Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Wątek: AUdi TT Panel Radia

  1. #31

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Cytat Zamieszczone przez grafitxt Zobacz posta
    Obserwuję temat bo oprócz tego że mam TT to hobbistycznie zajmuję się modelarstwem lotniczym RC i czasem muszę sam zrobić podwozie węglowe albo szklaną maskę silnika, i uważam żeby wykonać ładny i wytrzymały element z laminatu to trzeba mieć odpowiedni warsztat, praktykę oraz wiedzę. Ja gdy robiłem formę to nie zdzierałem lakieru tylko wypolerowałem go żeby pozbyć się wad które mogą zostać na formie, do tego żeby laminat był gładki po wyciągnięciu z formy używam żelkotu. Do wyrobów węglowych jeśli chce uzyskać się połysk można użyć żelkotu bezbarwnego ( ja nie używam bo podwozia robię podciśnieniowo). Podczas laminowania kieruję się zasadą, tkanina ma być przesączona, trzeba się pozbyć pęcherzy powietrza a nadmiar żywicy trzeba usunąć. Wydaje mi się że uzyskanie zadowalającego efektu bez podciśnienia będzie trudne, dużo taniej wyjdzie nałożenie na blendę hydrografiki.
    grafitxt, wiele racji w tym co piszesz. Czy pisząc o podciśnieniu masz na myśli próżnie, czy RTM? Robienie z form jest trochę tańsze niż wdrażanie całego RTMu, a jakość wykończenia jest dwustronna (gdzie przy próżni jedną stronę masz "trochę gorszą").

    Cytat Zamieszczone przez Fazer Zobacz posta
    "Jeżeli chodzi o "upgrade" starej blendy, to sprawa jest dużo prostsza. Szlifuję blendę z lakieru (zostaje sam materiał budulcowy). Czyszczę podłoże. Kładę dwie warstwy węgla usztywniające i dwie warstwy które mają ładnie wyglądać. Jak zastygnie laminat, muszę całość spolerować (usunąć nadmiar żywicy; wodny papier ścierny typu 1000; 1500; 2000) i plastiki prysnąć czarną farbą (plastiki - zaczepy blendy do auta; ich nie mogę dotknąć laminatem, bo się usztywnią i będzie problem z założeniem, albo pod wpływem laminatu mogą się połamać). Na całość powinno się położyć powłokę lakieru bezbarwnego (nadaje to świetny efekt 3D + zabezpiecza laminat)."

    Na samym początku miał być "upgrade", lecz to tylko praktycznie efekt wizualny i przyznam racje, że hydrografika wyjdzie taniej i pewnie dokładniej pokryje element. Idąc za ciosem zrobienie formy i całego elementu z węgla byłoby rozwiązaniem, które mnie "zakręciło". Szacowane ceny już znam, więc teraz należałoby zebrać pieniążki-chętnych (im więcej tym lepiej) i na tej podstawie wyliczyć koszt powstania takowej części.
    Kolego "Pieniadz", może założyć nowy temat i poprosić administratora o przeniesienie dotychczasowych postów dotyczących "węgla", gdzie będzie można bez wcinania się w obecny wątek, rozwinąć to bardzo ciekawe zagadnienie jakim jest wykonanie części w technologii węglowej.
    Fazer, hydrografika wyjdzie taniej, lecz jeśli już chcesz mieć grafikę, to może pomyśl o zwykłej folii? Możesz też np nałożyć folię "węglową" i na to warstwę "przezroczystej", może efekt będzie nie najgorszy

    Co do nowego tematu, to można założyć, chociaż wydaje mi się, że większość i tak wybierze folie. Pytanie czy rzeczywiście są na to chętni, czy tylko kilku zapaleńców Praktycznie każdy element plastikowy można wykonać z laminatu. Zasada jest prosta -> im prostszy element, tym taniej wychodzi produkcja.

    Już jakiś czas temu zastanawiałem się, czy by nie zrobić kilku tafli węglowych i wyciąć z nich gadżety dla klubu (logo klubu, etc...) Z chęcią Wam pomogę na tyle na ile będę w stanie. Warto pamiętać, że przy nakładaniu dodatkowych warstw laminatu na plastik, można też "skleić" plastikowy element który się połamał (prawdopodobnie mnie będzie czekać próba sklejenia i zalaminowania w węglu swojego panelu od radia).

  2. #32
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    I pomyślałem o zwykłej folii i dziś nakleiłem, lecz to tylko folia
    Nazwa:  Ala Carbon.jpg
Wyświetleń: 75
Rozmiar:  83.3 KB

  3. #33
    Awatar grafitxt
    Dołączył
    Jan 2017
    Płeć
    Skąd
    okolice Żywca
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ6W
    Posty
    53
    Tak, myśląc o podciśnieniu mam na myśli próżnie, akurat w moim przypadku wygląd drugiej strony nie ma znaczenia. "I pomyślałem o zwykłej folii i dziś nakleiłem, lecz to tylko folia", Dla mnie wyszło rewelacyjnie i tylko Ty wiesz że to folia, a cena to ułamek blendy z węgla.

  4. #34
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    No tak, ułamek - 60 PLN z przesyłką i moja robota ok. 60 min z odkręceniem i przykręceniem blendy. Mimo, że to tylko folia. dzięki "grafitx"za miłe słowo.

  5. #35

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Wyszło ślicznie!

  6. #36
    Awatar pavlofico
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebrny
    Posty
    147
    Szacun . Dobra robota

    Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

  7. #37
    Awatar milek06
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczytno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    483
    Temat chyba lekko uciekł Odsyłam do tematu ze zdjęciami jak zrobiliśmy panel wraz z artex23: https://www.klubtt.pl/showthread.php...252#post278252

Podobne wątki

  1. Płyta CD do radia Audi Navigation BNS 5 - Warszawa
    Przez raiden25 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-02-2018, 18:24
  2. Tuning i zamienniki OEM'owego radia Audi TT mk2
    Przez MichalTT w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-10-2011, 11:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •