Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 61 do 74 z 74

Wątek: TTS Coupé (8S)

  1. #61
    Awatar Sodi
    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Y7W
    Posty
    93
    Hmm MK3...
    No piękne, szybkie i w ogóle, ale jakoś brak w niej tej wyjątkowości co Mk1 i Mk2.
    Czy bym kupił? Raczej nie, chociaż to piękny kawał samochodu.


    Pod względem osiągów w pełni rozumiem wybór.
    Pod względem stylistyki wybrałbym zdecydowanie Caymana (zakochałem się w nim po pierwszym kółku na torze Porsche Leipzig ) czy też Boxstera, który również mnie uwiódł.

    Mimo wszystko piękne auto
    Ostatnio edytowane przez Sodi ; 28-09-2016 o 09:36

  2. #62
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Do końca tak nie można porównywać. Ponieważ jak chcesz mieć Porsche o takich osiągach, musisz więcej zapłacić. Gdyby były Audi w tej samej cenie co Porsche, 80% wziełoby porsche.

  3. #63
    Awatar Sodi
    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Y7W
    Posty
    93
    No tak, pod względem podobnych osiągów - cenowo jest różnica.
    Bardziej wziąłem pod uwagę aspekt wizualny.
    Rozumiem, że w cenie TTS jest zwykły Cayman, a nie Cayman S.

    Dla osoby przekładającej w tym wypadku zdecydowanie osiągi ponad wygląd, stylistykę itp. w pełni rozumiem.

  4. #64
    Awatar meszrum
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2015
    Kolor
    Sepang
    Posty
    44
    Wydaje mi się, że Cayman/Boxster S i TTS (MK3) są tak różne, że nie sposób jest się zastanawiać nad wyborem spomiędzy obu. Jedyna porównywalna ich cecha to przyspieszenie do 100 km/h. Reszta to już przepaść.
    Segment tego rodzaju samochodów w zasadzie nie istnieje - jest Cayman/Boxster S, jest TTS i Alfa 4C. Nic poza tym. O ile Alfa to czysty hardkor, Porsche to hardkor, to TTS jest świetnie jeżdżącym samochodem dla pseudo twardzieli. Odrzucając Alfę jako samochód, który nie do końca nadaje się na co dzień, zostaje nam Porsche B/C i TTS.
    Porsche to produkt dla entuzjastów, zdecydowanie angażujący i wymagający sporych umiejętności, by wciskać prawą stopę do końca w zakręcie. Miałem przyjemność przegonić Cayman'a S i powiem, że stopień emocji i wymagań względem kierowcy jest bardzo duży. Nie wiem czy Porsche nadaje się jako codzienny samochód do jazdy do pracy, a potem do powrotu do domu po męczącym dniu (na przykład w deszczową pogodę). Wymaga opanowania i koncentracji. Inaczej lecimy w plener. Nie chciałbym jeździć czymś takim na co dzień po łódzkich drogach. A zimą nie wyjechałbym tym nawet przed chatę. 911 jest zdecydowanie bardziej ucywilizowana względem B/C S (zresztą Porsche tego nie kryje wskazując, na Cayman'a jako duchowego następcę starych 911) .
    Co innego TTS. To zwyczajny gokart. Jesteśmy w ostrym zakręcie, wciskamy prawy sandał w podłogę, a koleżka się przykleja do asfaltu i ciśnie jak po szynach. Porsche zawijałby już bokiem. Świadomie decydowałem się na TTS (pomimo okoliczności zakupu), gdyż jest akceptowalny jako samochód codzienny. Nie wymaga żadnych umiejętności, można nim robić rzeczy wręcz niewyobrażalne, nie zważając na trakcję. Po prostu ścigacz fryzjera. Oczywiście, że można wprowadzić w poślizg, ale trzeba się postarać. Przypadkiem raczej nie wyjdzie.

    Swoją drogą zabawne jest to, że dziennikarze motoryzacyjni dzielą się na 2 kategorie - tych, którzy doceniają pracę konstruktorów, by auto zapewniało optymalną trakcję i bezpieczeństwo (np. Audi), oraz tych, którzy mierzą każdy samochód wyłącznie w konwencji driftu. Jeżeli nie da się zrobić każdego zakrętu bokiem, to samochód jeździ źle. Tutaj królem jest M2. Szczególnie na polskich drogach funkcja driftu jest niezbędna... Ciekawe czy ktokolwiek widział choćby jeden zakręt wzięty poślizgiem przez kierowców klasy GT1/2 czy F1...

    Stylistyka to kwestia nie tyle gustu, co czasem braku alternatywy (tak jak z partnerką życiową).

  5. #65
    Awatar streetrace
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Phantom
    Posty
    548
    Pięknie ujęte w słowach to, co i ja uważam... co do każdej litery. Brawo
    Audi TTS.
    The Everyday Sportscar.

  6. #66
    Awatar Sodi
    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Y7W
    Posty
    93
    Patrząc na sprawę z tej strony masz rację.
    Tzn. według mnie zarówno Boxster S jak i Cayman S (oby dwoma jeździłem tylko po torze w Lipsku i na wilgotnym i na suchym) nadają się na auto codzienne (o ile byłoby mnie stać to chciałbym takie auto na daily).
    Ale dla mnie to i mazda MX5 na twardym gwincie nadaje się na auto codzienne, więc mogę być trochę mocno nieobiektywny, albo po prostu młody

    Fakt faktem trzeba być tam dużo bardziej skupionym niż w Twoim gokarcie z napędem na dwie osie


    Fajne porównanie do partnerki życiowej

  7. #67
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Bardzo dobrze opisane , fajnie , że pisze to właściciel i użytkownik mk3

  8. #68
    Awatar Sodi
    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Y7W
    Posty
    93
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekHIT Zobacz posta
    Bardzo dobrze opisane , fajnie , że pisze to właściciel i użytkownik mk3
    Mi też podoba się obiektywne podejście właściciela, a nie tylko wychwalanie mk3
    To mk3 to Twoje daily tak? Traktujesz je jako auto na codzień?

    A jak jest z kanapą w mk3? Istnieje coś takiego czy to raczej nadal "półka na torby" ?

  9. #69

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Pomijając walory trakcyjne, użytkowe i całą ta przepychankę na osiągi to na ziemię sprowadziła mnie ostatnio moja 13 - letnia córka. Dwa tygodnie temu na Vervie w Warszawie poszliśmy odhaczyć "pawilon" audi gdzie stało również piękne czerwone MK3. Obejrzałem je z językiem na brodzie i słyszę od młodej - Twoje lepsze - WTF ? Czemu pytam ? Bo Twoje i to tam wcześniej - MK1 - wyglądają jak auta sportowe a to tu nie. Cofnąłem się do niej i spojrzałem z perspektywy czoła wystawy - faktycznie. Wszystkie modele z przodu wyglądały podobnie a dla dziecka wręcz identycznie. Wiadomo nie podzielam w całości jej zdania bo patrzę na to auto inaczej niż dziecko ale trudno też nie przyznać jej trochę racji. MK3 traci wyglądem dużo ze swojej zadziorności i oryginalności względem MK1 I MK2. Ogólnie fajne ale budzi znacznie mniej emocji niż poprzednie modele.
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  10. #70
    Awatar Sodi
    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Y7W
    Posty
    93
    Cytat Zamieszczone przez Kwinto Zobacz posta
    Obejrzałem je z językiem na brodzie i słyszę od młodej - Twoje lepsze - WTF ? Czemu pytam ? Bo Twoje i to tam wcześniej - MK1 - wyglądają jak auta sportowe a to tu nie. Cofnąłem się do niej i spojrzałem z perspektywy czoła wystawy - faktycznie. Wszystkie modele z przodu wyglądały podobnie a dla dziecka wręcz identycznie.
    Dokładnie to miałem na myśli... "Wszystkie modele z przodu wyglądały podobnie"

  11. #71
    Awatar meszrum
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2015
    Kolor
    Sepang
    Posty
    44
    MK3 to mój jedyny samochód. Jest jeszcze w domu MK2 partnerki życiowej .
    Przez rok przejechałem ok. 18 tys. km, w każdych warunkach pogodowych. Mam co prawda do dyspozycji samochód służbowy, ale wychodzę z założenia, że szkoda tracić życie jeżdżąc samochodem, który mi się nie podoba.

    Kanapa z tyłu... nie nadaje się nawet dla Obcych. Klasyczna półka, której jedyną funkcją jest redukcja zobowiązań fiskalnych VW z tytułu CO2 per miejsce siedzące.

    Przymierzam się do obiektywnego podsumowania pierwszego roku eksploatacji.

    Co do Porsche'a jeszcze - zwróćcie uwagę, że Audi i Porsche to bratnie marki należące do wspólnej grupy kapitałowej. VW nie pozwoliłby, by jego dzieci pożerały się w ramach jednego segmentu - to byłoby lekkomyślne z punktu widzenia biznesowego. Podobnie R8 V10 Plus i Huracan 610-4 - w zasadzie to samo, ale podane zupełnie inaczej. Jedno na co dzień (R, drugie od randki (Huracan).

    Gdybym miał nieograniczone zasoby, to miałbym dwa paździerze - Huracan'a i mietka G65 AMG.



    [+]
    Kwinto, Twoja Młoda uchwyciła sedno - MK3 z przodu wygląda jak zwykłe kwadratowe Audi.
    Ostatnio edytowane przez meszrum ; 28-09-2016 o 13:47

  12. #72
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    problem podobieństwa modeli tej samej marki dotyczy wszystkich marek. Porsche też. Czasami trudno zdecydować czy jedzie 911 czy Cayman.

  13. #73

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Skąd
    DGL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    30
    Mega mi się widzi TTS w Mk3 Dużo lżjeszy niż Golf Mk7R a potencjał ten sam... Czas się porozglądać za lekko uszkodzoną bez gwarancji

  14. #74
    Awatar thefirm
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    RZ
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2016
    Kolor
    żółty
    Posty
    191
    Widzę że dobre pół roku na forum właściciel tego cuda nie zaglądał, chciałem zapytać jak się auto sprawuje, czy bierze olej? Jakie masz spalanie? Coś Cię drażni po takim czasie, czegoś brakuje w np wyposażeniu? Delikatnie rozglądam się za tym co Ty masz

Podobne wątki

  1. BMW Z3 Coupe 3.0iA
    Przez Świstak w dziale Sprzedam - samochód
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-03-2017, 13:24
  2. X-K tt 180 AJQ coupe
    Przez X-K w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2013, 22:58
  3. TT 180 vs BMW E46 coupe
    Przez ICE w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 01-07-2011, 23:36
  4. BMW e46 coupe
    Przez ENZO w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-09-2009, 20:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •