Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: Przepalający się bezpiecznik od Haldexa (nr. 31)

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Dobra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    21

    Przepalający się bezpiecznik od Haldexa (nr. 31)

    Witam
    Mam taki problem. Otóż w mojej Audi od jakiegoś czasu przepala się bezpiecznik od Haldex, jest to bezpiecznik numer 31. Olej w haldexie był niedawno wymieniany. Błąd wyskakuje mi w postaci kontrolki ESP na zegarach. Po włożeniu nowego bezpiecznika przejechałem około 30 km zanim się spalił i wszystko było okej, napęd na cztery koła się załączał, tak samo kontrola trakcji działała
    Po podłączeniu do VAG-a wyskakuje błąd: 01324 Control Module for All Wheel Drive (J492). Niżej zamszczam screenshota z VAG-a


    Może ktoś z Was spotkał się już z takim problemem?

    http://zapodaj.net/e45bef24bc146.jpg.html

  2. #2
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Witam Cię,

    po pierwsze zacząłeś przygodę z tym forum nie czytając regulaminu i nie witając się w odpowiednim dziale. Po drugie opisz jak długo użytkujesz auto i czy wcześniej było ok, jak bezpiecznik był i jaki wkładasz? skoro się przepala to znaczy , że jest za duży pobór prądu. Więc do sprawdzenia pompka lub sterownik.

  3. #3
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Nie unoś się Piotrek, już dawno ustaliliśmy publicznie na forum z ArTTurem że nie ganimy "nowych" za brak przywitania

    Damian, tak jak pisze Piotrek, sprawdź połączenia kostek przy pompce lub sterowniku.

    Tutaj masz taki sam problem:
    http://www.ttforum.co.uk/forum/viewt...=0&hilit=01324

    P.s. Niestety być może że trzeba będzie szykować inny sterownik, ale to w ostateczności.
    Ostatnio edytowane przez Jerry ; 26-10-2015 o 20:45
    Te Terrere Terrere terererererere …

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    01324 pojawiający się w jakimkolwiek sterowniku bardzo często wiąże się właśnie z koniecznością wymiany sterownika.

    Możesz zacząć sprawdzenia wtyczek sterownika i wymiany pompki, bo jak nie to to przynajmniej będziesz miał świeży silniczek , hubi pl ma je w dobrej cenie.
    Jeśli masz możliwość podmiany sterownika z innego auta to będzie to najlepsze wyjście ...








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    w razie czego mam też pompki które są w 100% sprawne ,każda jest rozbierana przed wysyłką abym wiedział co sprzedaje a cena jest sporo niższa niż nowych. Może się dogadamy też co do sprawdzenia. Ale można pomierzyć rezystancję silniczka bo może ma 100% zwarcie i dlatego

  6. #6
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    WTH jakaś giełda kto ma lepsze i tańsze? zreszta co to za porównanie uzywek z nowymi częściami
    Zaczynamy widze w 1 słowach pisac co mamy do sprzedania, a nie pomagamy...no dziwne dziwne.

    Kolego, jedź do elektryka, chyba że sam sie znasz i zobacz jakie napięcia leca na haldex, w rozumieniu nie tylko pompki ale i sterownika. Druga sprawa to niech Ci sprawdzi skrzynke z bezpiecznikami.

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Dobra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    21
    Dzięki za odpowiedzi!

    Jeśli chodzi o silniczek, to przy ostatniej wymianie oleju w haldexie, silniczek dostał nowe szczotki i został sprawdzony. Miałem uszkodzony simmering na silniczku i prawie cały olej z haldexa mi zszedł, może to jest przyczyną tej awarii?

  8. #8
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Ja tak kiedys mialem, wymienione szczotki i simering i dzialal na stole i nawet na aucie, ale nie spinal. Obstawilem wtedy ze za male cisnienie i po zmianie na nowy naped zadzialal. Zreszta opisane to bylo tutaj w temacie "mr haldex sie obrazil..."
    A robiac output test na vagu, slyszysz prace pompki? Na zaplonue, siedzac na miejscu kierowcy powinienes ja bardzo dobrze slyszec.

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Dobra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    21
    Na dniach zrobię ten test w VAG-u. Chciałbym dodać że słychać jak pompka pracuje na odpalonym silniku i napęd na cztery koła normalnie działa (to znaczy podejrzewam że cały czas jest spięty)

  10. #10
    Awatar martinflash
    Dołączył
    Jun 2007
    Płeć
    Skąd
    225km od Bałtyku
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    111
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    w razie czego mam też pompki które są w 100% sprawne ,każda jest rozbierana przed wysyłką abym wiedział co sprzedaje a cena jest sporo niższa niż nowych. Może się dogadamy też co do sprawdzenia. Ale można pomierzyć rezystancję silniczka bo może ma 100% zwarcie i dlatego
    moja pompka haldex po podłączeniu na krótko nie wydaje żadnego dźwięku, czy tak cicho chodzi czy po prostu popsuta?
    w jakiej cenie masz pompkę do MKI 1999 rok?
    Audi TT Quattro 225 KM (navy black). Chcesz aby twoje Audi TT zostało Audi TT? - kupuj oryginalne czę?ci.

  11. #11
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Powinna bardzo dobrze pracować, być słyszalna zarówno na 6 jak i 12V.

  12. #12
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jak zrobisz output test pompki vagiem to spokojnie ja uslyszysz zza kierownicy jesli jest cicho w warsztacie. Takze mozliwe ze sie skonczyla. Jesli komutator jest caly to podobno da sie ja zregenerowac. Sprawdz w szukajce czytalem o tym kiedys tu na forum.

  13. #13
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037

  14. #14
    Awatar martinflash
    Dołączył
    Jun 2007
    Płeć
    Skąd
    225km od Bałtyku
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    111
    czyli raczej spalona bo nic się nie odzywa jak podłączam kable na krótko z akumulatora. Czy żeby ja wymontować należy zdemontować wał napędowy i ten czarny metalowy balast czy jak to się nazywa? Mało tam miejsca jest na wysunięcie jej w tył.
    Audi TT Quattro 225 KM (navy black). Chcesz aby twoje Audi TT zostało Audi TT? - kupuj oryginalne czę?ci.

  15. #15
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez martinflash Zobacz posta
    czyli raczej spalona bo nic się nie odzywa jak podłączam kable na krótko z akumulatora. Czy żeby ja wymontować należy zdemontować wał napędowy i ten czarny metalowy balast czy jak to się nazywa? Mało tam miejsca jest na wysunięcie jej w tył.
    Podłóż jakiś łom lub gruby śrubokręt pod ten tzw. "balast" i spróbuj go odepchnąć w kierunku przodu auta, zrobi się miejsce na wyjęcie pompki Nie trzeba nic demontować.
    Te Terrere Terrere terererererere …

Podobne wątki

  1. Bezpiecznik zapalniczki
    Przez Kozi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-03-2014, 20:34
  2. Gdzie znajduje sie bezpiecznik POD. FOTELI
    Przez belian w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-12-2012, 17:15
  3. Lampa przednia wywala bezpiecznik
    Przez MARIUSZM w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-01-2011, 17:13
  4. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-09-2010, 17:02
  5. Bezpiecznik pompy paliwa
    Przez bonq w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-07-2010, 09:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •