Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 32

Wątek: MK 1 [8N] 1.8t BAM dymi po wyjęciu bagnetu

  1. #16
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Cytat Zamieszczone przez bzykss Zobacz posta
    Dla 1.8T kompresja powinna wynosić około 13,5 atmosfery.
    Tyle powinno byc ale 12 tez jest dobrze.

  2. #17

    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Dobra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    21
    Właśnie zastanawia mnie czemu mechanicy na zimnym silniku sprawdzali kompresje. Samochód całą noc stał na warsztacie żeby rano na zimnym silniku kompresję sprawdzić
    Ogólnie sinik bardzo równo pracuje na jałowych obrotach, oleju też nie bierze za wiele.

  3. #18
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jak by nie mierzył czy na zimnym czy na ciepłym to poniżej 10 to jest ....krótko mówiąc kibel;/
    Można zrobić próbę olejową i to nam powie czy raczej głowica czy raczej pierścienie:P
    Co do kompresji to moja TT ma po 12 idealnie równo i jest to bardzo dobry wynik ale mam grubszą uszczelkę pod głowicę :P
    180tki powinny mieć większą kompresję niż 225 i dla 225 12 to jest dobry wynik i ważne aby było równo. Dla 180tki wyniki powyżej 12.5 to jest dobry rezultat

    8.5 kwalifikuje silnik zdecydowanie do remontu i tutaj nawet niema się co zastanawiać czy na zimnym czy na gorącym bo różnice nie są duże
    Na tyle silnikow co mierzylem to nie spotkałem sie aby któryś 1.8t miał większa kompresję niż 13 :P

  4. #19

    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Dobra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    21
    W takim razie mam jeszcze tylko pytanie, czy to normalne, że przy 270 tysiącach km przebiegu takie rzeczy się dzieją w tych silnikach?

    Dodam że auto z 2001 roku i całe życie było serwisowane w ASO, bardzo zadbane, zero jakich kolwiek przeróbek itp. sprowadzałem je osobiście ze Szwajcarii w wakacje

  5. #20
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez Damii94 Zobacz posta
    W takim razie mam jeszcze tylko pytanie, czy to normalne, że przy 270 tysiącach km przebiegu takie rzeczy się dzieją w tych silnikach?
    1.8T to bardzo trwałe jednostki i taki przebieg raczej nie robi na nich wrażenia. Oczywiście musisz wziąć też pod uwagę to jak użytkował samochód poprzedni właściciel i czy te 270 tys. km to prawdziwy przelot

  6. #21

    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Dobra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    21
    Starszy gość tym jeździł. Auto jest naprawdę mega zadbane, kompletnie nie widać po nim tego przebiegu. Kupiłem go bo miał uszkodzony ukł. kierowniczy i łożysko na sprzęgle, nie opłacało się tego już w Szwajcarii naprawiać.
    Nie powiem, bo zawiodłem się na marce, że po takim przebiegu silnik do remontu, zwłaszcza że dla mnie Audi było zawsze numerem 1 jeśli chodzi o samochody

  7. #22
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Kolego współczuję ,ale nie załamuj rąk, tylko daj Auto do dobrego mechanika i niech diagnozuje ,może nie jest jeszcze za późno .Zrób tą próbę olejowa .Masz tutaj opis jak to zrobić ,ściągnięte z neta
    Do wykonania próby potrzebna będzie strzykawka wypełniona ok. 5-10 cm3 oleju silnikowego. Jej zawartość należy wstrzyknąć do cylindra przez otwór świecy i ponownie wykonać pomiar ciśnienia sprężania. Przed pomiarem należy zasłonić otwór świecy i wykonać kilkukrotnie obrót wałem korbowym. Uzyskane wyniki ciśnienia sprężania należy porównać z pierwszymi pomiarami (wykonanymi bez dolewki oleju).

    Jeśli wyniki obu pomiarów są identyczne to świadczy to o nieszczelności zaworów i ich gniazd (wytarte przylgnie zaworowe);
    Jeśli w drugim pomiarze wyniki uległ wyraźnemu wzrostowi to sugeruje on nieszczelność tłoków, pierścieni tłokowych i gładzi cylindra (dolany olej uszczelnił bowiem tłok w cylindrze);
    Jeśli w drugim pomiarze zanotowano tylko nieznaczny wzrost ciśnienia to świadczy to o nieszczelności zarówno zaworów i ich gniazd jak i tłoka. Może też być to sygnał sugerujący problemy ze szczelnością uszczelki pod głowicą silnika (albo występować będą przedmuchy do układu chłodzenia, albo między cylindrami)
    Using Tapatalk

  8. #23

    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Dobra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    21
    Dzięki za pomoc
    Wiem akurat na czym polega próba olejowa. Tak czy siak nie tego oczekiwałem po Audi z takim przebiegiem, tak zadbanej i cały czas serwisowanej. Czy będą to pierścienie tłokowe czy zawory to tak czy siak trzeba rozbierać silnik i wiadomo również że przy okazji wszystko bym porobił aby do tego nie wracać. Takie przebiegi wytrzymują nawet jedne z tańszych aut, dlatego serio jestem zawiedziony

  9. #24
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Ale widzę ze masz instalacje LPG to w sumie mogło by wiele wyjaśniać
    Using Tapatalk

  10. #25
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez Damii94 Zobacz posta
    Dzięki za pomoc
    Wiem akurat na czym polega próba olejowa. Tak czy siak nie tego oczekiwałem po Audi z takim przebiegiem, tak zadbanej i cały czas serwisowanej. Czy będą to pierścienie tłokowe czy zawory to tak czy siak trzeba rozbierać silnik i wiadomo również że przy okazji wszystko bym porobił aby do tego nie wracać. Takie przebiegi wytrzymują nawet jedne z tańszych aut, dlatego serio jestem zawiedziony
    Weź pod uwagę, że Twój samochód ma już 14 lat i nigdy nie możesz być pewien co się z nim działo. Kwity z ASO nie muszą o niczym świadczyć. Nawet jeśli ten przebieg jest realny to po prostu takie rzeczy się zdarzają i trzeba się z tym liczyć kupując używany samochód.

  11. #26

    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Dobra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    21
    Wpisy w książce zgadzają się z wpisami sprawdzanymi w ASO.
    Instalacje LPG mam niecały miesiąc czasu, zakładałem w profesjonalnym serwisie

  12. #27
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Damii94 Zobacz posta
    Starszy gość tym jeździł. Auto jest naprawdę mega zadbane, kompletnie nie widać po nim tego przebiegu. Kupiłem go bo miał uszkodzony ukł. kierowniczy i łożysko na sprzęgle, nie opłacało się tego już w Szwajcarii naprawiać.
    Nie powiem, bo zawiodłem się na marce, że po takim przebiegu silnik do remontu, zwłaszcza że dla mnie Audi było zawsze numerem 1 jeśli chodzi o samochody
    Nie zawiodłeś się na marce a na egzemplarzu jaki Ci się trafił po prostu kupiłeś uszkodzone auto a to że jest ze Szwajcarii nie znaczy że można ufać bezgranicznie wszędzie są ludzie i ludzie, użytkował starszy gość ech... nie znaczy że dziadek nie miał wnuka z ceglastą nogą, babcia też mogła czasem po upalać nie studząc po tym nigdy turbiny bo nawet nie wie że tak trzeba robić.
    Słaba kompresja nie kwalifikuje też motoru do generalnego remontu, być może problem leży w nieszczelnej głowicy, trzeba to zdiagnozować wpierw.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #28

    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Dobra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    21
    I właśnie wydaje mi się że to głowica jest przyczyna nieszczelności, ponieważ silnik nie bierze oleju, a gdyby były nieszczelne pierścienie to brałby olej.

  14. #29
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Damii94 Zobacz posta
    Dzięki za pomoc
    Wiem akurat na czym polega próba olejowa. Tak czy siak nie tego oczekiwałem po Audi z takim przebiegiem, tak zadbanej i cały czas serwisowanej. Czy będą to pierścienie tłokowe czy zawory to tak czy siak trzeba rozbierać silnik i wiadomo również że przy okazji wszystko bym porobił aby do tego nie wracać. Takie przebiegi wytrzymują nawet jedne z tańszych aut, dlatego serio jestem zawiedziony
    Jest sporo TT z dużo większym przebiegiem w w bardzo dobrej kondycji silnika, na domiar tego jeszcze dostają koksu i dzielnie się trzymają
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #30
    Awatar barwa73
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Kielce
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    89
    Przyczyn Twojego nieszczęścia może być wiele. Nie koniecznie muszą one zakończyć się remontem silnika.. Zuczek ma rację - może to być nieszczelna głowica.. Choć dymienie z rurki bagnetu mogłoby (ale nie musi) świadczyć tym, że silnik został przegrany i szlag trafił w pierścienie uszczelniające. Najlepiej przed jakimikolwiek operacjami na silniku - sprawdź jego szczelność. Zakup sobie takie oto urządzenie :
    http://allegro.pl/tester-szczelnosci...779967973.html
    Takie urządzenie używa się w lotnictwie i jest niezastąpione w przypadku kontroli szczelności silnika. A działa to tak:
    Ustawiasz tłok mierzonego silnika w trakcie sprężania w GMP. Blokujesz waluty się nie obrócił jak wpuscisz powietrze do cylindra. Wykrecasz świece, wkrecasz końcówkę przyrządu, zadajesz ciśnienie na redaktorze i wpuszczasz powietrze do cylindra. Nie wiem jakie wartości miałby mieć taki silnik i trzeba to sprawdzić, ale jak uslyszysz, że powietrze ucieka przez blok silnika (dobrze to słychać), to znaczy, że masz po cylindrach (najczesciejupo pierścieniach) a gdy ciśnienie ucieka przez kolektory na głowicy - to znaczy, że masz nieszczelną głowicę.
    Tak w skrócie..

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-05-2017, 10:25
  2. Pompa nie nie dziala po wyjeciu bezpiecznika
    Przez Lamer w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-03-2016, 16:44
  3. Mocne dymienie z bagnetu oleju Audi TT 225 APX
    Przez Ada w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-06-2014, 22:38
  4. Auto dymi jak cholera nadal.
    Przez onedeep69 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-11-2010, 11:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •