Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 163

Wątek: Big Brake - dyskusja

  1. #61
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    wyczaiłem fajne zaciski! od Alfry Brery są to 4 tłoczkowe brembo które mają tłoczki 42mm.

    Porównanie 6 tłoczków porsche vs 4 tłoczki alfy

    przeliczyłem powierzchnie tłoczków

    porsche: pi x 17 do kwadratu x 6 tłoczków wyszło 1979 mm2
    alfa: pi x 21 do kwadratu x 4 tłoczki wyszło 2013 mm2

    czyli moc ścisku podobna, a zacisk od alfy o wiele mniejszy. plus u porsche to zapewne większa powierzchnia klocka. mega plus u alfy to cena (2-3 razy raniej )

    Jak uporam się ze skrzynią robię adaptery, zaciski od alfy już kupiłem Klocek ładnie pasuje do tarczy 312, może wrzucę tarcze 323 i dam go po zewnętrznej tak jak mam na tyle

  2. #62

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Ełk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    29
    Panowie a jaka jest wasza opinia o tarczach EBC? Oferują do r32 tarcze za ok. 550 zł sztuka. Nadaje się to do czegoś?

    Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

  3. #63
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Ostatnio przeczytałem bardzo cenną informację, która sporo mi rozjaśniła w temacie hamowania. W przypadku tłoczka pływającego, jego efektywną powierzchnię trzeba pomnożyć razy dwa. To by tłumaczyło dlaczego osoby które na seryjnej tarczy założyli zaciski od boxter S dużej różnicy nie było bo efektywna powierzchnia tłoczka była podobna. To by też tłumaczyło dlaczego BMW M3 ma super hamulce mimo jednego ale dużego tłoczka.

    Wszystkie zaciski które mają tłoczki mniejsze niż 45cm2 są mniejsze niż seria w mk1 ich swap nie ma sensu. Ehh TT już nie ma ale zainteresowanie inżynierią były są i będą

  4. #64
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez czerniel2 Zobacz posta
    wyczaiłem fajne zaciski! od Alfry Brery są to 4 tłoczkowe brembo które mają tłoczki 42mm.

    Porównanie 6 tłoczków porsche vs 4 tłoczki alfy

    przeliczyłem powierzchnie tłoczków

    porsche: pi x 17 do kwadratu x 6 tłoczków wyszło 1979 mm2
    alfa: pi x 21 do kwadratu x 4 tłoczki wyszło 2013 mm2

    czyli moc ścisku podobna, a zacisk od alfy o wiele mniejszy. plus u porsche to zapewne większa powierzchnia klocka. mega plus u alfy to cena (2-3 razy raniej )

    Jak uporam się ze skrzynią robię adaptery, zaciski od alfy już kupiłem Klocek ładnie pasuje do tarczy 312, może wrzucę tarcze 323 i dam go po zewnętrznej tak jak mam na tyle

    Nie chcę być tym czepialskim ale źle to policzyłeś
    Źle jest policzone pole a w przypadku zacisków wielotłokowych z tłoczkami po przeciwnych stronach bierze się pod uwagę tylko jedną parę tłoczków czyli w tym wypadki 2 albo 3 .
    Wyjaśnię to dalej w odpowiedzi na post kolegi PawelM




    Cytat Zamieszczone przez misza_m Zobacz posta
    Panowie a jaka jest wasza opinia o tarczach EBC? Oferują do r32 tarcze za ok. 550 zł sztuka. Nadaje się to do czegoś?

    Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

    EBC nie są złymi tarczami generalnie ale ta tarcza będzie jednoczęściowa więc ciężki kloc, zobacz sobie parę postów w tył, była mowa o innych tarczach do R32 ale z aluminiowym dzwonem ..




    Cytat Zamieszczone przez PawelM Zobacz posta
    Ostatnio przeczytałem bardzo cenną informację, która sporo mi rozjaśniła w temacie hamowania. W przypadku tłoczka pływającego, jego efektywną powierzchnię trzeba pomnożyć razy dwa. To by tłumaczyło dlaczego osoby które na seryjnej tarczy założyli zaciski od boxter S dużej różnicy nie było bo efektywna powierzchnia tłoczka była podobna. To by też tłumaczyło dlaczego BMW M3 ma super hamulce mimo jednego ale dużego tłoczka.

    Wszystkie zaciski które mają tłoczki mniejsze niż 45cm2 są mniejsze niż seria w mk1 ich swap nie ma sensu. Ehh TT już nie ma ale zainteresowanie inżynierią były są i będą

    Coś Ci się pomyliło albo był jakiś błąd w tłumaczeniu tekstu
    Tłok w zacisku pływającym musi ruszyć się 2 razy więcej aby wykonać tą samą ''robotę'' co tłoczki w zacisku powiedzmy 4 tłokowym...
    Przykładowo jak klocki są 1mm od tarczy to tłok w zacisku pływającym musi się ruszyć o 2mm podczas gdy w zacisku 4 tłokowym każda para tłoczków ruszy się o 1mm.
    Tak więc żeby ruszyć ten jeden tłok o 2mm wymagane jest przepompowanie takiej samej ilości płynu jak w przypadku ruszenia 2 par o 1mm .
    Dlatego właśnie przy kalkulacjach pola powierzchni tłoczków i zacisków wielotłokowych liczy się tylko pole tłoczków po jednej stronie zacisku .
    Te hamulce BMW nie są złe dlatego że jest odpowiednio dobrana siła docisku, średnica tarczy i pole powierzchni roboczej klocka. Wciąż jednak posiadają wady wspólne wszystkich hamulców z zaciskiem pływającym .

    Natomiast ludzie nie mają ''mega'' efektu na zaciskach z Porsche Boxster bo fizyki nie oszukasz . Tarcza zostaje seryjna więc nie zmienia się ramie, powierzchnia robocza klocka jest prawie identyczna jak seryjnych z TT (Porsche są minimalnie większe) przy porównywalnym polu powierzchni tłoków.
    Pojawiają się natomiast zalety zacisków i jest odczuwalne jakieś polepszenie zwłaszcza przy hamowaniu z większych prędkości. Bardziej jest to modyfikacja w stylu OEM+ niż do fury na tor ale i na torze poradzi sobie lepiej jak seria.

    Przy doborze nowych zacisków powinniśmy właśnie pozostać w granicach porównywalnych do pola powierzchni seryjnych tłoków. Tłok pompy hamulcowej ma przecież stały wymiar i może przepchnąć tylko określoną ilość płynu przy każdym skoku. Oczywiście pole tłoczków w nowych zaciskach może być trochę większe ale nie za dużo ..
    Zbyt duże tłoki wymagają przepompowania większej ilości płynu przez co zwiększa się skok pedału hamulca a w przypadku ekstremalnie za dużych tłoczków może być taka sytuacja że hamulce będą działać z pedałem w podłodze i może nie starczyć skoku aby w pełni wykorzystać ich potencjał .
    Tyle że jak wciskamy ten pedał do końca to jak wiemy płyn jest pompowany również na tylne zaciski więc efekt łatwo przewidzieć

    Jest sporo zacisków 4 tłoczkowych jak i 6 tłoczkowych które stanowią dobrą lub w miarę dobrą parę z naszymi pompami hamulcowymi.
    Z bardziej popularnych można zaliczyć do nich właśnie te z TT RS / S3 , Boxster , Brembo GT typ A, Porsche 996T czy też z 6 tłokowych, Porsche Cayenne, VW Touareg, Q7 ale w wersji wymiarowej o której wspominałem w poprzedni poście.







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #65
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Nie chcę być tym czepialskim ale źle to policzyłeś
    Źle jest policzone pole a w przypadku zacisków wielotłokowych z tłoczkami po przeciwnych stronach bierze się pod uwagę tylko jedną parę tłoczków czyli w tym wypadki 2 albo 3 .
    Wyjaśnię to dalej w odpowiedzi na post kolegi PawelM







    EBC nie są złymi tarczami generalnie ale ta tarcza będzie jednoczęściowa więc ciężki kloc, zobacz sobie parę postów w tył, była mowa o innych tarczach do R32 ale z aluminiowym dzwonem ..







    Coś Ci się pomyliło albo był jakiś błąd w tłumaczeniu tekstu
    Tłok w zacisku pływającym musi ruszyć się 2 razy więcej aby wykonać tą samą ''robotę'' co tłoczki w zacisku powiedzmy 4 tłokowym...
    Przykładowo jak klocki są 1mm od tarczy to tłok w zacisku pływającym musi się ruszyć o 2mm podczas gdy w zacisku 4 tłokowym każda para tłoczków ruszy się o 1mm.
    Tak więc żeby ruszyć ten jeden tłok o 2mm wymagane jest przepompowanie takiej samej ilości płynu jak w przypadku ruszenia 2 par o 1mm .
    Dlatego właśnie przy kalkulacjach pola powierzchni tłoczków i zacisków wielotłokowych liczy się tylko pole tłoczków po jednej stronie zacisku .
    Te hamulce BMW nie są złe dlatego że jest odpowiednio dobrana siła docisku, średnica tarczy i pole powierzchni roboczej klocka. Wciąż jednak posiadają wady wspólne wszystkich hamulców z zaciskiem pływającym .

    Natomiast ludzie nie mają ''mega'' efektu na zaciskach z Porsche Boxster bo fizyki nie oszukasz . Tarcza zostaje seryjna więc nie zmienia się ramie, powierzchnia robocza klocka jest prawie identyczna jak seryjnych z TT (Porsche są minimalnie większe) przy porównywalnym polu powierzchni tłoków.
    Pojawiają się natomiast zalety zacisków i jest odczuwalne jakieś polepszenie zwłaszcza przy hamowaniu z większych prędkości. Bardziej jest to modyfikacja w stylu OEM+ niż do fury na tor ale i na torze poradzi sobie lepiej jak seria.

    Przy doborze nowych zacisków powinniśmy właśnie pozostać w granicach porównywalnych do pola powierzchni seryjnych tłoków. Tłok pompy hamulcowej ma przecież stały wymiar i może przepchnąć tylko określoną ilość płynu przy każdym skoku. Oczywiście pole tłoczków w nowych zaciskach może być trochę większe ale nie za dużo ..
    Zbyt duże tłoki wymagają przepompowania większej ilości płynu przez co zwiększa się skok pedału hamulca a w przypadku ekstremalnie za dużych tłoczków może być taka sytuacja że hamulce będą działać z pedałem w podłodze i może nie starczyć skoku aby w pełni wykorzystać ich potencjał .
    Tyle że jak wciskamy ten pedał do końca to jak wiemy płyn jest pompowany również na tylne zaciski więc efekt łatwo przewidzieć

    Jest sporo zacisków 4 tłoczkowych jak i 6 tłoczkowych które stanowią dobrą lub w miarę dobrą parę z naszymi pompami hamulcowymi.
    Z bardziej popularnych można zaliczyć do nich właśnie te z TT RS / S3 , Boxster , Brembo GT typ A, Porsche 996T czy też z 6 tłokowych, Porsche Cayenne, VW Touareg, Q7 ale w wersji wymiarowej o której wspominałem w poprzedni poście.







    Pozdrawiam
    Sorki ale trochę muszę sie z tym nie zgodzić bo piszesz o tym skoku co jest bardzo mało odczuwalne .Twierdzisz ,że w zacisku jedntłoczkowym tłok musi wykonać 2 x tyle roboty co w np 4 tłoczkowym albo 2 tłoczkowym o przeciwnym ustawieniu tłoków ale nie jest to prawda. Tłoczki wypychane są płynem hamulcowym pod ciśnieniem. Więc skoro jeden tłoczek trzeba np wypchnąć o 2mm (przykładowy wymiar) to przy np 4 tłoczkach pompa musi wykonać taka sama prace aby wypchnąć tłoczki z jednej strony po 1mm i z drugiej po 1mm. Jeśli powierzchnia tłoków będzie taka sama to i objętość cieczy pod ciśnieniem będzie identyczna w przypadku zacisków po 2 stronach i w po jednej stronie.
    Także takie proste przeliczenia akurat tutaj nie wykazują przewagi jednych nad drugimi. Zaletą 4 tłoków będzie niewątpliwie to ze minimalizuje ryzyko bujania sie zaciski na jarzmach , przytarcia ich itp. Ale same siły rozkładają sie tak samo i wynika to z III zasady dynamiki Newtona czyli fizyka na bardzo niskim poziomie
    Także powierzchnie w 4 tłoku liczymy tylko 2 tłoczków wzlgedem jednego seryjnego np. Dlatego takie brembo z tyłu wypadają bardzo marnie na tle serii i potwierdza się ,że marnie hamuje ;/


    CO do wpadania pedału hamulca przy za dużych tłokach to uważam to za mit bo znam osoby co montuja 6 tłoki do takich aut jak nasze a z tyłu też coś duzego i nic nie wpada.
    Co do modów na seryjnej 312 mm to uważam to za bezsens. Jeśli auto ma na prawde hamować to wieksza tarcza jest niezbedna. Nawet jak damy super mocny zacisk na marna 312mm to zagotujemy ja i pokrzywimy wiec bzdura. Zrobiłem już trochę różnych układów hamulcowych i jakieś porównanie już mam

  6. #66
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ale z czym się musisz znowu nie zgodzić bo nie bardzo rozumiem.
    Napisałem dokładnie to samo co teraz Ty piszesz a nawet słowo robota jest w cudzysłowie i chodziło o wyjaśnienie że nic nie trzeba mnożyć razy 2 w zaciskach jedno tłokowych tylko porównując je w prawidłowy sposób do 4 tłokowych bierzemy pod uwagę pola tłoków po jednej stronie ..

    Jeśli chodzi o zaciski o zbyt dużej powierzchni tłoków to zamontuj takie Brembo 8 tłokowe z RS6 i wtedy podyskutujemy o mitach.
    Nawet na 8 tłokowych z RS4/R8/Gallardo nie będzie takiego negatywnego efektu więc nie dziwi mnie że sporo aut jeździ z 6 tłokowymi i nie widzisz dużego skoku pedału hamulca . Chyba przegapiłeś słowo ''ekstremalnie za dużych''.

    Wracając znowu do seryjnych tarcz i zacisków Porsche to nie jestem adwokatem tego setupu żeby go bronić i też w poście powyżej napisałem o co chodzi .. Fakt pozostaje jednak faktem że jest to trochę lepszy setup jak seryjny i wydaje mi się że nie podlega to dyskusji.
    Zresztą poszukaj sobie moich wypowiedzi z czasów jak Ty i Zuczek robiliście taką właśnie modyfikacje u siebie No może nie taką samą do końca ale nie zmienia to meritum sprawy..








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #67
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Licząc tloczki tylko z jednej strony na brembo 6 tloczki lub alfa wychodzi o wiele więcej jak w serii wiec uzysk powinien byc zauważalny. Co do wielkości tarczy to wiadomo, im większa tym lepsza, jednocześnie ładowanie ciężkich 334 na stalowym dzwonie uważam za niezbyt udany mod tarcze 334 na Alu dzwonie to mega fajny pomysł tylko ta cena... dlatego ja sie chyba zdecyduje na cos pośredniego czyli 323 z Leona cupry

  8. #68
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Osobiście nie uważam że im większe tym lepsze w przypadku tarcz hamulcowych, ale w sumie o tym już wspominałem w tym wątku

    Jeśli chodzi o te zaciski to tak to wygląda ..

    Średnica tłoka w seryjnym zacisku TT225 to 54 mm czyli pole powierzchni tłoka = 2290.22mm²
    Tłoczki w zaciskach Alfa Romeo Brera wg Twojej informacji (nie sprawdzałem) to średnica 42 mm
    Tak więc pole jednego tłoczka 42mm = 1385.44 mm² x 2 = 2770.88mm²
    Generalny konsensus jest taki że najlepiej nie przekraczać pola powierzchni seryjnych tłoczków o więcej jak 15% co z kolei daje nam wartość 2633.75mm².

    Wniosek jest taki że te zaciski są delikatnie za duże ale nie na tyle aby odradzać ich zastosowanie.

    Nie będę obliczał tych 6 tłokowych z Porsche bo nie wiem o które Ci chodzi, zawsze każdy tłok w parze ma inny wymiar w tych zaciskach.
    Przykładowo zaciski 17Z z Porsche Cayenne, VW Touareg i też Q7 w specyfikacji z tłoczkami 30mm- 34mm i 38mm mają sumaryczną powierzchnie ( 3 tłoków oczywiście ) - 2749mm² czyli znowu delikatnie duże ale nie dyskwalifikujące.


    Warto policzyć sobie jak to wygląda w przypadku używania tylnych zacisków Porsche, różnica jest masakryczna bo średnio pole powierzchni tłoków jest mniejsze od seryjnych o lekko ponad 40%
    Moim zdaniem ten fakt kompletnie dyskwalifikuje te zaciski do użytku na przedniej osi w jakimkolwiek aucie.
    Być może jest to tez jeden z powodów niepowodzeń z lepszymi zaciskami na seryjnej tarczy bo ludzie nieświadomi jeżdżą na tych tylnych zaciskach a tu nie ma prawa być lepiej








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #69
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Osobiście nie uważam że im większe tym lepsze w przypadku tarcz hamulcowych, ale w sumie o tym już wspominałem w tym wątku

    Jeśli chodzi o te zaciski to tak to wygląda ..

    Średnica tłoka w seryjnym zacisku TT225 to 54 mm czyli pole powierzchni tłoka = 2290.22mm²
    Tłoczki w zaciskach Alfa Romeo Brera wg Twojej informacji (nie sprawdzałem) to średnica 42 mm
    Tak więc pole jednego tłoczka 42mm = 1385.44 mm² x 2 = 2770.88mm²
    Generalny konsensus jest taki że najlepiej nie przekraczać pola powierzchni seryjnych tłoczków o więcej jak 15% co z kolei daje nam wartość 2633.75mm².

    Wniosek jest taki że te zaciski są delikatnie za duże ale nie na tyle aby odradzać ich zastosowanie.

    Nie będę obliczał tych 6 tłokowych z Porsche bo nie wiem o które Ci chodzi, zawsze każdy tłok w parze ma inny wymiar w tych zaciskach.
    Przykładowo zaciski 17Z z Porsche Cayenne, VW Touareg i też Q7 w specyfikacji z tłoczkami 30mm- 34mm i 38mm mają sumaryczną powierzchnie ( 3 tłoków oczywiście ) - 2749mm² czyli znowu delikatnie duże ale nie dyskwalifikujące.


    Warto policzyć sobie jak to wygląda w przypadku używania tylnych zacisków Porsche, różnica jest masakryczna bo średnio pole powierzchni tłoków jest mniejsze od seryjnych o lekko ponad 40%
    Moim zdaniem ten fakt kompletnie dyskwalifikuje te zaciski do użytku na przedniej osi w jakimkolwiek aucie.
    Być może jest to tez jeden z powodów niepowodzeń z lepszymi zaciskami na seryjnej tarczy bo ludzie nieświadomi jeżdżą na tych tylnych zaciskach a tu nie ma prawa być lepiej








    Pozdrawiam
    Czemu taka teoria aby nie przekraczac 15%? Wpadanie pedalu hamuca ? Bo pierwszy raz slysze taka teorie a na temat hamulcow rozmawialem z kilkoma osobami co siedza tylko w tym od lat..

  10. #70
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Heh Najpierw odpowiedz na moje pytanie z poprzedniego postu bo wciąż nie jest to dla mnie jasne
    Wtedy chętnie i wyczerpująco odpowiem na Twoje pytanie.
    Poza tym wystarczyło zapytać dlaczego te 15%, to że Ty nie słyszałeś czy też osoby z którymi rozmawiałeś nie słyszały nie ma najmniejszego znaczenia




    Ps. Nie cytuj całego tekstu jak odpowiadasz zaraz pod danym postem...






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #71
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Heh Najpierw odpowiedz na moje pytanie z poprzedniego postu bo wciąż nie jest to dla mnie jasne
    Wtedy chętnie i wyczerpująco odpowiem na Twoje pytanie.
    Poza tym wystarczyło zapytać dlaczego te 15%, to że Ty nie słyszałeś czy też osoby z którymi rozmawiałeś nie słyszały nie ma najmniejszego znaczenia

    Pozdrawiam
    Nie wiem o jakie pytanie bo z tymi 8 tlokami kazales mi takie montowac a potem nizej napisales ze takiego efektu nie bedzie. Wiec nie wiem na co mam odpowiadac.

    Co do 15 procent zapytalem normalnie. Nie chcesz to nie musisz odpisywać. Bo po co mam wiecznie teoretyzować skoro w tt mam hebelki z ktorych jestem mega zadowolony i raczej nie będę juz ich zmieniał na lepsze
    W a3 bym cos poprawił ale budżetowo lecz tutaj i tak nie piszemy o takich rozwiązaniach dlatego pewnie znowu sam kiedys bede musial cos wystrugac...

  12. #72
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie będę ukrywał że miałem Cię za bardziej domyślnego człowieka ale jeśli się nie domyślasz to chodzi o pierwsze zdanie w tym poście.

    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Ale z czym się musisz znowu nie zgodzić bo nie bardzo rozumiem.

    Jeśli z kimś się nie zgadzasz i zarzucasz nieznajomość fizyki na niskim poziomie to zwyczajna kultura dyskusji wymaga wyjaśnienia skoro zapytałem z czym się konkretnie nie zgadzasz.. Nie jest to dla mnie jasne bo napisałeś to samo co ja a jednak musiałeś się nie zgodzić.. Może to ja czegoś nie kumam ?

    Idąc dalej

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Nie wiem o jakie pytanie bo z tymi 8 tlokami kazales mi takie montowac a potem nizej napisales ze takiego efektu nie bedzie. Wiec nie wiem na co mam odpowiadac.
    I znowu nie doczytałeś a kozaczysz
    8 tłokowe z RS6, sumaryczne pole jednej party tłoczków - 4192mm²
    8 tłokowe z RS4/R8/Gallardo , pole to wynosi - 2840mm²
    Zupełnie inne zaciski .....



    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Co do 15 procent zapytalem normalnie. Nie chcesz to nie musisz odpisywać.
    A skąd znowu wniosek że nie chce odpowiadać.
    Napisałem przecież:

    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    ...... chętnie i wyczerpująco odpowiem na Twoje pytanie.

    Zapomniałem tylko napisać że w dodatku za darmo
    Dalej ....

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Bo po co mam wiecznie teoretyzować skoro w tt mam hebelki z ktorych jestem mega zadowolony i raczej nie będę juz ich zmieniał na lepsze
    W a3 bym cos poprawił ale budżetowo lecz tutaj i tak nie piszemy o takich rozwiązaniach dlatego pewnie znowu sam kiedys bede musial cos wystrugac...
    Nikt Ci nie każe teoretyzować a już bynajmniej nie wiecznie.
    Ja sobie tu odpowiadam na posty kolegów, staram się pomagać i dzielić wiedzą a Ty piszesz swoje. Nikt Cię nie zmuszał ani nie wywoływał do tablicy, nikt Ci też nie zabrania. Nie narzekaj więc na to ''teoretyzowanie'' bo Ty też możesz się sporo jeszcze nauczyć.
    Każdy rzemieślnik jest w stanie dopasować / przerobić / dorobić / zdrutować (niepotrzebne skreślić) części żeby ze sobą współpracowały. My entuzjaści powinniśmy być stopień wyżej i mieć pojęcie jak ma to być zrobione zgodnie ze sztuką i zasadami ..
    Do Twoich hebli też nie było żadnego odwołania ale skoro znowu wspominasz to super że jesteś zadowolony, wszyscy się cieszymy.
    Pola tłoczków masz mieszczące się w ''magicznym'' zakresie więc ''fuckup-a'' tym razem nie popełniłeś.
    Osobiście nigdy bym nie zamontował takich ciężkich tarcz w mojej TT ale to już kwestia osobistych preferencji więc peace..
    Nie wątpię też że i do A3 coś wystrugasz bo niby dlaczego nie.







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #73
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Arttur myśle ,że możesz sobie darować teksty typu kozaczenie bo sam napisałeś nie jasnego posta a teraz się czepiasz.
    Ok jestem rzemieślnikiem i tym razem przypadkiem udało mi się nie popełnić fuckupu z hamulcami.
    Z tymi 15 % skoro to taka wielka łaska ,że za darmo mi odpiszesz ( i tak tego nie zrobiłeś ) to ja podziękuję. Nie potrzeba mi kolejnych wywodów teoretyzowania bo ja poza teoretyzowaniem przechodzę do realizacji i potem to weryfikuje czy coś działa czy nie. Niektórzy wielcy znawcy tylko teoretyzują tylko na forach i na tym kończą swoją wielką wiedzę bo nawet tego nie sprawdzą i oczekują ,że te słowa będą wyrocznią dla wszytkich.

    Co do tarcz z rs3 faktycznie są gówniane ciężkie i się nie nadają do audi tt a inżynierowie są idiotami ,że zaprojektowali takie ciężkie tarcze do takiego autta . Lepiej założyć super lekki zestaw brembo 328 który jest idealny. Na pewno się nie pogną tym bardziej jak nie bedą używane
    Myślę ,że polemikę w tym temacie można zakończyć bo prosty rzemieślnik który przypadkiem coś wystrugał nie znajdzie konsensusu ze specjalistami w teorii hamowania
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 12-03-2016 o 11:23

  14. #74
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    dla rozluźnienia atmosfery i nie mówcie mi że to nie będzie... wyglądać??
    nawet ktoś z PL kupił
    http://www.aliexpress.com/item/4pcs-...6-8e861501c4b0
    Ostatnio edytowane przez omerta ; 13-03-2016 o 09:23

  15. #75
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez omerta Zobacz posta
    dla rozluźnienia atmosfery i nie mówcie mi że to nie będzie... wyglądać??
    nawet ktoś z PL kupił
    http://www.aliexpress.com/item/4pcs-...6-8e861501c4b0
    Były już takie hamulce w jednej TT. Wyglądać to wyglądało
    Te Terrere Terrere terererererere …

Podobne wątki

  1. [S] Adaptery pod Big Brake Tył 312mm do Audi TT 8N
    Przez Jacek6804 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-11-2017, 10:10
  2. Zestaw Big Brake Kit 350mm ZR ZL Bembo, zimmermann,
    Przez mlody_mk2 w dziale Sprzedam - części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-02-2017, 09:42
  3. Big brake kit od Posche 6 tloczkow
    Przez BelfegorTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-11-2016, 08:34
  4. SWAP zaciskow Big Brake tył do ośki komplet
    Przez BelfegorTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-10-2016, 22:50
  5. brake light faulty
    Przez Lilia7 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-07-2010, 09:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •