Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: Spawany tylny dyferencjał - ''dyskusja''

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Arttur ale ja nie mam już seryjnych sprężyn w a3, są tam twardsze Elorowe od TT 3.2 i po zmianie staba prowadzenie auta się poprawiło. Koło podnosi w ekstremalnych warunkach i nawet jeśli stab byłby cieńszy to nie wydaje mi się aby on aż w takim stopniu sprawił ,że wewnętrzne koło nagle złapie dobrą trakcję. Bardzo możliwe miało by kontakt z asfaltem ale mimo wszystko jego docisk będzie bardzo mizerny z powodu iż siła odśrodkowa prze na zewnątrz zakrętu , przechylając auto i dociążając zewnętrzną gumę.
    Tak szczerze jeśli wchodzimy w temat zawieszenia to jest tam sporo do poprawy bo nie wszystkie tulejki są w idealnym stanie i myślę ,że to może być przyczyną bo jakoś prowadzenia TT a A3 to jest przepaść i tym bardziej ,że wiem gdzie są jakieś tam luzy;/
    Myślę ze za jakiś czas na pewno się tym zajmę ale na razie brakuje trochę czasu :P
    Prosty przykład, wczoraj było już troszkę poniżej zera i auto znowu jest podsterowne bo na przodzie mam slicki a tył zimówka. Przód twardy i nie trzyma a tył idealnie i czuję dosłownie jak tył wypycha mi przód :P Ale postaram się szybko zmienić te opony bo nie jeździ się fajnie i jest niebezpiecznie.
    Piszę to tylko aby uzmysłowić ,że dobór ogumienia to jest kluczowa sprawa bo to czy auto jest nadsterowne czy podsterowne nie zależy tylko od jednej rzeczy:P Temperatura opon ma baaaardzo duży wpływ na to

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Arttur ale ja nie mam już seryjnych sprężyn w a3, są tam twardsze Elorowe od TT 3.2 i po zmianie staba prowadzenie auta się poprawiło. Koło podnosi w ekstremalnych warunkach i nawet jeśli stab byłby cieńszy to nie wydaje mi się aby on aż w takim stopniu sprawił ,że wewnętrzne koło nagle złapie dobrą trakcję. Bardzo możliwe miało by kontakt z asfaltem ale mimo wszystko jego docisk będzie bardzo mizerny z powodu iż siła odśrodkowa prze na zewnątrz zakrętu , przechylając auto i dociążając zewnętrzną gumę.
    Generalnie te stabilizatory to mocno niezrozumiany koncept w tuningu zawieszenia i masa ludzi popełnia w tym temacie błędy. Nawet na zbyt sztywnym tylnym stabilizatorze można poczuć że jest niby lepiej w pewnych zakresach prędkości ale przy ekstremalnych zakrętach zawsze będzie gorzej..
    Mając twardsze zawieszenie możesz sobie pozwolić na cieńszy stabilizator i zyskujesz tym to że nie tworzysz restrykcji w niezależności zawieszenia.
    Dodatkowo jeśli koło dotyka nawet ''słabiej'' to otwarty dyferencjał ( jak pewnie wiesz ) skieruje moment na koło o mniejszym oporze czego efektem będzie to że w ostrym łuku jest napęd na dwie osie a nie FWD

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Tak szczerze jeśli wchodzimy w temat zawieszenia to jest tam sporo do poprawy bo nie wszystkie tulejki są w idealnym stanie i myślę ,że to może być przyczyną bo jakoś prowadzenia TT a A3 to jest przepaść i tym bardziej ,że wiem gdzie są jakieś tam luzy;/
    Myślę ze za jakiś czas na pewno się tym zajmę ale na razie brakuje trochę czasu :P
    Nie będę krytykował stanu Twojego zawieszenia bo wiadomo że czas ani pieniądze nie rosną na drzewach ale jeśli bluzgasz na prowadzenie się A3 ( wiadomo że gorsze niz TT ale i tak... ) a potem okazuje się ze zawieszenie jest dalekie od nawet seryjnego ideału to co to za testy Panie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Prosty przykład, wczoraj było już troszkę poniżej zera i auto znowu jest podsterowne bo na przodzie mam slicki a tył zimówka. Przód twardy i nie trzyma a tył idealnie i czuję dosłownie jak tył wypycha mi przód :P Ale postaram się szybko zmienić te opony bo nie jeździ się fajnie i jest niebezpiecznie.
    Piszę to tylko aby uzmysłowić ,że dobór ogumienia to jest kluczowa sprawa bo to czy auto jest nadsterowne czy podsterowne nie zależy tylko od jednej rzeczy:P Temperatura opon ma baaaardzo duży wpływ na to
    Wpływ doboru ogumienia na zachowanie się auta nie podlega nawet dyskusji, wiadomo że jest to kluczowa kwestia.
    W tym przypadku można by jedynie dyskutować czy jest to dobór czy niedobór

    Trochę temat zbacza w innym kierunku ale w zasadzie to wszystko jest powiązane ze sobą...








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Big Brake - dyskusja
    Przez PawelM w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 162
    Ostatni post / autor: 07-03-2022, 07:40
  2. Pytanie odnośnie oleju Haldex + tylny dyferencjał
    Przez Qunik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-02-2016, 15:06
  3. Q7 luźna dyskusja.
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 22-10-2011, 16:37
  4. Wyj?tkowe TT? Dyskusja
    Przez migdał w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 25-11-2009, 19:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •