Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 27

Wątek: AUDI TT 180km 2001r i LPG ?

  1. #1
    Awatar mate1993
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Poznan
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    92

    AUDI TT 180km 2001r i LPG ?

    Cześć i czołem
    Ostatnio zacząłem rozważać instalację LPG wiadomo coś w granicach 3200zł.
    Wiem że usłyszę dużo opinii "po co zakładać w gaz trzeba było kupić punto" itd.
    Ale skoro mam zamiar dużo jeździć i na każde 100km oszczędzać te 25zł to czemu nie.
    Czytałem sporo o tym dużo opinii jest że silniki te dobrze znoszą inni piszą że lipa.
    Także chciał bym usłyszeć opinii osób które posiadają instalację i czy nie żałują.
    Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam
    Mam audi z 2001r 180km i prześmigane niby 168tys

  2. #2
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Witam,zgadza sie wytrzymuja silniki gaz.
    Moj kolega ma gaz i lipa jest

  3. #3
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    silnik bardzo dobrze współpracuje z instalacją lpg, ja pomimo, że kupiłem już z zamontowaną instalką to nie mam żadnych problemów. grunt to nie oszczędzać na częściach i montażu a oszczędzisz podczas eksploatacji. zerknij na lpg forum i sprawdź polecane warsztaty w swojej okolicy.
    Proste są dla szybkich aut a zakręty dla szybkich kierowców

    https://www.facebook.com/SzefKuchniPodOrlem?ref=hl

  4. #4
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Jeszcze kwestia gdzie i u kogo montujesz gaz

  5. #5
    Awatar mate1993
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Poznan
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    92
    u mnie jest taki szpec od ponad 10lat to ogarnia i kazdy jeździ do niego ale nie zaszkodzi poszukać na tym forum
    Ostatnio edytowane przez mate1993 ; 13-10-2015 o 16:01

  6. #6
    Awatar milek06
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczytno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    483
    Ja mam gazik od 2 lat i jest pico belo. Fakt, traci na kopycie, spalanie coś koło dyszki w trasie przy moim bucie, ale rekordowo ekonomicznie mi raz wyszła 8,7 LPG na 100 Nie żałuję ponieważ dużo jeżdżę i równie dużo już zaoszczędziłem

  7. #7
    Awatar Per-der
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Ruda Śląska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    ToxicGreen
    Posty
    576
    Ja mam od półtorej roku.
    Instalacja 5 generacji STAG na pełnej sekwencji.
    Podwójny dolot gazu robi robotę.
    Nie odczuwam straty na mocy, spalanie 8-9 litra w cyklu mieszanym.
    Bak w kole, wlew (od kilku dni) przy korku paliwa
    Dużo studiowałem ten temat, jct zapraszam na priv xD

    wlew


    tutaj w prawdzie rozgrzebany, ale możesz zobaczyć doloty
    Ostatnio edytowane przez Per-der ; 13-10-2015 o 21:16
    TTaka sytuacja

  8. #8
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Lepiej jak benzyna jest-bez gazu
    Krótka piłka sa plusy i minusy.

  9. #9
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez Per-der Zobacz posta
    ...Dużo studiowałem ten temat, jct zapraszam na priv xD
    Może trzeba przemyśleć

  10. #10

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Per-der ciekawi mnie co rozumiesz przez podwójne doloty gazu.
    Po za tym widzę że chyba mało studiowałeś temat LPG bo wtryski jakoś nie wyglądają na za specjalne raczej coś na styl valtek, alex, fastreg a dodatkowo są zamontowane w poziomie a nie w pionie.
    Podaj lepiej dokładnie co masz zamontowane bo może okaże się zaraz że ktoś nabił Cię w balona i masz słabe komponenty za grube $$$.

    Odnośnie tematu. Sam mam LPG od przeszło 2 lat w 1.8t. Odczucia ?? Instalacja zwróciła się już dawno a z oszczędności pomiędzy LPG a LPG zwróciło się pół wartości samochodu przy kupnie go.

  11. #11

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,494
    Cytat Zamieszczone przez czaja Zobacz posta
    Per-der ciekawi mnie co rozumiesz przez podwójne doloty gazu.
    Witam.
    Kolega ma na myśli, że z reduktora wychodzi trójnik i od niego idą dwa przewody poprzez dwa filtry gazu do wtryskiwaczy (widać na zdjęciu)
    Co to daje, nie wiem. Reduktor ma być do dużej mocy, z odpowiednią średnicą na wyjściu do wtrysków, a także rurka łącząca butlę z reduktorem ma mieć 8mm, a nie 6mm (przy 6mm 225KM) będzie brakowało gazu, więc i mocy.
    Teraz się stosuje wtryski nie tłoczkowe, tylko stożkowe. Są dużo lepsze, bo nie ma się co tam zatrzeć.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 14-10-2015 o 05:08

  12. #12
    Awatar Halina
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    403
    Witam mam instalacje gazową od trzech lat w mojej TT ,założyłam ją zaraz po zakupie autka.Jak dotąd nie narzekam,dojeżdżam codziennie do pracy 70 kilometrów .Spadku mocy nie odczuwam jedzie tak samo na benzynie i na gazie.

    Pozdrawiam

  13. #13
    Awatar przemo17po
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    CZARNY
    Posty
    21
    Witam, często na temat gazu czytam opinie w stylu "nie znam się to się wypowiem". Dlatego argumenty w stylu gaz zabija silnik można wsadzić dzisiaj między bajki. Oczywiście warunków jest kilka DOBRA instalacja (co nie koniecznie znaczy droga) komponenty dobrane pod twój model. Osobiście polecam włoską instalkę Landi Renzo. Niemiecki STAG również jak najbardziej OK ale "jak nie widać różnicy to po co przepłacać" W kwestii montażu to żeby to miało ręce i nogi musisz pojechać do kogoś kto zna się na temacie a nie do Pana Waldka (ja wyszukałem warsztat po ok 2 tyg poszukiwań i z Bydgoszczy specjalnie jechałem do Świecia). Na listę życzeń w warsztacie wpisałbym 1. korek wlewu pod klapką wlewu paliwa ( u mnie gazownik płakał jak zakładał ;P) 2. sterownik (no ten taki pierdolnik z lampeczkami ;P ) schowek pod popielniczką tylna ścianka 3. filtr od spodu bodajże prawa strona 4. Wtryskiwacze pod osłoną 5. przewody w specjalnej czarnej otulinie (raz że chroni przed temperaturą a dwa sprawia że stają się invisible). Warto na to zwrócić uwagę bo wydając te kilka tysięcy masz prawo oczekiwać żeby całość była zamontowana mile dla oka. Jak będzie chwila po pracy to wstawię ci fotki jak jest to zrobione u mnie plus zerknę ci dokładnie na graty na fakturze. Dodam tylko jeszcze że przed założeniem u siebie biłem się przez miesiąc z myślami i różnymi opiniami. Dzisiaj nie żałuję robiąc trasę do pracy (ok 100km) to naprawdę mordka mi się cieszy gdy mijam stacje benzynowe Co do spadku mocy oczywiście musi być ale moim zdaniem nie jest to odczuwalne aż tak bardzo że auto nie jedzie (sam spodziewałem się większej różnicy).
    Pozdrawiam mam nadzieje że pomogłem.

  14. #14
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    U siebie gaz założyłem od razu po kupnie auta, czyli w lipcu tego roku. Przebieg mam taki sam jak Ty

    Cena? 2200zł za instalację z większym reduktorem i wtryskiwaczami obsługującymi moce 200+. Zdążyłem już przejeździć kilka tysięcy kilometrów i powiem szczerze jestem bardzo zadowolony. Przy dobrze wystrojonej instalacji, mapy wtrysków benzyny i gazu mogą być praktycznie identyczne, a Ty nie odczujesz żadnego spadku mocy. Jeżeli chodzi o spalanie to w trasie spokojnie można zejść poniżej 8 litrów (ja osiągnąłem 7,5 litra na dystansie 350km), jeżeli się jedzie dosyć delikatnie. Typowo miastowa jazda wraz z korkami to 12l/100km. Zakładając, że benzyny też spali koło 12litrów przelicz sobie oszczędności i zakładaj jak najszybciej LPG! Tak jak napisałem wcześniej, grunt to dobra regulacja
    Ostatnio edytowane przez KrzysiuProgramista ; 14-10-2015 o 07:44

  15. #15
    Awatar milek06
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczytno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    483
    Z tego co Wy tutaj piszecie to muszę czym prędzej jechać na regulację Ja odczuwam różnicę na mocy benzyna a LPG. Bardzo mała ta różnica, ale jednak ja odczuwam. Per-Der, fajny motyw z wlewem LPG przy wlewie benzyny. Mi powiedzieli, że za ciasno i nie zrobią i mam tak mocno na dole tylnego zderzaka by jak najbardziej skitrać KrzysiuProgramista, te 7,5 litra to mi się wierzyć nie chce jak musiałeś jechać, chyba, że się FISem sugerowałeś, a on oblicza benzynkę, a nie LPG Ja robiąc 250 km, w tym 50 km miasto, auTTko wychodzi mi praktycznie zawsze równo 10 litrów LPG. Co tydzień tankuję i patrząc na przebieg, jaki zrobiłem, dzielę przez 10 i mi wychodzi ile litrów i na dystrybutorze się zgadza. Muszę na tę regulację bo kiedyś mi chyba miej przypalała, a od założenia gazu tylko śmigam i ani razu nie byłem na przeglądzie instalacji

Podobne wątki

  1. Montaz navi rns-e w audi s3 8l 2001r
    Przez Maro87_88 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-07-2016, 09:47
  2. Audi s3 8l 2001r.
    Przez maniek1987 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2014, 14:28
  3. Audi s3 8l 2001r.
    Przez maniek1987 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-12-2013, 14:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •