaleniu auta przez pierwsze kilkanaście minut nie było słychać stukania (chciałem załatwić ten problem przy okazji podniesienia nadwozia na które byłem umówiony i jeździłem z tym problemem przez kilka dni). Podczas podnoszenia auta okazało się, że mechanik nie wykrył nic co mogło powodować owe stukanie. Odebrałem autko, pierwszego dnia wszystko było ok, stukanie ustąpiło po podniesieniu nadwozia, jednak drugiego dnia z tego samego miejsca, podczas skręcania (w trasie i na postoju) zaczęło było słychać dźwięk jakby jakaś sprężyna "przeskakiwała" aż całe podwiezie delikatnie drży pod nogami podczas tych przeskoków i również dźwięki zaczynają się uwydatniać dopiero po 15-20 minutach jazdy. Wróciłem do mechanika uprzednio jeżdżąc po mieście kilkanaście minut, powiedziałem mu o co chodzi, wymienił poduszkę amortyzatora ale to nic nie dało. W czwartek wybieram się w ~500 km podróż do Sopotu na sylwester i trochę a nawet bardzo mnie to nie pokoi, że podczas trasy coś się rozsypie i zafunduje sobie najgorszy sylwester w życiu... Jeżeli ktoś miał podobny problem prosiłbym o pomoc. Z góry wielkie dzięki.



    Ps. Dodaje kilka fotek do kolekcji.

    15947r.jpg

    9ih0cj.jpg

    15zqvd1.jpg

  8. #23
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Czy mechanik ma szarpaki do sprawdzania zawieszenia?
    Jak nie to warto sprawdzić na ścieżce diagnostycznej, najpierw przy sprawdzeniu amortyzatora czy nie będzie słychać tego dźwięku a później na szarpakach.
    __________________________
    Pozdrawiam

  9. #24

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    ja miałem coś takiego, że stukanie pojawiało sie w czasie jazdy, nigdy go nie było odrazu po odpaleniu, winny okazal się amor, założyłem poprzednie i jest cisza, a te ida na regenerację, bo to gwint bilsteina.
    Moze dodam, że u mnie po dłuższej jeździe zaczynało też mocno skrzypiec przy skręcaniu

  10. #25
    Awatar ACE
    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Blue Pearl
    Posty
    16
    Niestety ten mechanik nie posiada szarpaków, po nowym roku podjade jeszcze do innego mechanika, może będzie znał ten temat, dzięki za podpowiedzi

    Podsyłam filmik, nagrałem dzisiaj po 20 minutach jazdy, w rzeczywistości dzwięk jest nieco głośniejszy https://youtu.be/u7Q_Qlenfsg

  11. #26
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    Sprawdź stabilizator z przodu, czy nie masz starych gum. Psiknij jakimś smarem silikonowym i przejedź się, jak objawy ustąpią to pewnie to.

  12. #27
    Awatar ACE
    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Blue Pearl
    Posty
    16
    Klubowicze, co sądzicie o klejenie boku TTki w ten sposób?
    Przymierzam się do wypolerowania auta, przyciemnienia szyb i delikatnie lamp, a na samym końcu okleić w ten sposób.
    Dodam, że byłem tak podjarany, że zamiast najpierw skonsultować się z Wami to zdążyłem już zamówić folie o kolorze białej perły :P.
    Poniżej dwa projekty robione w PS, czekam na Wasze opinie.
    1.jpg

    rsz_1rsz_black1.jpg

  13. #28
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Tt mk1 ma taka ladna linie ze ja uwazam za zepsucie jej takim ala r8

  14. #29
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    takie zabiegi postarzają auTTko, na MK II są jakieś zestawy nawiązujące do R8, gdzie wygląda to lepiej ale i tak... linia TT jest niemal koncepcyjna i jej poprawa poza zmianą ospoilerowania może tylko zepsuć. Takie moje zdanie

  15. #30

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Po co udawać coś czym się nigdy nie będzie. Dla większości z nas MKI to już klasyka i moim zdaniem w oryginale wyglada najlepiej.
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 111
    Ostatni post / autor: 27-09-2014, 11:20
  2. Maja BLACK PEARL
    Przez Maja w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 19:17
  3. TT-blue 1.8T 8N Bydgoszcz
    Przez bobibmw w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-11-2012, 14:25
  4. zwerbowalem blue tt...:)
    Przez Cezary Magier w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-09-2002, 23:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •