Jak w tytule Sprzedaż tej Alfy to już ostatni element procesu wymiany włosko-niemieckiej, podczas której dwie Alfy Romeo Gtv 3.0 V6 24V zostały zastąpione dwiema Audi TT 1.8T 190KM FWD i 225KM Q.




Jeśli ktoś nie wziął sobie jeszcze do serca zaleceń Clarksona, aby każdy miłośnik motoryzacji kiedyś w życiu posiadał Alfę - polecam pójść za jego głosem i sprawić sobie Alfę z legendarnym silnikiem V6 autorstwa Giuseppe Busso. Ja miałem Alfy krótko, ale gdyby nie ograniczenia finansowe, nadmiar samochodów przed domem i brak garażu - ta konkretnie Gtv zostałaby u mnie na zawsze jako "weekend warrior".

To niezwykły samochód - gabarytami bardzo zbliżony do TT, a jakże inny w charakterze! Brzmienie i charakterystyka V6 w tym samochodzie są unikalne. Jako że ten egzemplarz posiada jeszcze analogową przepustnicę, jej gwałtownej, ochoczej spontaniczności w reakcji na naciśnięcie pedału gazu dorównują jedynie brazylijskie tancerki samby w - nomen omen - "szczycie" karnawału w Rio. To nie jest najszybsze auto (220KM, 6.7 sek od 0 do 100km/h), ale przepięknie ciągnąc od samego dołu (opisując Alfę ciężko uciec od skojarzeń erotycznych) dostarcza automatycznego banana uśmiechu. To niewielki, przepiękny, radosny samochód o imponującym sercu.

Ciekawie rozwiązane zawieszenie (szczególnie tylne) pozwala na sporo fantazji w braniu zakrętów. I znów - torowi wyjadacze będą marudzić na zbyt ciężki przód i ogólnie nadmierną masę auta. A jednak w codziennym, nieco bardziej dynamicznym wykorzystaniu Gtv pozwala naprawdę szybko pokonywać łuki. Całkiem bezpośredni układ kierowniczy redukuje konieczność przekładania rąk dodając sportowego charakteru tej przepięknej konstrukcji, która wyszła ze studia Pininfariny.

To prawdziwa Alfa - bywa kapryśna, nie wszystkie części są dostępne od ręki, nieliczni mechanicy znają ją na wylot (polecam www.pablogarage.pl). Ale warto pobyć z nią przez jakiś czas - jest piękna, seksowna i burzy zmysły. Jeśli Audi TT jest Claudią Schiffer, to Alfa Romeo Gtv jest Monicą Bellucci Obie mi się zawsze podobały, ale nie udźwignę ciężaru bigamii

Tu aukcja i zdjęcia: http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...tml#e25c0cc8ab

Cena dla forumowiczów z KlubTT.pl: PLN 19 999, do racjonalnej negocjacji