Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Turbo - regeneracja

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Olsztyn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    pomarancz
    Posty
    24

    Turbo - regeneracja

    No i stało się.. W sumie od samego zakupu auttka wiedziałem, że turbo się kończy i miałem to na uwadze - poza tym wszystko było OK. Przez dobrych parę miesięcy turbosprężarka jako tako działała - nie brakowało mocy, nie było żadnych dziwnych dźwiękow, ale po przygazowaniu i odpuszczeniu gazu z tyłu widziałem chmurkę niebieskiego dymu. Do tego branie oleju w ilości prawie 1l/1000km. Od jakiegoś czasu słychać charakterystyczne, lekkie "świszczenie" przy mocniejszym dodaniu gazu - zdecydowanie od sprężarki. Do tego odczuwalny brak mocy. Nie ma żadnych nieprzyjemnych zgrzytow, wibracji ani nic podobnego ale ile można tak jeździć.

    I teraz moje pytanie - co z tym fantem zrobić. Od ponad miesiąca szukam jakiegoś sensownego warsztatu gdzie można oddać samochod. Nie wchodzi w grę wysyłka - chcę oddać samochod żeby ktoś ogarnięty na to popatrzył i stwierdził, że poza samą turbo nie ma innych problemow, ktore mogłyby ją znowu "ubić".
    Przy zakupie otrzymałem od poprzedniego właściciela fakturę na 1650zł z regeneracji turbiny ... z datą 2013. Regeneracja w MAX-Turbo w Olsztynie - były jakieś problemy z gwarancjami - jednym słowem kwintesencja regeneracji turbosprężarek w nasyzm kraju. A to podobno najlepszy serwis turbo w Olsztynie. Szukałem czegoś w Trojmieście - nic sensownego nie znalazłem. Doradźcie mi prosze koledzy gdzie z tym mogę się udać. Trojmiasto, Warszawa? Nawet pojadę te 200km byle żeby to porządnie zrobić. Może znacie jakieś warsztaty gdzie można liczyć na zrobienie tego w ciągu 1 dnia roboczego? Nie mam już siły do szukania czegoś, a szkoda żeby się tak z autkiem męczyć, szczegolnie, że poza turbo wszystko mechanicznie gra (no poza jakimiś pierdołkami). Nie chce też kupować używki bo to totalna loteria. Kupno nowej - wydanie 4000zł jednak boli.

    Autko to MK1 '99 180km bez Quatro. Zalane syntetykiem Motula.

    Swoją drogą miałem wrzucić kiedyś zdjęcia nowego nabytku i jak zwykle wielkie lenistwo przez lato. W każdym razie jeśli zobaczycie pomarańczowe MK1 w Olsztynie to proszę o wyrozumiałość w kwestii niebieskiego dymu - oby już niedługo uległo to zmianie Dzięki za pomoc!
    Ostatnio edytowane przez mathellfire ; 06-10-2015 o 23:06

  2. #2
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    A moze wyslij turbo do Wrocławia?robiłem tam.
    Jak chcesz napisze adres na pw.

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja już zregenerowałem dobrych kilka turbosprężarek :P Odpukać wszyscy zadowoleni i nie było przypadku ,że coś jest nie tak. Gwarancja jest też jakby co:P

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Olsztyn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    pomarancz
    Posty
    24
    Dzięki za odpowiedzi!
    No niestety z wysyłaniem jest problem. Raz, że chciałbym, żeby ktoś popatrzył na całą resztę - czy nie ma jakiegoś innego problemu, ktory może niszczyć turbo. Czy odma jest ok, czy układ dolotowy i wydechowy nie są zasyfione i tak dalej.
    Sprawa druga - dwa "najlepsze" zakłady w Olsztynie (najlepsze z opinii znajomych, na forach) są jednak nie takie najlepsze. Może bym im oddał, żeby turbo wykręcić ale żeby zamontować już nie - po prostu nie oddam samochodu ludziom, ktorzy raz turbo skopali albo takim ktorzy mi 2 miesiące temu powiedzieli "turbo jest ok, pomierzyliśmy i nie ma problemu" chociaż mowiłem, że pluje olejem w wydech. Sami rozumiecie, że po prostu takim ludziom tego nie oddam nawet jeśli chodzi tylko o montaż - pieniądze wyrzucone w błoto.

    Do kolegi Pawła wysyłam PW - do Płońska nie mam aż tak daleko

  5. #5
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Paweł ty regenerujesz turbo?

  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    zregenerowałem w sensie pośredniczyłem :P Mam swoje źródełko i czasem jak ktoś chce to mogę załatwić taki zabieg ;P

Podobne wątki

  1. Regeneracja a Hybryda Turbo K04
    Przez kiTTy w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 19-08-2023, 16:48
  2. Turbo K03 - 35 Regeneracja problem
    Przez delleto w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-07-2017, 20:54
  3. Regeneracja turbo Poznan
    Przez wolkriss1797 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-05-2016, 14:09
  4. Regeneracja amortyzatorów
    Przez audiczka w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 08:05
  5. regeneracja zderzaka
    Przez JOHNY w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-05-2009, 00:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •