Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Alfa Romeo Gtv 3.0 V6 24V Busso '97 czarna - bierzcie, muszę modzić TTki!

  1. #1
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214

    Alfa Romeo Gtv 3.0 V6 24V Busso '97 czarna - bierzcie, muszę modzić TTki!

    Jak w tytule Sprzedaż tej Alfy to już ostatni element procesu wymiany włosko-niemieckiej, podczas której dwie Alfy Romeo Gtv 3.0 V6 24V zostały zastąpione dwiema Audi TT 1.8T 190KM FWD i 225KM Q.




    Jeśli ktoś nie wziął sobie jeszcze do serca zaleceń Clarksona, aby każdy miłośnik motoryzacji kiedyś w życiu posiadał Alfę - polecam pójść za jego głosem i sprawić sobie Alfę z legendarnym silnikiem V6 autorstwa Giuseppe Busso. Ja miałem Alfy krótko, ale gdyby nie ograniczenia finansowe, nadmiar samochodów przed domem i brak garażu - ta konkretnie Gtv zostałaby u mnie na zawsze jako "weekend warrior".

    To niezwykły samochód - gabarytami bardzo zbliżony do TT, a jakże inny w charakterze! Brzmienie i charakterystyka V6 w tym samochodzie są unikalne. Jako że ten egzemplarz posiada jeszcze analogową przepustnicę, jej gwałtownej, ochoczej spontaniczności w reakcji na naciśnięcie pedału gazu dorównują jedynie brazylijskie tancerki samby w - nomen omen - "szczycie" karnawału w Rio. To nie jest najszybsze auto (220KM, 6.7 sek od 0 do 100km/h), ale przepięknie ciągnąc od samego dołu (opisując Alfę ciężko uciec od skojarzeń erotycznych) dostarcza automatycznego banana uśmiechu. To niewielki, przepiękny, radosny samochód o imponującym sercu.

    Ciekawie rozwiązane zawieszenie (szczególnie tylne) pozwala na sporo fantazji w braniu zakrętów. I znów - torowi wyjadacze będą marudzić na zbyt ciężki przód i ogólnie nadmierną masę auta. A jednak w codziennym, nieco bardziej dynamicznym wykorzystaniu Gtv pozwala naprawdę szybko pokonywać łuki. Całkiem bezpośredni układ kierowniczy redukuje konieczność przekładania rąk dodając sportowego charakteru tej przepięknej konstrukcji, która wyszła ze studia Pininfariny.

    To prawdziwa Alfa - bywa kapryśna, nie wszystkie części są dostępne od ręki, nieliczni mechanicy znają ją na wylot (polecam www.pablogarage.pl). Ale warto pobyć z nią przez jakiś czas - jest piękna, seksowna i burzy zmysły. Jeśli Audi TT jest Claudią Schiffer, to Alfa Romeo Gtv jest Monicą Bellucci Obie mi się zawsze podobały, ale nie udźwignę ciężaru bigamii

    Tu aukcja i zdjęcia: http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...tml#e25c0cc8ab

    Cena dla forumowiczów z KlubTT.pl: PLN 19 999, do racjonalnej negocjacji

  2. #2
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    295 000 km? really?

  3. #3
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    295 000 km? really?
    Ale że dużo czy mało? Poprzedni właściciel raczej nie kręcił, ja nigdy nie kręcę liczników. Druga Gtv, którą miałem niby pokazywała o 100 000 mniej, a wyglądała i działała jakby miała 100 000 więcej od czarnej Moim zdaniem to realny przebieg, który zrealizowano z nie najgorszą dbałością o auto.

  4. #4
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Moim zdaniem patrząc na siedzenia to chyba kręcony do przodu.... robiles cos z tapicerką??

  5. #5
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Moim zdaniem patrząc na siedzenia to chyba kręcony do przodu.... robiles cos z tapicerką??
    O tak - wyczyściłem ją Tak serio, to nie malowałem - doczyściłem i konserwowałem Colorlock (taki zestaw startowy ze szczoteczką, szmatką, czyścidłem i konserwantem). Na fotelu kierowcy (boczek) jest parę miejsc, które warto maznąć na czerwono, ale generalnie skóra Momo robi robotę. Tył oczywiście dziewiczy, jak w każdym aucie sportowym. Trzeba się tylko przyzwyczaić, że w tych fotelach się nie siedzi - siedzi się NA nich. Ale za to tapicerka wytrzymuje te głupie 18 lat i myślę, że jeszcze przez 50 000 km nie trzeba będzie, poza ewentualnie boczkami, niczego robić.

  6. #6
    Awatar lesnygrzyb
    Dołączył
    Aug 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość/Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LZ7X
    Posty
    60
    quarter napisz "cena i przebieg do ustalenia" nikt nie bedzie marudził dla mnie i tak moja była AR166 lepiej się prowadziła od TT 225 Q

  7. #7
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Cytat Zamieszczone przez lesnygrzyb Zobacz posta
    quarter napisz "cena i przebieg do ustalenia" nikt nie bedzie marudził dla mnie i tak moja była AR166 lepiej się prowadziła od TT 225 Q
    Hihi, dobre, podoba mi się!

    Ach, te niekończące się porównania - bez nich przemysł samochodowy umarłby po kilku latach Jeszcze nie miałem czasu porządnie pojeździć TT, tzn polatać po krętej drodze. Z pierwszych odczuć na pewno układ kierowniczy i zawieszenie mniej komunikują niż w Alfie - ale prawdą jest, że w Alfie prawie cały zawias wsadziłem nowy, w tym całkowicie nowy tył Powerlexa, który nadał sprężystości i dodatkowo "przykleił" ją do asfaltu. Plus nowe Pirelli P Zero Nero to raczej lepsze gumy niż średnio zużyty Nexen, który jest w TT. Jak ogarnę TT mechanicznie to wtedy łatwiej będzie porównać. Z drugiej strony za nic nie mogłem przy moich 181 cm i dosyć długich nogach usadzić się prawidłowo w Alfie - zawsze albo za bardzo zgięte nogi, albo za daleko kierownica. TT w tej konkurencji nie dała rywalce szans. Alfa ciągnie od samego dołu (w końcu V6 NA), za to kop TT powyżej 3.500 rev jest bardzo zacny. Skrzynia biegów w TT lekko zgrzytliwa (pewnie trzeba pomerdać linkami), w Alfie zaś nieco za mało precyzyjna. I tak dalej, i tak dalej...

    A tak naprawdę to - zostawiając na boku oczywisty argument rozstrzygający w postaci wyboru Najdroższej - powiem Wam po cichu, że mnie się TT bardziej podoba....

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Zmiana ceny na 19 500 dla forumowiczów (19,999 na otomoto).

  8. #8
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Na zdjęciach, poczciwa Alfetka wygląda pociągająco i młodo, jak ubiegłoroczny model Zdaje się, że naprawdę sporo czasu w garażu spędzasz
    Design jest naprawdę spoko. Ciężko porównywać z TT, mnie się oba podobają. W związku z tym, że jeszcze nie miałem Alfy a każdy w swoim życiu doczesnym powinien mieć ją, kiedyś sobie strzelę może jeszcze jeśli trafię na jakąś w idealnym stanie.

  9. #9
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Dzięki Tomek69N za ciepłe słowa o Alfince - to naprawdę zadziorne i piękne auto, ale cóż... Z dzieł AR kusi mnie jeszcze, aby kiedyś sobie sprawić to: http://s.petrolicious.com/2014/your-...a-junior-9.jpg

    Ale kupując AR koniecznie wybierać trzeba naprawdę spontaniczny silnik o pięknym brzmieniu - w tej konkurencji Busso takie jak w Gtv robi wrażenie - abstrahując od samego wyglądu pod maską Tu jeszcze zdjęcie silnika mojej sprzedanej srebrnej Gtv (silniki identyczne): http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...-ID6y9oCP.html

    Właśnie miałem telefon od chętnego Polaka z UK - może więc niedługo uwolnią się środki na doprowadzenie TT Yoda do stanu "MaTTeusz Style"

  10. #10
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Te 3.0 to są te modele luźno spasowane? Jak tam z podbieraniem oliwy??

  11. #11
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Właśnie odjechała. Kupił młody, sympatyczny człowiek - wydaje się, że szczerze planuje ją mieć jako weekendowego klasyka. Cena "forumowa" symbolicznie opuszczona, więc z tego punktu widzenia jestem zadowolony. Teraz szybciorem muszę ponaprawiać wszystkie niedociągnięcia Yody, bo mnie zaczyna nostalgia z Gtv łapać


    Cytat Zamieszczone przez omerta Zobacz posta
    Te 3.0 to są te modele luźno spasowane? Jak tam z podbieraniem oliwy??
    Nie powiem dokładnie ile popija, ale dramatu nie było. Pewnie porównywalnie do TT.

Podobne wątki

  1. Prośba o ocenę - Jutro muszę kupić ;)
    Przez Mariusz Kidacki w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-10-2015, 20:59
  2. Poliuretan w zawiasie-co muszę wymienić?
    Przez Bambino w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-03-2014, 11:57
  3. audi TT vs alfa 159 2.4 jtd i audi a6 c5 2,5 diesel combi
    Przez ziembol89 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-10-2011, 23:28
  4. A ja się już muszę pożegnać
    Przez Nitr0 w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 06-05-2009, 11:35
  5. Musze sie pochwalic...
    Przez sekretarz w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-04-2009, 05:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •