Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
Zmiana stabilizatora w TT +blue haldex dała na prawde bardzo odczuwalne efekty na + dlatego nie uważam tego za zły mod.
Kiedyś pewien kierowca EVO który miał dużą wiedzę i umiejętności ( zrobiłem trochę km na prawym i to widziałęm ) doradził mi abym zmienił na tyle stab na grubszy to podsterowność auta się zmniejszy i auto zacznie lepiej się prowadzić.
Uważam ,że miał racje bo jednocześnie i w a3 zawieszenie się utwardziło i przechyły zmalały ( stab usztywnia zawias z racji iż uginajac zewnętrzną spężynę ugina także drugą co zmniejsza przechył na bok starajac sie utrzymać zawieszenie bardziej w poziomie ).
Przecież ja też od lat polecam tego moda (przy ''cywilnym'' zawieszeniu ) i od lat mam u siebie grubszy stabilizator z tył ( 19 mm), ba pamiętam jak w prywatnej rozmowie ( 2007 / 2008 ) przekazywałem Ci moje pozytywne odczucia ....
Problem w tym że jak owy stabilizator jest za gruby to efektem ubocznym jest unoszące się w ostrych zakrętach tylne wewnętrzne koło.
Ktoś kto wie ''to i owo'' o prawdziwym tuningu zawieszenia na pewno to potwierdzi.

Napisałeś że na każdym zakręcie koło było w górze więc Ci sugeruje i doradzam co może być powodem.
Nie wiem jaki masz ten stabilizator, z objawów choroby wynika że za gruby.
Nie będę też już teraz wnikał i opisywał zasady działania ''staba''

Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
Odnośnie komfortu jazdy to ostatnio nawet pewna kobitka jechała tym autem i nie wyczuła ,że coś jest nie tak co tylko potwierdza ,że to auto nadaje się do jazdy na co dzień bo poza parkowaniem na zimnych oponach i ciasnym zawracaniem nawet nie czuć tego ,że tył jest sztywny. Ale za to na rondach jak się chce to czuć i niebawem może kolega wrzuci jakiś filmik jak auto się zachowuje.
Według mnie ciężko teoretyzować czy jest lepiej czy gorzej skoro testowała to jedna osoba i jestem to ja. Na zakrętach na pewno auto zachowuje się lepiej bo jedzie jak prawdziwe AWD a nie ryje przodem. DOdam ,że gdy szybko pokonuje zakręty na mieście to ciężko jest polecieć bokiem i muszę to prowokować. Podsterowność znacząco zmalała a wcześniej dochodziłem do granic jej możliwości a obecnie ta granica się przesunęła

Poza tą kobietką (a ja znałem takie co na ręcznym jechały i nie wyczuły że coś jest nie tak ) nic nowego z tego nie wynika .
Pisałeś prawie to samo w poprzednich postach , ja też pisałem że oczywiste jest że będzie zmiana w charakterystyce prowadzenia jak i to że cześć tych zmian można osiągnąć nie idąc na około tylko prawidłowym setupem zawieszenia.
''Drut szpera'' ma i pewne zalety jak widać ale można to powiedzieć o każdym ''drucie'' bo jak by nie działało to ludzie by nie drutowali
Zresztą Tobie też chyba zalatuje to druciarstwem skoro napisałeś że w TT byś tego nie popełnił

Wady są oczywiste.. Szurające koła przy zakrętach, zawracaniu i manewrach parkingowych, dużo większe stresy i obciążenia działające na przeguby półosiek a co za tym idzie szybsze ich zużycie, szybsze i nierówne zużywanie się opon (a są ludzie kupujący nowe dobre opony i może im to przeszkadzać ), ryzyko że jak się to rozsypie to zostajemy na drodze z autem niezdolnym do dalszej jazdy..
Pewnie na miękkich zimówkach z tył cześć negatywnych efektów nie jest drastycznie wyczuwalna ale sorry, jazda w lecie na oponach zimowych tylko na tylnej osi to moim skromnym zdaniem drutowanie druta

Pisałem też x razy że jak Ci to ''robi'' i pasuje do celu i przeznaczenia auta to super , pisałem też x razy dlaczego krytykuje ten ''mod'' więc nie widzę sensu robić to kolejny raz ..



Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
Teraz nawet nie wyobrażam sobie powrotu do mechanizmu różnicowego tylko zamierzam dorzucić mocy i pobawić się z zawiasem ale nie wiem kiedy znajdę na to czas bo to jest główną przeszkodą gdyż w głowie mam TT i ona jest dla mnie ważniejsza niż a3 .Generalnie to mam inne TT które muszę strugać i niestety moje auta są na końcu listy
Z tym z kolei się zgodzę, też bym już nie chciał otwartego dyferencjału z tył mimo że wcześniej zawias i geometrie miałem tak skonfigurowanie że pięknie TT jeździło.

Na zakończenie życzę też więcej wolnego czasu bo wiem jak to jest gdy go brakuje...








Pozdrawiam