Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 74

Wątek: TTS Coupé (8S)

  1. #1
    Awatar meszrum
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2015
    Kolor
    Sepang
    Posty
    44

    TTS Coupé (8S)

    Chyba jestem pierwszy w tym dziale...

    TTS (CJXG)
    S-Tronic
    plus kupa niepotrzebnych nikomu dodatków (największe suchary to phone box i pakiet schowek ).


    Słowem wstępu pragnę zaznaczyć, iż MK3 było absolutnie ostatnim samochodem, który brałem pod uwagę. MK2 trafiło do mojego serca za pośrednictwem detali wnętrza nawiązujących do sportów motorowych i czystą urodą karoserii. MK3 z kolei - szczególnie na zdjęciach - było zaprzeczeniem tego, co urzekło mnie w poprzedniej wersji...
    ...aż do sobotniego poranka 5 września. Zupełnie przypadkiem przejeżdżając obok dilera VW/Audi, próbując przeżyć (dosłownie) kolejny dzień zdecydowanie jednego z najgorszych okresów mojego życia, poprosiłem o jazdę próbną TTS. Kilkanaście minut nie zrobiło na mnie żadnego wrażenia - może poza dźwiękiem silnika rodem z piekła. Jasne, szybki - nawet bardzo, przyklejony do jezdni, z masą rozłożoną tak, że wyeliminowana została podsterowność, z wnętrzem prawdopodobnie miażdżącym wszystko poniżej 700k PLN... ale o tym wszystkim już wcześniej czytałem.
    Tydzień później negocjowałem cenę, by czymkolwiek zająć myśli.

    25 września stał już w garażu.

    Po dwóch tygodniach i ok. 1300 km mogę powiedzieć, że jest to zupełnie coś innego, aniżeli MK2. To trochę tak, jakby porównywać motorykę mężczyzny i kobiety:
    - subiektywnie czuje się, że jest dużo większy (na skutek zwiększonego rozstawu osi);
    - nadwozie jest znacznie sztywniejsze;
    - pozycja za kierownicą dużo wyższa (niestety);
    - prowadzenie - samochód zachowuje się prawie neutralnie - można wprowadzić go na suchym asfalcie bezproblemowo w boczny poślizg (bez gazu) i dziecinnie łatwo utrzymywać go w tym poślizgu (gazem) - TT będzie się ślizgać miarowo, zupełnie nie zdradzając podsterowności;
    - wnętrze samochodu sprawia wrażenie wyraźnie większego - zarówno wzdłuż (bardziej położona szyba i przesunięte fotele przednie nieco do tyłu względem MK2), jak i w poprzek (tutaj, doprawdy nie wiem czemu zawdzięczać ten efekt);
    - wyciszenie wnętrza jest dużo lepsze niż w MK2.

    Co robi pozytywne wrażenie:
    - silnik - śmiesznie mały (coś jak 1.4) gabarytowo, lecz oferujący sporo w połączeniu z masą samochodu;
    - osiągi - zmierzyłem G-Tech'iem 0-100km/h, wyszło 4.43s z użyciem Launch Control;
    - napęd - niestety nie do końca Quattro, bo tylko Haldex - niemniej jednak konfigurowalny (3 ręczne ustawienia decydujące o tym, gdzie ma trafić więcej mocy). Przy próbie wprowadzenia w poślizg poprzez dodanie gazu będąc już w zakręcie niestety najpierw wyjeżdża przód, by ułamek sekundy później kontrolę przejął tył - jest to niestety wyczuwalne (ESC wyłączone oczywiście). Mimo wszystko może się podobać niemal rasowe zachowanie;
    - dźwięk silnika - również konfigurowalny (trzy ustawienia). Na ustawieniu Dynamic brzmi rewelacyjnie. Do tego stopnia, że nie słucham w ogóle muzyki podczas nocnego polowania na stare beemki (;-p). Na ustawieniu Comfort jest prawie cicho, lecz tylko do momentu pociśnięcia pantoflem;
    - wnętrze. Absolutny benczmark do 700k PLN. Konkurencja będzie mieć teraz sporo roboty. Fotografie nie oddają tego jak to zaprojektowano, jak się w tym siedzi;
    - pełna konfigurowalność samochodu (silnik/skrzynia, zawieszenie, napęd, dźwięk silnika, kierownica) - można ustawić go (prawie) idealnie pod siebie. Oczywiście, że największy banan jest na trybie Dynamic (z wystrzałem podczas zmiany biegów, z "przegazówkami" podczas hamowania);
    - prowadzenie. To chyba obszar największego postępu. Nie dość, że jeździ jak gokart po szynach, to eliminuje całkowicie odczucie prędkości - naraz bardzo znaczne prędkości stają się zwyczajne;
    - zegary. Tak jak bardzo jestem oldskulowy w tej kwestii, tak widok wielkiego obrotomierza i niczego więcej powoduje, że ślinię coraz bardziej za każdym razem). Przeznaczenie tego samochodu jest takie, że i tak nie ma zbyt wielu okazji zerkać na zegary - może poza czyszczeniem wnętrza;
    - multimedialność (mapy google po zapewnieniu dostępu do internetu, 2xUSB, 2xsdcard, czyta .flac'i, obsługuje WLAN jako klient i hotspot, streamuje media z urządzeń zewnętrznych (np. telefon) poprzez WLAN przy użyciu serwera mediów, streamuje przez BT, oferuje dostęp do Napstera, AUPEO! oraz całej masy stacji radiowych online, zapewnia dostęp do Twitter'a, wiadomości ze świata po skonfigurowaniu RSS, pogody, ceny paliw, pociągów, samolotów...).

    Co podoba mi się mniej:
    - hamulce - zdecydowanie mogłyby być mocniejsze;
    - skrzynia - lekkie bujanie podczas spokojnej jazdy (w przedziale 0-50km/h), ogólnie nieco trudna do okiełznania - albo ciągnie się jak guma, albo rwie do przodu jak opętana. Znajomi z podobnymi konstrukcjami ostrzegali, że to nieco zero jedynkowy twór;
    - zawieszenie - bardzo głośne, szczególnie z tyłu. Każdy kto jeździł współczesnymi konstrukcjami grupy na pewno zauważył jak bardzo ono hałasuje (głuche stuki na nierównościach), szczególnie tył;
    - wykończenie wnętrza w tylnej części, szczególnie poszycia foteli. Tutaj MK2 jest nieporównywalnie lepiej wykończona;
    - wnęka pod podłoga bagażnika - brak zamysłu, fatalne wykończenie. Klucze i gaśnica dosłownie leżą luzem, brak podnośnika;
    - audio - jak na B&O brzmi nadzwyczaj śmiertelnie. Brak regulacji średnich (!), ewidentne strojenie pod stratne formaty, źle czyta poprawne tagi albumów wielopłytowych;
    - brak pomysłu na zagospodarowanie możliwości jakie daje multimedialność;
    - zdecydowanie za wolny procesor obsługujący zegary - animacje funkcjonują w środowisku ok. 20fps, co wygląda zwyczajnie źle. Wszystko zwalnia jeszcze bardziej gdy zagospodarujemy każdy slot, podłączymy przez WLAN 2 komórki, włączymy nawigację i zaczniemy rozmawiać przez telefon;
    - oprogramowanie zegarów - znalazłem błąd w firmware, który powoduje, ze jestem w stanie za każdym razem zawiesić całe MMI i wówczas nie działa dosłownie nic, choć można co prawda jechać;
    - brak jakiegokolwiek nawiązania do tradycji sportów motorowych.


    Reasumując - czy kupiłbym go jeszcze raz?
    Nie wiem, nie potrafię obiektywnie odpowiedzieć. Doprawdy, to kawał świetnego samochodu, którego wygląd zewnętrzny bardziej jest podyktowany zmianami podwozia, napędu i jego rolą w życiu faceta, aniżeli ideą samą w sobie. Świetne wnętrze. Do tego stawiany do testów z Cayman'em (którego robi do 100km/h we wszystkich wersjach poza GT4) i 4C, co jest już powodem do dumy. Samochód kierowcy mający dawać radość (i strach).
    ...mój największy problem leży w tym, że za każdym razem kiedy na niego patrzę, przypomina mi dlaczego go kupiłem.


























    Wybaczcie zdjęcia - robione przypadkiem komórką na kolanie. Na razie nie ma szans bym zmusił się do czegoś więcej.

  2. #2
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Gratulacje z tytułu Piękna maszyna...

  3. #3
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    UHHUHU bajka powiedz, że auto jeździ po Łodzi widziałem już kilka razy...nawet w dziale WIDZIAŁEM CIĘ umieściłem kilka zdań mk3 mi się w podstawowej wersji nie podoba ale TTS już robi robotę...myślę, że za kilka lat się przekonam do tego modelu, to samo było z mk2. Pozdrawiam i mam nadzieję, że kiedyś mi będzie dane obejrzeć autko na żywo

  4. #4
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Lubię to ! Podoba mi się niesamowicie !

  5. #5
    Awatar meszrum
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2015
    Kolor
    Sepang
    Posty
    44
    Cytat Zamieszczone przez MaTTeusz Zobacz posta
    UHHUHU bajka powiedz, że auto jeździ po Łodzi widziałem już kilka razy...nawet w dziale WIDZIAŁEM CIĘ umieściłem kilka zdań mk3 mi się w podstawowej wersji nie podoba ale TTS już robi robotę...myślę, że za kilka lat się przekonam do tego modelu, to samo było z mk2. Pozdrawiam i mam nadzieję, że kiedyś mi będzie dane obejrzeć autko na żywo
    tak MaTTeusz, jeździ po Łodzi .
    jak się ogarnę, to zrobimy lokalny spot.


    pozostałym Kolegom dziękuję za ciepłe słowa.

  6. #6
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Super, że mamy w klubie 8S.
    Jest jednym z 2 sportowych, niemieckich samochodów, które chętnie kiedyś kupię.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  7. #7
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    Teraz to ja muszę sie ogarnąć bo trwają posxukiwania mk2 ale jak nie masz nic przeciwko to chętnie moglibyśmy sie spotkać jak sie ogarniesz. Wymienimy sie pogladami/ doświadczeniami itd. pozdrawiam

  8. #8
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Fajny opis i sporo konkretów - parę razy czułem jakby było pisane pod marketing (:

    Gratki za zakup i też mi się podoba!

  9. #9
    Awatar FockeWulf
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Biały
    Posty
    209
    Gratuluję zakupu! Piękne auto, choć jak zauważyłeś inne w odbiorze nic mk2. Jak dla mnie bardziej surowe, rasowe, w środku. Mam tylko one odczucia co do przestrzeni. Moim zdaniem jest w środku mniejsze, deska zachodzi wyżej i uczucie jest lekko klaustrofibiczne. Natomiast dźwięk pierwsza klasa! Niech Co dobrze służy! Będziesz we Wrocławiu to daj znać, zrobimy spota!

  10. #10
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Cytat Zamieszczone przez FockeWulf Zobacz posta
    Moim zdaniem jest w środku mniejsze, deska zachodzi wyżej i uczucie jest lekko klaustrofibiczne.
    Siedziałem w środku mk3 dwa dni temu w salonie i też miałem odczucie, że wnętrze jest ciut mniejsze - co dla mnie nie jest akurat minusem.
    Czy tylko mi się zdaje, czy kierownica mk3 też jest delikatnie mniejsza? (przynajmniej optycznie)

  11. #11
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Bardzo ladne zestawienie kolorystyczne

  12. #12
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Gratuluję zakupu! Wygląda zdecydowanie lepiej niż zwykła MK3. Kolega z Łodzi, będę wypatrywał
    I don't have dreams, I have goals.

  13. #13
    Awatar raiden25
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    395

    TTS Coupé (8S)

    Ładny kolor i fajna sztuka TTS
    Co do wypasionego wnętrza hmm dla mnie dużej różnicy między mk2 i mk3 nie ma poza deską czyli tak naprawdę zegarami ale jesli czujesz sie jak bys siedział w aucie za 700 tyś. to tylko się cieszyć
    Ostatnio edytowane przez raiden25 ; 11-10-2015 o 10:03

  14. #14
    Awatar milek06
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczytno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    483
    Nie ma lipy Prześliczna

  15. #15
    Awatar meszrum
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2015
    Kolor
    Sepang
    Posty
    44
    Cytat Zamieszczone przez MaTTeusz Zobacz posta
    Teraz to ja muszę sie ogarnąć bo trwają posxukiwania mk2 ale jak nie masz nic przeciwko to chętnie moglibyśmy sie spotkać jak sie ogarniesz. Wymienimy sie pogladami/ doświadczeniami itd. pozdrawiam
    jakby co, to chętnie służę doświadczeniami z MK2 i VCDSem.
    MK2 zostaje w domu.



    Cytat Zamieszczone przez Blerx Zobacz posta
    Fajny opis i sporo konkretów - parę razy czułem jakby było pisane pod marketing (:
    Gratki za zakup i też mi się podoba!
    tak, uchwyciłeś sedno - marketing pod samego siebie, by uzasadnić jakoś zakup.



    Cytat Zamieszczone przez Blerx Zobacz posta
    Siedziałem w środku mk3 dwa dni temu w salonie i też miałem odczucie, że wnętrze jest ciut mniejsze - co dla mnie nie jest akurat minusem.
    Czy tylko mi się zdaje, czy kierownica mk3 też jest delikatnie mniejsza? (przynajmniej optycznie)
    kierownica ma identyczną średnicę - 36cm. właśnie porównałem.
    co prawda są skróty obiektywu, ale możesz wierzyć na słowo.







    Cytat Zamieszczone przez raiden25 Zobacz posta
    Ładny kolor i fajna sztuka TTS
    Co do wypasionego wnętrza hmm dla mnie dużej różnicy między mk2 i mk3 nie ma poza deską czyli tak naprawdę zegarami ale jesli czujesz sie jak bys siedział w aucie za 700 tyś. to tylko się cieszyć
    wierz mi, różnica jest bardzo znaczna.
    projekt wnętrza i jego wykonanie w zasadzie z każdym dniem robi większe wrażenie.
    ...choć brak jest tej ulotnej magii, która była w MK1 i MK2.

Podobne wątki

  1. BMW Z3 Coupe 3.0iA
    Przez Świstak w dziale Sprzedam - samochód
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-03-2017, 13:24
  2. X-K tt 180 AJQ coupe
    Przez X-K w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2013, 22:58
  3. TT 180 vs BMW E46 coupe
    Przez ICE w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 01-07-2011, 23:36
  4. BMW e46 coupe
    Przez ENZO w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-09-2009, 20:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •