Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Kilka pytań - Nowy

  1. #1
    malinowski
    Gość

    Kilka pytań - Nowy

    Witajcie! Jestem tu nowy jednak sporo przejrzałem tu wpisów, wiele odpowiedzi się dowiedziałem ale kila nie mogę znaleźć pomożecie?
    Sprawa:
    1. Po domknięciu się szyby od kierowcy otwiera się pokrywa od wlewu paliwa, czasami bagażnik?!
    2. Przy zamykaniu z centralnego nie zapalają się kierunki jednak przy otwieraniu zapalają się tylko po jednej stronie po drugiej nie?! (dźwięku nie ma ale już przeczytałem z jakiego powodu)
    3. Zakupiłem Audi w komisie, po wciśnięciu przycisku który odpowiada za podgrzewanie fotela pasażera działa ok jednak po wciśnięciu guzika od kierowcy, przycisk ucieka / chowa się w deskę?! Czy po za blaszkami które są po dwóch stronach przycisku od środka trzyma ich coś innego?!
    4. W którym miejscu znajduje się głośnik nisko tonowy?!
    5. Czasami jak zgaszę silnik i otwieram drzwi zapalają się diody od alarmu po czym gaszą się po 5s. OCKM?!
    Ps. dodam również iż byłem u dwóch mechaników, podpinali pod komputer i twierdzą że nie ma błędów i wszystko jest dobrze z elektroniką... :/

    Dzięki wielkie za odpowiedź! Pozdrawiam.

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2014
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    Elektronika Ci wariuje hmm, możesz spróbować bezpieczniki sprawdzić zrobić reset (wyjmij akumulator na chwilkę) u mnie, żeby Cię pocieszyć radio zawsze rano jak je lekko musnę to mi na fula się włącza powodując że szybciej się budzę, czasem szyby przestają się lekko upuszczać. Co do korka i bagażnika też czasem się nie otworzy
    Masz auto stare, które niestety ma swoje bolączki trzeba z tym żyć albo znaleźć dobrego elektryka (który nie oszuka Cię)

    Moja ostatnia bolączka spowodowała wydatek ponad 1000 złotych na wymianę zbędnych rzeczy a naprawa usterki kosztowała 180

  3. #3
    Awatar Nicolas905
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    560
    Mariusz a po co wyjmować akumulator na chwile???? opłaca się go tak wyjmować tylko na chwilkę? Nie lepiej odłączyć klemy niż wyjmować cały akumulator??
    Ostatnio edytowane przez Nicolas905 ; 18-10-2015 o 07:06

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2014
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    Mi ten zabieg raz pomógł na nie otwierający się wlew paliwa i bagażnika, (nie wiedziałem wtedy o tych awaryjnych sposobach), wyciągnięcie aku pomogło mi również na jakiś czas z radiem potem już tego nie robiłem bo długo muszę czekać aż mi się parasolka przy godzinie pojawi. Ogólnie wyciągnięcie aku na chwilkę zrobi Ci tylko reset urządzeń elektrycznych jak na dłużej wyciągniesz i przekręcisz klucz rozładujesz całkowicie autko i wtedy ponoć jak podłączysz zrobisz adaptację przepustnicy ale o tym nigdzie w żadnych pdf. albo książkach nie czytałem.

  5. #5
    malinowski
    Gość
    Raz zdarzyło się że nie chciał się otworzyć natomiast problem jest że sam się otwiera gdy domyka się szyba, lub jak jadę i ją otworzę... (poszukam dobrego elektryka). Akumulator wymieniałem na nowy tak że był odłączany i nic tez nie pomogło.

  6. #6
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    Sprawdź moduł centralnego zamka, on odpowiada za wszystkie te bolączki i może wymiana wystarczy. Najlepiej byłoby podmienić i wtedy sprawdzić. Mariusz co do Twojego radia to pewnie znany temat z potencjometrem. Z otwieraniem wlewu i bagażnika też miałem problem, faktycznie po odłączeniu aku problem mijał na jakiś czas a winę miała jakaś pierdoła tylko za cholerę nie mogę sobie przypomnieć jaka
    Proste są dla szybkich aut a zakręty dla szybkich kierowców

    https://www.facebook.com/SzefKuchniPodOrlem?ref=hl

  7. #7
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Uuuuuu....ale macie stare auta, prawie jak syrenka - jak mocniej zamkniesz jedne drzwi to drugie się otwierają :P

    A tak na serio to nie ma opcji że nie ma błędów w module centralnego zamka. Tak czy inaczej bez ogarniętego elektronika się nie obejdzie. Przyciski w desce nie wpadają do środka bez powodu, zapewne ktoś wymianiał przekaźnik awaryjnych i źle zapiął zabezpieczającą listwę. Wyjmij radio, popraw przyciski, zapnij dobrze listwę i po kłopocie. Ze światłami awaryjnymi podczas zamykania auta poszukaj problemu albo w module centralnego zamka (być może trzeba będzie go wymienić, jest schowany za tylnym boczkiem po stronie kierowcy) albo właśnie w tym przerywaczu kierunkowskazów. Miałem taki sam przypadek przy jednej TT i wymiana przekaźnika załatwiła sprawę.

    P.s. Panowie, problemów nie rozwiązujemy odłączaniem akku, bo to nie jest Windows. Mariusz, problemy z szybami i radiem są opanowane i uklepane na forum od wielu lat, wystarczy poszukać i da się wszystko naprawić
    Ostatnio edytowane przez Jerry ; 17-10-2015 o 22:47
    Te Terrere Terrere terererererere …

  8. #8
    Awatar cocolina
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    677
    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    Uuuuuu....ale macie stare auta, prawie jak syrenka - jak mocniej zamkniesz jedne drzwi to drugie się otwierają :P

    A tak na serio to nie ma opcji że nie ma błędów w module centralnego zamka. Tak czy inaczej bez ogarniętego elektronika się nie obejdzie. Przyciski w desce nie wpadają do środka bez powodu, zapewne ktoś wymianiał przekaźnik awaryjnych i źle zapiął zabezpieczającą listwę. Wyjmij radio, popraw przyciski, zapnij dobrze listwę i po kłopocie. Ze światłami awaryjnymi podczas zamykania auta poszukaj problemu albo w module centralnego zamka (być może trzeba będzie go wymienić, jest schowany za tylnym boczkiem po stronie kierowcy) albo właśnie w tym przerywaczu kierunkowskazów. Miałem taki sam przypadek przy jednej TT i wymiana przekaźnika załatwiła sprawę.

    P.s. Panowie, problemów nie rozwiązujemy odłączaniem akku, bo to nie jest Windows. Mariusz, problemy z szybami i radiem są opanowane i uklepane na forum od wielu lat, wystarczy poszukać i da się wszystko naprawić
    Jerry K. O. HAHA
    Blonde Bandit in TT

  9. #9
    malinowski
    Gość
    Wymieniłem włącznik świateł awaryjnych na nowy i w końcu jest dobrze. Pozostało mi jedynie zmienić moduł komfortu... już zamówiony tak że bliżej niż dalej.

    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    Uuuuuu....ale macie stare auta, prawie jak syrenka - jak mocniej zamkniesz jedne drzwi to drugie się otwierają :P

    A tak na serio to nie ma opcji że nie ma błędów w module centralnego zamka. Tak czy inaczej bez ogarniętego elektronika się nie obejdzie. Przyciski w desce nie wpadają do środka bez powodu, zapewne ktoś wymianiał przekaźnik awaryjnych i źle zapiął zabezpieczającą listwę. Wyjmij radio, popraw przyciski, zapnij dobrze listwę i po kłopocie. Ze światłami awaryjnymi podczas zamykania auta poszukaj problemu albo w module centralnego zamka (być może trzeba będzie go wymienić, jest schowany za tylnym boczkiem po stronie kierowcy) albo właśnie w tym przerywaczu kierunkowskazów. Miałem taki sam przypadek przy jednej TT i wymiana przekaźnika załatwiła sprawę.

    P.s. Panowie, problemów nie rozwiązujemy odłączaniem akku, bo to nie jest Windows. Mariusz, problemy z szybami i radiem są opanowane i uklepane na forum od wielu lat, wystarczy poszukać i da się wszystko naprawić

Podobne wątki

  1. Kilka pytań odnośnie mk1
    Przez azizi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 12:08
  2. Kilka pytań dotyczących silnika ?
    Przez Konrad81U w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-09-2013, 13:00
  3. Kluczyk kilka pytań................
    Przez tomus00000 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 21:31
  4. Po zakupie TT - Kilka pytań
    Przez Martines w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-09-2011, 21:32
  5. Kilka pytań odnośnie TT.
    Przez rybik w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-09-2008, 20:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •