Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: Spawany tylny dyferencjał - ''dyskusja''

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782

    Spawany tylny dyferencjał - ''dyskusja''

    Dodane przez Arttur
    Przenoszę wybrane posty z innego tematu aby dokończyć ''dyskusję'' bez robienia bałaganu i niepotrzebnego zamieszania w innym ciekawym wątku.
    Dodałem też cytaty z tego wątku dla zobrazowania przebiegu dyskusji




    Cytat Zamieszczone przez HubertRinkon Zobacz posta
    Jeśli chodzi o napędy to nie pomysłu . Chętnie wysłucham porad co pozmieniać .
    Póki co chciałbym jak najszybciej wykonać etap 1 czyli to o czym pisałem do tej pory


    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    LSD na przód i tył. Polecam te z Peloquin. Nie jest to tanie więc można odłożyć jako kolejny etap modyfikacji jak już oswoisz się za autem.
    W tej chwili najważniejsze będzie zawieszenie
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    a ja polecam zaspawać tył i do tego insert Auto bardzo zmienia swoją charakterystykę.
    Za szpery tył + przód zapłacisz 10K a tył z insertem wyjdzie bardzo tanio a efekt zapewne nie gorszy. Polecam zaspawać drugi różnicowy aby miec na wszelki wypadek możliwośc powrotu do serii a podmianka trwa chwile. Ja mam tak w a3 i śmigam już ze 2 tyg. Jak na razie jestem BARDZO zadowolony z moda a jezdze tym autem na CO DZIEŃ
    Na torze odczujesz to bardzo i ja właśnie jadę w sobotę testować na jastrząb
    Jak coś to zadzwoń do mnie to pogadamy dokładniej bo mamy do siebie rzut beretem
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    W związku z tym że pewne sprawy widzę inaczej to pozwolę sobie dodać mały komentarz .

    Spawane dyferencjału to ''patent'' znany od dekad.. Często stosowany w autach na ćwiartkę do driftu i jeszcze być może do jakichś typowo pokazowych sportów. Osobiście nie spotkałem się z torowym autem AWD ( do time attack )które miało by ten zabieg zrobiony, być może dla tego że takie auta budowane są aby jeździć nimi efektywnie a nie efektownie.

    Z tego też powodu zaproponowałem LSD na przód i tył bo w zasadzie w takich autach walczy się o każdy ''gram'' trakcji i głównym celem jest to aby wykorzystując dobrodziejstwa AWD jak najszybciej przejechać zakręt a nie koniecznie brać go bokiem bo o ile na pewno będzie to bardziej efektowne to niekoniecznie szybsze

    Jeśli chcesz z TT zbudować auto na tor które zawstydzi i zaskoczy inne auta w powszechnej opinii uważane za lepszy materiał na tor to niestety nie ma w pewnych kwestiach miejsca na kompromisy czy drutowanie

    Dodatkowo jazda po torze na skraju możliwości własnych i auta wymaga już dostatecznego skupienia a czająca się w podświadomości wizja ''diffsplosion'' na pewno nie pomoże wycisnąć 101 %
    Bo nie oszukujmy się, wcześniej czy później to nastąpi Potrzebne Ci auto którego jesteś pewien i wiesz że wszystkie kluczowe elementy są przygotowane aby z uśmiechem przyjąć tortury jakie im serwujesz ..

    Oczywiście biorąc pod uwagę fakt jak nieskomplikowana jest czynność przełożenia tylnego dyferencjału , możesz spróbować ale na pewno nie teraz .
    Osobiście proponowałbym zrobić kluczowe i najważniejsze rzeczy czyli zawieszenie, silnik, hamulce i reszta spraw typowych dla takiego auta i wtedy solidnie przetestować setup.
    Wyrobisz sobie dodatkowo jakieś bazowe czasy przejazdów, poznasz auto i jego możliwości i wtedy można ewentualnie zrobić ten eksperyment, sprawdzić jak Ci się podoba i jakie ma przełożenie na czasy ..


    Odnośnie wypowiedzi poprzedników cóż mam rzecz, jak się czegoś nie testuje a tylko teoretyzuje to czasem można być w błędzie. Ja generalnie wolę eksperymentować i czegoś próbować. Czasem coś się uda czasem coś popsuje ale tylko nie psuje ten co nic nie robi Ja po zaspawaniu zauważyłem ,że auto jest odczuwalnie szybsze na zakrętach i jest mniej podsterowności. Bokiem mogę iśc na 1 biegu a czasem na 2 ale to jeśli chce iść bokiem a jeśli nie to mogę wejść szybko w zakręt. Auto wyraźnie mniej ryje przodem i lepiej się sprawuje w łukach. Poza tym jest coś takiego jak fun z jazdy i właśnie auto podsterowne a takim jest TT nie daje jak dla mnie prawie żadnych emocji. W bydgoszczy na torze miałem sporo mocy ale duużą podsterowność i auto jeździło po całej nie optymalnej szerokości toru zawsze po zewnętrznej , z dużym uślizgiem i małą prędkością na wyjściu. Po zmianie kilku rzeczy pojawiła się nadsterowność, fun z jazdy, trochę widowiskowości i 1 miejsce z dużą przewagą czasu na torze w biłgoraju gdzie mocy miałem spooro mniej niż rok wcześniej.Oczywiście mowa tylko o wyścigach wśród nas ale nie ścigałem się z kalekami motoryzacyjnymi przecież W obecnym setupie jaki mam w TT albo a3 jazda jest duuużo ciekawsza.
    Poza tym koszt wykonania sztywnego tyłu jest śmieszny w porównaniu do kilku tys za szperę która przy obecnym kursie dolarów będzie masakryczna. W razie niezadowolenia można z godzinę przerzucić seryjną różnicówkę i odkładać na szperę ale jesli nie zakładamy wydawania dużej kasy a auto jest tylko na tor to myśle ze to idealne rozwiązanie.
    Jutro bedę a3 testował na torze także myślę ,że mam coś więcej do powiedzenia niż osoby które oglądają tylko filmiki czytają fora na których nie zawsze jest prawda a same generalnie nic nie eksperymentują . Oczywiście nie mówię ,że teoria jest zła ale całe życie teoretyzować i niczego nie sprawdzić ?
    Poza tym różnica jak ktoś ma napęd na tył tylko i ma sztywny most a AWD ze sztywnym tyłem i insertem. Ja wreszcie w A3 zacząłem czuć na zakrętach ,że mam PRAWDZIWE QUATTRO a nie przednionapędówkę z dołączanym tyłem.
    Każde auto jest inne i jeśli w jakiejś e30 po zaspawaniu tyłu auto nie jest szybsze na zakrętach to nie znaczy ,że w TT też będzie gorzej;/ Nawet durny dobór ogumienia ma KOLOSALNY wpływ na zachowanie auta dlatego czasem mnie coś śmieszy jak ktoś pisze ,że taka opcja jest bee skoro nie spotkał się z takim przypadkiem...Ja za to już mam jakieś tam porównanie i zamiast teorii mogę napisać jak to jest na prawdę...
    Ostatnio edytowane przez Arttur ; 25-10-2015 o 06:41 Powód: przeniesienie postów / cytaty

Podobne wątki

  1. Big Brake - dyskusja
    Przez PawelM w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 162
    Ostatni post / autor: 07-03-2022, 07:40
  2. Pytanie odnośnie oleju Haldex + tylny dyferencjał
    Przez Qunik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-02-2016, 15:06
  3. Q7 luźna dyskusja.
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 22-10-2011, 16:37
  4. Wyj?tkowe TT? Dyskusja
    Przez migdał w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 25-11-2009, 19:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •