Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: Spawany tylny dyferencjał - ''dyskusja''

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    zawieszenie w a3 jest obecnie duuuużo w lepszym stanie niż było to jak ją kupiłem. Prowadzenie auta bardzo się poprawiło lecz tulejki w zawieszeniu które nie są pełne ( takie były oryginalnie ) sa bardzo dalekie od ideału jeśli chodzi o założenie konstrukcyjne ( gumy nie są pełne bo to auto dla przeciętnego kowalskiego a nie do driftu ) nie mówiąc o tym ,że powinny być poli gumki. Odnośnie luzów na przodzie to raczej ich niema ale z tyłu wiem co jest nie tak:P Lecz przód też traktuje jako kiepski stan z racji tych tulejek które mają swoje lata i są nastawione na komfort a nie driftu.
    Zmiana stabilizatora w TT +blue haldex dała na prawde bardzo odczuwalne efekty na + dlatego nie uważam tego za zły mod.
    Kiedyś pewien kierowca EVO który miał dużą wiedzę i umiejętności ( zrobiłem trochę km na prawym i to widziałęm ) doradził mi abym zmienił na tyle stab na grubszy to podsterowność auta się zmniejszy i auto zacznie lepiej się prowadzić.
    Uważam ,że miał racje bo jednocześnie i w a3 zawieszenie się utwardziło i przechyły zmalały ( stab usztywnia zawias z racji iż uginajac zewnętrzną spężynę ugina także drugą co zmniejsza przechył na bok starajac sie utrzymać zawieszenie bardziej w poziomie ).

    Odnośnie komfortu jazdy to ostatnio nawet pewna kobitka jechała tym autem i nie wyczuła ,że coś jest nie tak co tylko potwierdza ,że to auto nadaje się do jazdy na co dzień bo poza parkowaniem na zimnych oponach i ciasnym zawracaniem nawet nie czuć tego ,że tył jest sztywny. Ale za to na rondach jak się chce to czuć i niebawem może kolega wrzuci jakiś filmik jak auto się zachowuje.
    Według mnie ciężko teoretyzować czy jest lepiej czy gorzej skoro testowała to jedna osoba i jestem to ja. Na zakrętach na pewno auto zachowuje się lepiej bo jedzie jak prawdziwe AWD a nie ryje przodem. DOdam ,że gdy szybko pokonuje zakręty na mieście to ciężko jest polecieć bokiem i muszę to prowokować. Podsterowność znacząco zmalała a wcześniej dochodziłem do granic jej możliwości a obecnie ta granica się przesunęła
    Teraz nawet nie wyobrażam sobie powrotu do mechanizmu różnicowego tylko zamierzam dorzucić mocy i pobawić się z zawiasem ale nie wiem kiedy znajdę na to czas bo to jest główną przeszkodą gdyż w głowie mam TT i ona jest dla mnie ważniejsza niż a3 .Generalnie to mam inne TT które muszę strugać i niestety moje auta są na końcu listy
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 02-11-2015 o 12:01

Podobne wątki

  1. Big Brake - dyskusja
    Przez PawelM w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 162
    Ostatni post / autor: 07-03-2022, 07:40
  2. Pytanie odnośnie oleju Haldex + tylny dyferencjał
    Przez Qunik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-02-2016, 15:06
  3. Q7 luźna dyskusja.
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 22-10-2011, 16:37
  4. Wyj?tkowe TT? Dyskusja
    Przez migdał w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 25-11-2009, 19:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •