Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 65

Wątek: wysoka temp wody i piszczenie z pod maski

  1. #31
    Awatar mate1993
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Poznan
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    92
    korek od naczynia ma być wykręcony czy wkręcony bo jak wykręciłem to woda zaczeła mi wylatywać górą

  2. #32
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    niech bedzie odkrecony bo jak go zakrecisz i silnik sie zagrzeje to go nie odkrecisz. troche bedzie wylatywalo gora zwlaszcza po tym jak dodasz gazu, plyn opadnie a jak odpuscisz to sie troche wyleje, ale to nic. jak tak sie dzieje to znaczy ze silnik zalany do pelna, teraz czekaj az sie zagrzeje, a jak sie zagrzeje to patrz moj poprzedni post powodzenia!

  3. #33
    Awatar mate1993
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Poznan
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    92
    zrobiłem tak jak mówisz woda już nie uciekała górą naczyniem wyrównawczym ale temp cały czas 100-101 ? czy dalej jest zapowietrzony ?
    Chodził dobre 15 min

  4. #34
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    a wlaczyl sie wentylator? termostat puscil plyn na chlodnice, opadl plyn? czasem i 20 min trzeba czekac zanim sie termostat otworzy.

    jak nie pojdzie plyn do chlodnicy to powietrze masz w chlodnicy. silniki w grupie vag sa banalnie proste w odpowietrzeniu bo robia to same, Ty tylko dolewasz wody, czekasz az termostat sieotworzy, uzupelniasz stan, po kolejnej przejazdzce sprawdzasz kontrolnie stan i wszystko.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 05-10-2015 o 22:08

  5. #35
    Awatar mate1993
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Poznan
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    92
    no z wentylatorem jakaś dziwna anomalia jest tak jak mówiłem prędzej chodzi cały czas O.o a jak włączę econ albo off to się wyłącza wiec nie wiem co się dzieje ;/
    a co do termostatu trochę puszcza po 10min coś tam zaczęło grzać powoli tzn wąż ale nie na całej długości tylko tak na początku. Z nawiewów leci zimno
    PS. stary termostat albo się odblokował czy jak bo dałem do wrzątku i się otwiera O.o
    Ostatnio edytowane przez mate1993 ; 05-10-2015 o 22:15

  6. #36
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    waz od chlodnicy bedzie goracy dopiero jak termostat sie otworzy. grzej silnik i pilnuj temp czy nie wchodzi na czerwone ( nie powinna ) wentylator ma dwa biegi, jak otworzy sie duzy obieg to wkreci sie na konkretne obroty. nie zagrzales plynu na tyle zeby otworzyl sie termostat. cierpliwosci, to chwile trwa. zeby miec pewnosc ze operacja sie powiodla to po wszystkim dotknij chlodnicy. ma byc goraca a z nawiewow ma leciec gorace powietrze po ustawieniu temp na maks.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 05-10-2015 o 22:51

  7. #37
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Z włączoną klimatyzacją oba wentylatory działają cały czas.
    Gdy wyłączysz klimatyzację (włączając tryb ECON) powinny się wyłączyć, chyba że termistor na chłodnicy wyczuje potrzebę włączenia ich to wtedy się załączają na pierwszym lub gdy jest taka potrzeba drugim biegu.

    Włącz silnik, włącz nawiew bez klimatyzacji i odpal kanał 49. Jeżeli moduł wentylatorów i czujnik temperatury na chłodnicy są sprawne wtedy wiatraki powinny załączyć się w okolicy 97 stopni.

  8. #38
    Awatar mate1993
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Poznan
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    92
    wiec wiatrak sie nie włącza nawet przy 100 stopniach na klimatroniku wiec możliwe że do czujnik na chłodnicy jeszcze jest zimny.
    Wieczorem odkręcę korek na chłodnicy spuszczę wszystko i zacznę dzałać na nowo mam nadzieje że tym razem próba będzie udana
    Może poszła uszczelka pod głowicą ?
    Ale to chyba mało prawdopodobne nigdy nie doprowadziłem zeby wjechała na czerwone pole wskazówka ;/

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    wlałem 6L już płynu i dalej zapowietrzony wąż za termostatem raz bł gorący jak cholera później mała przerwa zimny i przy chłodnicy na dole gorący wiec stawiam na bąbel
    później wgl zimny cały jeszcze później tylko gorący na początku juz sam nie wiem co jest grane ehh
    czasem jest tak ze wyłącze silnik to słychać jak przemieszcza się powietrze.
    Nie wiem co robię źle że nie umiem odpowietrzyć.
    1. Ponoszę maskę wykręcam zakrętkę od naczynia wyrównawczego
    2.Odpalam silnik ogrzewanie HI na nogi i twarz
    3.Odpalam kanał 49 żeby kontrolować
    4.no i czekam i czekam i czekam
    5.Jak dojdzie do 110 wyłączam silnik czekam aż bąble lecą ewentualnie dolewam braki
    Ostatnio edytowane przez mate1993 ; 06-10-2015 o 22:32

  9. #39
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    W uklad chlodniczy wchodzi 4.5l wiec nie mogles wlac 6.. sluchaj, napisalem Ci dokladnie krok po kroku jak odpowietrzyc taki silnik wiec moze powinienes poprosic kogos bardziej doswiadczonego na miejscu o pomoc, skoro Tobie nie wychodzi. Ja robie takie rzeczy z racji wykonywanego zawodu bardzo czesto i w przypadku grupy vaga nigdy nie mam problemow, a robie to dokladnie tak jak Ci opisalem.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Jak silnik dojdzie do 100 czy ponad 100*C to NIE wylaczasz silnika. Jak termostat sie otwiera i plyn idzie w chlodnice to wlewasz braki na odpalonym silniku, przeciez pompa musi tloczyc plyn dotad az napelni uklad, i jak przestaniesz juz dolewac plynu po tym jak sie otworzyl termostat to sprawdz czy cala chlodnica jest goraca i czy goraco dmucha z nawiewow wtedy zakrecasz naczynie i gasisz silnik.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 06-10-2015 o 22:47

  10. #40
    Awatar mate1993
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Poznan
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    92
    serio wlałem cały baniak 5l i jeszcze 1l
    a silnik wyłączam dopiero jak wejdzie 110
    a chłodnica była gorąca w prawej cześci czyli przy wężu górnym lewa stronia letnia a środek zimny
    Ostatnio edytowane przez mate1993 ; 06-10-2015 o 22:53

  11. #41
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    NIE WYLACZAJ SILNIKA dopoki nie skonczysz odpowietrzania, nie wazne jaka jest temp. Byle nie na czerwonym polu. Zreszta jak zrobisz wszystko tak jak trzeba to po zakonczeniu odpowietrzania temp bedzie w granicy 90*C i tak ma byc.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Bo jak wylaczyles silnik zaraz po otwarciu term to nic dziwnego ze chlodnica byla w polowie zapowietrzona. Rob jak Ci mowie i nie kombinuj

  12. #42
    Awatar mate1993
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Poznan
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    92
    ok wiec jutro nagrzeje silnik otworzę korek pójdę na "kawę" i sprawdzę co się dzieje
    i przy gazuje czasem tak jak mówisz tylko czemu i jak ja to zrobiłem ze wlałem bańkę 5L i jeszcze 1L O.o

  13. #43
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Bo wylaczyles silnik i wyrzygalo Ci plyn gora. I nie wychodzi sie na kawe jak sie robi takie rzeczy. Wez kartke i dlugopis, napisz w kolejnosci co masz zrobic i zrob to do samego konca. Jak odpowietrzasz silnik to dotad az sie odpowietrzy, nie przerywasz odpow. i nie "dokanczasz" za 15min. A korek otwierasz zanim nagrzewasz silnik. Przeczytaj moje posty raz jeszcze. Pozdrawiam i powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 06-10-2015 o 23:05

  14. #44
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    Jestem ciekawy czy sprawdziłeś poprawność działania czujnika temperatury. Jeśli będzie przekłamywał i wskazywał wyższą temperaturę niż jest faktycznie to kiedy widzisz 100 czy 110 stopni może być na tyle niska, że termostat się jeszcze nie zdążył otworzyć.
    Proste są dla szybkich aut a zakręty dla szybkich kierowców

    https://www.facebook.com/SzefKuchniPodOrlem?ref=hl

  15. #45
    Awatar mate1993
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Poznan
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    92
    jeszcze nie zmówiłem do diagnostyki kabla. Ale termostat puszcza z tego co zdążyłem zauważyć w okolicach 100 czyli tak jak powinno.
    Dziś spróbuję odpowietrzyć wszystko tak jak mi podano jak dalej będzie lipa to poczekam na kabel i będę diagnozować

Podobne wątki

  1. Temperatura wysoka!!
    Przez michu w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 30-07-2022, 10:07
  2. MK1 [8N] Witam. Buczenie Piszczenie sam nie wiem co :(
    Przez Bilade w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-08-2017, 16:34
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-01-2016, 18:23
  4. wysoka temp.oleju
    Przez voodoo w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-06-2015, 07:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •