Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Roadster uzupełnianie płynu hydraulicznego w pompie składanego dachu

  1. #1
    Awatar red5555
    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Danzig
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    217

    Roadster uzupełnianie płynu hydraulicznego w pompie składanego dachu

    Jako że mój dach (zwłaszcza po dłuższym czasie nie rozkładania) zaczął robić się leniwy i trzeba było mu pomagać za pierwszym razem ręką (potem już składał i zamykał się sam) postanowiłem sprawdzić ilość płynu hydraulicznego w pompie.
    Za siedzeniem kierowcy, z półki na dnie komory składanego dachu wyjąłem małą klapkę pod którą jest umiejscowiona pompa. Pompa jest przykryta osłoną wygłuszającą, która ma kształt i wygląda jak czapka z grubej 2cm gąbki. Osłonę tą trzeba usunąć.
    Najłatwiej usunąć ją od strony bagażnika:
    Składamy wykładzinę podłogi bagażnika i wyjmujemy podłużny schowek z głębi bagażnika (jest mocowany na 2 spinkach) i mamy dostęp od strony bagażnika do osłony i samej pompy.
    Osłona ta ma symbol 8N7 871 854 i kosztuje w serwisie jakby co około 90zł.

    Moja osłona była już zniszczona: pocięta i rozdarta przez poprzedniego właściciela więc nie miałem skrupułów z jej usunięciem. Po usunięciu osłony mamy od góry taki widok:



    Sprawdzenie ilości płynu hydraulicznego w zbiorniczku nie jest łatwe bo nie widać praktycznie tego zbiorniczka, ale od czego są wynalazki współczesnej elektroniki... w ruch poszła kamerka Go Pro na kiju do selfie na nakręconym filmie stwierdziłem, że ilość płynu w zbiorniku jest znacznie poniżej minimum ! a więc do dzieła !

    Co nam potrzeba ? Niewiele !
    Klucz nasadowy 10 na długiej rączce, klucz 13, duża strzykawka, cewnik do strzykawki lub jakikolwiek inny wężyk no i oczywiście płyn hydrauliczny zielony np. Febi 06161 (koszt 1l to około 40zł), zużyjemy pewnie tylko około 100-150ml




    Od strony kabiny musimy odkręcić 2 śruby 10 zaznaczone na zdjęciu, zaznaczona wtyczka wiązki elektrycznej sama w trakcie wyjmowania pompy wyjdzie z gniazda, więc nie musimy jej póki co wyjmować tym bardziej, że za chwilę musimy złożyć dach.



    Następnie składamy elektrycznie dach i od strony bagażnika przemieszczamy pompę tak jak pokazuje strzałka:


    Od strony bagażnika wyjmujemy jeszcze 2 przewody hydrauliczne z małego zatrzasku i wyjmujemy do bagażnika całą pompę:


    Następnie kluczem 13 odkręcamy mosiężną śrubę z założonym gumowym oringiem:


    Nabieramy do strzykawki płyn hydrauliczny i przy pomocy cewnika napełniamy zbiorniczek wyrównawczy tak aby poziom płynu był pomiędzy min i max. Przy napełnianiu staramy się aby pompa była w miarę ustawiona poziomo.

    Po uzupełnieniu wystarczającej ilości płynu dokręcamy śrubę mosiężną z wyczuciem tak aby nie zniszczyć oringu znajdującego się na niej.
    Wkładamy od strony bagażnika pompę na swoje miejsce, podnosimy ręcznie dach i od strony kabiny przykręcamy 2 śruby mocujące i następnie podpinamy kostkę wiązki elektrycznej.

    Teraz możemy sprawdzić jak działa dach !
    W moim przypadku działa jak szatan ! składa się i rozkłada szybko i bez zająknięcia !

    Zostaje nam tylko złożyć wszystko do stanu wyjściowego: zakładamy osłonę akustyczną pompy (jeśli ją mamy), wkładamy wykładzinę i schowek bagażnika.

    Czas wykonania tego wszystkiego to około maks.1 godz.
    Najtrudniejszy moment to usunięcie osłony akustycznej oraz wykręcenie i ponowne przykręcenie 2 śrub mocujących pompę. Trzeba się wcisnąć za pałąki ochronne przy zamkniętym dachu i zrobić to przez niewielki otwór w półce. Nie trzeba natomiast demontować osłon za fotelem kierowcy tak jak w innym poradniku.
    Ostatnio edytowane przez red5555 ; 11-10-2015 o 14:19

  2. #2
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Ładny opis pozdrawiam

  3. #3
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Dodał bym jeszcze jedno, płyn sam z siebie nie ubywa, bo to obieg zamknięty, więc warto sprawdzić gdzie ucieka, najczęściej przez zużyte siłowniki.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Przeprowadzenie tego zabiegu czeka i mnie, natomiast u mnie widzę potencjalne miejsca nieszczelności obiegu zamkniętego. Zanim się do tego zabiorę, to wolałbym się więcej dowiedzieć jak takie nieszczelności wyeliminować. Możliwości są trzy:

    1 cieknące amortyzatory/siłowniki (nie jestem pewien co to jest, chodzi o te dwa boczne mechaniczne coś co składa dach)
    2 cieknące łączenie węża z amortyzatorosiłownikiem (słowotwórstwo moje kwitnie)
    3 pęknięty wąż między pompą, a amortyzatorosiłownikiem

    W przypadku wariantu 1, zakupię cały mechanizm i wymienię wadliwe elementy, a reszta zostanie "na zaś".
    W przypadku wariantu 2, to zgaduję, że wyczyszczenie miejsca i założenie cybantu wystarczy.
    W przypadku wariantu 3, wymiana węży. Ktoś wie jakie tam węże są lub powinny być? Coś specjalnego, czy raczej uniwersalnego dostępnego w sklepach?

  5. #5

    Dołączył
    May 2023
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    177
    Rocznik
    2005
    Kolor
    Sre
    Posty
    7
    Cześć, czy dochodząc od bagażnika to tą oslone można/trzeba uciąć/wyciąć od dołu (przy dole), czy i tak się rozwali i szkoda czasu i po prost ciąć aby było ???

Podobne wątki

  1. Impregnowanie dachu roadster
    Przez red5555 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-09-2017, 18:30
  2. Kupie poszycie dachu lub szybe 8n9 roadster
    Przez Wownis w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-04-2017, 10:59
  3. Roadster problem ze złożeniem dachu 8j
    Przez saimone w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-08-2016, 12:06
  4. MK1 [8N] Regeneracja siłowników hydraulicznych od dachu TT Roadster
    Przez PawelM w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-02-2015, 13:21
  5. Płyn hydrauliczny do składanego dachu
    Przez PawelM w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-03-2012, 21:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •