Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 163

Wątek: Big Brake - dyskusja

  1. #46
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    dodać chciałem tylko ,że nie liczy się jedynie sama waga tarczy na to "jak na prawdę jest ona ciężka".
    Napisałem to w cudzysłowiu bo ktoś może odczytać to jako oksymoron. Chodzi o to iż waga tarczy ma wpływ na bezwładność przy wybieraniu dołków przez zawieszenie. Oczywiście też jest tam istotny moment bezwładności ale gdy teoretyzujemy i weźmiemy środek ciężkości tarczy to jej oddalenie od osi obrotu wahacza będzie takie same jak mniejszej tarczy dlatego pod względem zawieszenia możemy brać masę całkowitą tarczy.

    Natomiast co jest dla mnie nie mniej ważne a może i bardziej to dla przyspieszania liczy się moment bezwładności liczony względem osi obrotu koła. Niestety w tym wypadku już nie możemy liczyć tak po prostu wagi całej tarczy ważniejsze jak ona jest rozłożona. Niestety najgorsza jest masa po obwodzie tarczy czyli jeśli mamy aluminiowy dzwon blisko osi tarczy a po zewnątrz ciężką tarczę ( a niestety tak mamy ) to jest to sytuacja niekorzystna. Wolałbym tarczę która ma takie same właściwości jak moja mając masę 12kg z ciężkim środkiem a lekką na zewnątrz niż takie jak moje z lekkim środkiem a ciężką na zewnątrz. Niestety w przypadku klasycznych tarcz jest to nieuniknione i producenci jedynie troszkę chcą poprawić dodając lekki aluminiowy dzwon lecz pod względem przyspieszania i hamowania szału to nie zrobi bo masa jest bardzo blisko osi.
    Jedynym fajnym idealnym słusznym i długo by tu wymieniać jest tarcza ceramiczna która jest dwuczęściowa. Gęstość ceramiki to około 1.57g na cm3 w porównaniu do około 8g metalu daje kosmiczne zyski. Generalnie uważam ,że te tarcze mają praktycznie same zalety poza.....ceną.
    Myślałem o tym ale najtańsze zestawy zaczynają się od http://allegro.pl/audi-a8-rs4-cerami...068120102.html
    także obecne hamulce w TT zostają takie jakie są i jeśli bym miał cokolwiek kiedyś poprawić to tylko na ceramikę właśnie z uwagi na wagę tarcz i ich niski moment bezwładności bo skuteczności mi zdecydowanie nie brakuje.

    Także jeśli ktoś aż tak bardzo nie przykłada uwagi do masy auta to ten 1 kg skupiony blisko osi nie jest aż taki straszny bo myślę ,że na dzwonie alu vs stalowym aż takiej dużo większej różnicy nie będzie:P Wiadomo ,że zawsze lepiej alu ale aż takiej szalonej różnicy to nie zrobi :P

  2. #47

    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Elbląg
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    516
    W temacie hamulców - może to będzie jeszcze ciekawa opcja - https://www.facebook.com/Hamulce/?fref=ts

  3. #48
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Michał

    takie tarcze mogę kupić za 650zł i przerobienie ok 150zł czyli za 800 mam tarcze. to ponad połowa mniej fakt jest to gorsza opcja niż od r32 ale myślę że lepsza niż 312

    Jeśli chodzi o dystanse to mam aluminiowe tak więc ich waga mnie nie boli

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    tak zupełnie przez przypadek miałem z sobą zaciski w biedronce

    ori vs cayenne


    Nazwa:  wrfyjgknw9yq_t.jpg
Wyświetleń: 396
Rozmiar:  10.3 KB

    5622g


    Nazwa:  0lm76e3mkij8_t.jpg
Wyświetleń: 396
Rozmiar:  8.7 KB

    3354g
    Ostatnio edytowane przez BelfegorTT ; 03-11-2015 o 21:11

  4. #49
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez czerniel2 Zobacz posta

    tak zupełnie przez przypadek miałem z sobą zaciski w biedronce

    ori vs cayenne


    Nazwa:  wrfyjgknw9yq_t.jpg
Wyświetleń: 396
Rozmiar:  10.3 KB

    5622g


    Nazwa:  0lm76e3mkij8_t.jpg
Wyświetleń: 396
Rozmiar:  8.7 KB

    3354g
    Gdzie to taka biedronka że zaciski na wagę sprzedają?

  5. #50
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Rozwaliłeś mnie tym ważeniem

  6. #51
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Nie mam wagi w domu a biedre mam zaraz obok bloku byłem ciekaw jaka jest różnica, wiele osób pisze o wadze nieresorowalnej jaka ona jest ważna i byłem ciekaw jaki mam bilans szczerze to nie sądziłem ze będzie aż taka duża różnica, doliczając adapter mam lżej na jednym kole o ok 1,8 kg

  7. #52
    Awatar 4mario
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    264
    Cytat Zamieszczone przez czerniel2 Zobacz posta
    Nie mam wagi w domu a biedre mam zaraz obok bloku byłem ciekaw jaka jest różnica, wiele osób pisze o wadze nieresorowalnej jaka ona jest ważna i byłem ciekaw jaki mam bilans szczerze to nie sądziłem ze będzie aż taka duża różnica, doliczając adapter mam lżej na jednym kole o ok 1,8 kg
    Czy to znaczy, że masa nieresorowana to jest to wszystko ponad goleniami ..... od pasa w górę

    OOOO w mordę

  8. #53
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Znalazłem większe tarcze do TT i to p&p kilka razy oglądałem tarcze od Leona i trafiłem na 312 aż tu nagle znalazłem ferodo 323mm

  9. #54
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Leon Cupra
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #55
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Dodane przez: Arttur

    Przeniosłem ten post z działu nasze auta aby tak jak prosiłem nie bałaganić koledze w temacie .Odpowiedzią zajmę się jak znajdę chwilkę.Nie jest to pilne...


    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    ...............
    Niestety takie cudowne super zestawy czesto rozczarowują bo mam zestaw brembo 328mm która ma właśnie takie tarcze o jakich pisał Arttur. grube tarcze ale w środku duże wentylacje. Efekt taki ze po rozgrzaniu biją masakrycznie ;/ Na zimno sa równe a po rozgrzaniu jest koszmar. Cena samych tarcz to 1800zł sztuka także generalnie dramat także trzeba przetestować i dopiero oceniać ile ten zestaw jest warty bo nie wszystko co jest drogie jest dobre...
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Paweł - Takie objawy jak opisujesz są nieakceptowalne nawet dla taniej chińszczyzny a te zestawy są z sukcesem używane na całym świecie w wielu prawdziwie wyczynowych furach
    Może skonsultuj się z jakimś specem od hamulców lub opisz problem w odpowiednim temacie, być morze burzą mózgów coś się wymyśli bo na pewno coś tam jest ''uwalone''...

    Pozdrawiam
    Niema co robic spamu koledze dlatego napisalem niech wrzuca i testuje. Ja mialem a nawet mam ten zestaw brembo i nie jest to chinskie brembo. Nic nie jest uwalone bo rozbieralem tarcze w grobny mak i testowalem zaciski. Po prostu tarcze przegrzane i jak lapia temperature to sie wi****a. Mialem taki przypadek na ori tarczach ate i ich wyniana pomogla. Nie wiem czemu tamte sa przegrzane , czy ktos bardzo ostro je uzywal czy te markowe sa takie super. Byly uzywane w bardzo dobrym stanie niby ale to nie dziala ok. Wiec aby nie spamowac niech Asikson zaklada swoje i bedzie sam wiedzial. Bo niemozna teoretyzowac wiecznie i sie zachwycac opisami producentow...
    Ostatnio edytowane przez Arttur ; 22-02-2016 o 08:51 Powód: Sprzątanie

  11. #56

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Ełk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    29
    Panowie a jak się zapatrujecie na taki zestaw, żeby na przód wstawić 6 tłoczków z Q7 (cena porównywalna z zaciskami z Boxstera) do tego tarcze od r32 a na tył taki zestaw jak opisywał Paweł-2005 czyli tarcza 312 i zacisk z Golfa V. Auto do jazdy na co dzień, czasem do pościgania się.

  12. #57

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    IE
    Pojemność
    1.8T
    KM
    00
    Rocznik
    03
    Kolor
    brilliant
    Posty
    587

    Big Brake - dyskusja

    Cytat Zamieszczone przez misza_m Zobacz posta
    Panowie a jak się zapatrujecie na taki zestaw, żeby na przód wstawić 6 tłoczków z Q7 (cena porównywalna z zaciskami z Boxstera) do tego tarcze od r32 a na tył taki zestaw jak opisywał Paweł-2005 czyli tarcza 312 i zacisk z Golfa V. Auto do jazdy na co dzień, czasem do pościgania się.
    no jestem ciekaw czy mozna by bylo przednie upchac ...


    wyczytalem ze one waza jeden 6kg !! masacra na tt forum uk koles zalozyl ... 6kilo na kolo !!

    19\G/48
    Ostatnio edytowane przez rademenes ; 03-03-2016 o 00:40

  13. #58
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Przeciez ja juz upchnalem przednie tarcze na tyle

    Co do hebelkow to zrobilem auto na moce...hmm moze jutro sie okaze ile wypluje ale hamulce to na tyl 288mm a na przod poszly hebelki od mojej r32. Powiem tyle.ze na prawde to juz hamuje. Moze nie tak mega jak.moje 370mm i 312mm w mojej tt ale na prawde taki zestawik pieknie daje rade. Hamowanie z 200 to sama przyjemnosc a na serii to sami wiecie jak to wyglada. Ja w a3 pomimo dodatkowej wentylacji z przodu i zwiekszeniu hebli z tylu pale klocki niestety...
    Z jednej strony przydalo by sie wrzucic ten zestaw na przod do mojej a3 ale niestety ksiegowy byl bezlitosny i trzeba bylo je sprzedac.

    Takze podsumowujac to juz druga taka konfiguracja jaka zrobilem i jestem zadowolony w 100% . Tylko teraz auto nic nie hamowalo a po zrobieniu odczulem bardzo duza poprawe dlatego z czystym sumieniem bede mogl zwrocic auto bo zestaw wart swojej ceny

  14. #59

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    IE
    Pojemność
    1.8T
    KM
    00
    Rocznik
    03
    Kolor
    brilliant
    Posty
    587
    Pawel chodzilo mi o zaciski ale juz przeswietlilem temat na uk forum


    19\G/48

  15. #60
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez misza_m Zobacz posta
    Panowie a jak się zapatrujecie na taki zestaw, żeby na przód wstawić 6 tłoczków z Q7 (cena porównywalna z zaciskami z Boxstera) do tego tarcze od r32 a na tył taki zestaw jak opisywał Paweł-2005 czyli tarcza 312 i zacisk z Golfa V. Auto do jazdy na co dzień, czasem do pościgania się.
    Opcja z tym przodem nie jest zła tylko musisz szukać zacisków żeby tłoczki miały wymiary 30mm- 34mm i 38mm.
    Jest kilka wariantów tych zacisków i niektóre mają większe tłoczki a to z kolei będzie przyczyną większego skoku pedału hamulca.
    Najlepiej żeby to były zaciski ZR17 (a nie 1 bo będą delikatnie mniejsze i lżejsze oraz da się jeszcze felgę 17 założyć w razie potrzeby. Zaciski takie montowane były w Porsche Cayenne, VW Touareg i też Q7..


    Cytat Zamieszczone przez rademenes Zobacz posta
    no jestem ciekaw czy mozna by bylo przednie upchac ...


    wyczytalem ze one waza jeden 6kg !! masacra na tt forum uk koles zalozyl ... 6kilo na kolo !!

    19\G/48
    Przednie seryjne zaciski na tył to moim zdaniem nieciekawy pomysł
    Raz że spora waga a dodatkowo co wtedy zręcznym ? Musiałbyś dokładać dodatkowy zacisk mechaniczny a jak już się w to bawić to lepiej zamiast seryjnych zamontować jakieś mniejsze 4 tłoczkowe .

    Co do wagi tych 6 tłoczkowych to raczej była to waga razem z klockami, sam zacisk waży coś koło 4.5 kg






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. [S] Adaptery pod Big Brake Tył 312mm do Audi TT 8N
    Przez Jacek6804 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-11-2017, 10:10
  2. Zestaw Big Brake Kit 350mm ZR ZL Bembo, zimmermann,
    Przez mlody_mk2 w dziale Sprzedam - części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-02-2017, 09:42
  3. Big brake kit od Posche 6 tloczkow
    Przez BelfegorTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-11-2016, 08:34
  4. SWAP zaciskow Big Brake tył do ośki komplet
    Przez BelfegorTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-10-2016, 22:50
  5. brake light faulty
    Przez Lilia7 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-07-2010, 09:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •