Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: wytrzymałość seryjnego sprzęgła

  1. #1
    Awatar Quuuun
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    163

    wytrzymałość seryjnego sprzęgła

    Siema, w związku z ostatnimi wypadami w tym sezonie w miejsca w których można trochę sobie poszaleć, mam kilka pytań co prawda, znalazłem gdzieś podobny temat ale odpowiedz nie bardzo mnie satysfakcjonowała więc pisze ^^ Ostatnio gdy trochę poszalałem upaliłem lekko sprzegło, oczywiście żeby nie było dbam o silniczek i o turbinke jak się tylko da i w sumie nie często zdarza mi się jakoś porządnie upalać auto, dlatego jako laik mam pytanie ile seryjne sprzęgło może wytrzymać? i czy że tak powiem sporadyczne danie w dupe silnikowi, oczywiście rozgrzanemu i przyjebanie aż prawie do ''odciny'' nie jest jakoś strasznie katujące dla zdrowego motoru? Pozdrawiam.

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Szanowny kolego, to ze silnik ma czerwone pole na 6tys nie oznacza ze masz "przyjebywac" do odciny. Moment obrotowy konczy sie troche wczesniej i Twoj styl jazdy swiadczy tylko o tym ze nie masz pojecia jak jezdzic autem efektywnie. Jedynie efektownie dla gapiow szukajacych taniej podniety. Tak czy inaczej, skoro "upaliles" sprzeglo to rowniez swiadczy o Twoim stylu jazdy. Pewnie glupim, bo jeszcze nie widzialem 180 konnego silnika ktory upalil sprzeglo fabryczne ktore wytrzymuje duzo wiecej niz ten silnik potrafi. Takze naucz sie wysprzeglac jak nalezy. Wspolczuje Twojemu autu.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 15-11-2015 o 14:25

  3. #3
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    "Danie w dupe silnikowi" to pytasz o sprzęgło czy silnik? I chodzi Ci o zmianę biegów przed odcięciem, czy strzał ze sprzęgła z czerwonego pola (ło matko!)? Seryjne sprzęgło dużo znosi, ale dla chcącego nic trudnego...

  4. #4
    Awatar Quuuun
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    163
    Czy ja napisałem gdzieś, że tak robie? Pytam jedynie informacyjnie, czy upaliłem sprzęgło nie wiem, lekko pośmierdziało chwile i wszystko działa okej, chyba może się każdemu zdarzyć, a Twoje współczucie wobec mojego samochodu jest zbędne...bo dbam o niego jak trzeba i uwierz, że nie jara mnie przypierdalanie nogą w podłodze od świateł.

    Chodziło mi o zmianę biegów przy wysokich obrotach nie wchodząc na czerwone pole.

  5. #5
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez Quuuun Zobacz posta
    Ostatnio gdy trochę poszalałem upaliłem lekko sprzegło.
    Tak. Powiedziales. A skoro zasmierdzialo to definitywnie sprzeglo przypaliles. Podtrzymuje, szkoda auta.
    Ps. Dobrze wiesz o co pytales, jesli szukales odpowiedzi, tak dawaj w dupe ile wlezie, nic sie nie stanie to pomyliles forum. Milego dnia.

    "Czy ja napisalem gdzies ze tak robie?"
    "... w zwiazku z ostatnimi wypadami w tym sezonie w miejsca w ktorych mozna troche sobie poszalec.."

    ....
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 15-11-2015 o 15:24

  6. #6
    Awatar Quuuun
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    163
    No nie będę się klocil, na pewno jest w tym część prawdy Miłego

    Czy jakiś taki jednorazowe upalanie może mieć negatywny wpływ na sam motor?
    Ostatnio edytowane przez Quuuun ; 15-11-2015 o 15:41

  7. #7
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Quuuun odezwij sie domnie na PW

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Panowie AcidTT i Quuuuin nie mamy zwyczaju używać wulgaryzmów na forum!!!! tym razem upominam ustnie, następne będzie dotkliwsze.
    Matimati jeszcze raz gdzieś w temacie napiszesz o napisaniu do Ciebie PW dostaniesz banana Czyt. BAN.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Tak wiem i nigdy tego nie robie. to byl cytat. Pozdrawiam.

  10. #10
    Awatar snapes
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Szczytna
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    22
    Przeciągnięcie silnika do odcinki ma sens tylko wtedy gdy ścigasz się np. od 0-100km/h, lub chcesz się gdzieś zmieścić w ruchu miejskim. Czyli w specyficznych sytuacjach w których zmiana biegu na wyższy trwała by dłużej. Kiedy miałem Golfa 4 GTI 150km, potrafiłem "zrobić" nim nowego Passata 2.0 TDI 180km, tylko dlatego że przeciągałem jedynkę do 7000 RPM. Ale to są tylko sytuacje przy starcie z miejsca. Na pewno nie są zdrowe dla silnika ! W normalnej jeździe maksymalne przyspieszenie uzyskasz zmieniając biegi przy obrotach przy których twój silnik osiąga moc maksymalną.

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    generalnie to widzę ,że nikt konkretnie nie odpowiedział na ten temat.
    Dodam ,że ja za czasów k04 miałem sprzęgło już mocno podmęczone. Strzał z 3.5 tys na 19 calowych felgach kończył się slizganiem sprzegła a nie zerwaniem trakcji. Na 16tkach udawało się zrywać trakcję ale też do 4 tys maks. Chciałem zajeździć te sprzęgło bo i tak motor szedł na rozbiórkę i mi SIĘ NIE UDAŁO :P
    Sprzegło było fioletowe od ślizgania się ale nic nie puściło :P Dwumas był dobry ale ktoś mnie namówił i go wywaliłem a szkoda:P
    Podsumowując nie jest łatwo zajechać sprzęgło 240mm chyba ze się jest bardzo uzdolnionym albo dużym rzeźnikiem. Co nie zmienia faktu ze z każdym upalaniem na modlinie kleiło coraz gorzej ale i tak finalnie latało to samego końca i ciekawe jak długo dało by się tym jeździć...
    nawet mam jakies stare filmiki jak kieeedyś się latało:

    teraz wydaje się to słabe ale kiedyś zza kierownicy dawało jakiś tam fun ale i możliwości auta były duuuzo mniejsze niż teraz :P

Podobne wątki

  1. Oznaczenie silnika a wytrzymałość
    Przez Nielogiczny w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-08-2017, 11:52
  2. Wgranie seryjnego programu do ECU
    Przez bartoszek00 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-02-2014, 11:32
  3. Zmiana IC seryjnego na wydajnieszy czy możliwe >?
    Przez dwmasta w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-07-2012, 20:15
  4. Czas na wymianę seryjnego złomu w TT RS
    Przez MichalTT w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 19:25
  5. zmiania seryjnego downpipea
    Przez ttrq w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-05-2009, 14:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •