Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 163

Wątek: Big Brake - dyskusja

  1. #31
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Nie mają lekko, a ostatnio coraz ciężej, bo jak wiemy trochę szybciej TT zaczęło jeździć i za każdym prawie razem cisnę pedał do końca, faktycznie za grube nie były, a teraz wydają się być jeszcze cieńsze, jak zaświeci się wymiana wtedy będę mógł stwierdzić na ile starczyły, jeżeli do jeżdżę do 15tyś będzie to rewelacja, bo ori r32 345mm też szybko schodziły, razem z tarczą ori ATE, w mk1 zestaw brembo plus 312tarcza starczały naprawdę na długo, w zasadzie nie wiem na ile, bo nie udało mi się ich do jeździć przez cały okres ich używania, a było to ok 30tyś ale jak wyżej wspomniano dupy to nie urywało to i zużywało się mniej, coś kosztem czegoś to uważam że im wydajniejszy zestaw, tym szybciej się zużywa, nie ma cudów, no chyba że ceramika w pełnym pakiecie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #32
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie koniecznie ceramika, trochę mniejsza tarcza + zacisk z większym i grubym klockiem też zrobi robotę a nie będzie tak szybko ''schodzić'' a i waga będzie mniejsza
    Poza tym jeśli miałeś na poprzednim setupie zaciski od Boxstera S to nie był to optymalny wybór o czym już pisałem.


    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Co do tłoczków jakie pokazał Arttur to tak mniej więcej chyba było :P W każdym bądź razie nie były one jakoś zbytnio pokaźne rozmiarowo. Kiedyś mierzyłem ale nie zapamiętałem ich wymiarów...
    To ja już nie wiem jakie miałeś te zaciski
    Tak jak wspomniałem, każdy może się pomylić i być może miałeś jakieś przeznaczone na tył z któregoś 911 ...
    Na fotkach które dałem są właśnie zaciski na tył do Boxstera .. W zasadzie większość tylnych zacisków ma takie ''miniaturowe'' tłoczki.
    Mi po prostu nijak nie pasuje takie porównanie:
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Nie mierzyłem średnic ale te ze starych zacisków wyglądały jak miniaturki przy tych z rs3
    Nawet gdybyś miał wersję z większymi tłoczkami to wizualnie nie powinna być taka przepaść .

    Poniżej zacisk z Boxstera


    Tutaj TT RS


    Więcej ujęć
    Porsche




    TT RS


    No i na koniec jeszcze raz te miniaturki z tylnych zacisków Boxstera.



    Może jak będziesz zmieniał klocki w A3 to przy okazji zrób fotę na której będzie widać nr części i się sprawa wyjaśni








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #33
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Zdarza się że ludzie zakładają na przód, tylne zaciski od mocniejszych aut i jest zonk.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #34
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jak kupowałem klocki to wychodziło ze pasują przednie z boxterS.
    Porównanie zacisków nie odzwierciedla tego ,że rs3 jest dużo większym zaciskiem niż z porsche. Nie pamietam wymiarów tłoczków ale wiem ze 2 były deczko wieksze i 2 deczko mniejsze. Wymiary miały sie np jak 38mm do 47mm co uważam za przepaść. Dokładnych wymiarów nie pamiętam lecz różnica była bardzo widoczna na oko i w wymiarze także.

  5. #35
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Paweł, ale tutaj nikt nie twierdzi że Brembo od RS-ów jest mniejsze. Już kilka razy wspominałem w tym temacie że są większe i przyjmują trochę większy klocek. Widać to też na fotkach choćby po rozstawie tłoczków.
    Również w tym wątku podałem już wymiary tłoczków. Zakładając że masz największe jakie są dostępne w tych zaciskach to masz 40mm i 44mm vs 36mm i 40mm w zaciskach z Boxstera .
    Nijak nie wygląda to na przepaścistą różnicę, no chyba że miałeś zacisk który ma tłoczki mniejsze niż w standardowym zacisku Boxstera...

    Z kolei przednie klocki od Boxstera S są takie same jak tylne klocki dla 996T . Ten sam nr części - 99635294903

    Tak jak wspomniałem, zrób fotki i się wyjaśni co porównujemy do czego




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #36
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Też się nad tym zastanawiałem kupując klocki, istnieje taka możliwość że te zaciski nie były przednie, a tylne, wskazuje na to ich słaba skuteczność i mały tłoczek.
    Zestawy te zakładaliśmy dobrych lat temu, być może nie mieliśmy odpowiedniej wiedzy na ten temat w owych czasach a Ci którzy ją mieli robili nas w konia
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #37
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    W sumie ciekawy temat bo z tyłu mam teraz takiej wielkości zaciski jak w MK1 te co później odkupił ode mnie Paweł. Jak coś mogę zmierzyć. Z przodu mam identyczne jak ma u siebie Czarek bo porównywaliśmy przy czym ja mam większą tarczę. Może faktycznie zacisk ten Brembo od MK1 był faktycznie wcześniej na tył zastosowany.
    I don't have dreams, I have goals.

  8. #38
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Arttur nic już nie zmierze bo brembo od porsche zostały wysłane i sprzedane. Nie pamiętam wymiarów ale tak jak mówiłem różnica była bardzo duża i na pewno bardzo widoczna gołym okiem. Nie wiem co to za zaciski bo ja kupiłem je od Jaqob a On kupił je od Pawła Żukowskiego ( nie nasz Zuczek ).
    Podsumowując efekt na porsche był średni a teraz jest taki jak trzeba. Takie zaciski od porsche ma jeszcze kilka osób na forum a miedzy innymi takie sa w Belli. Jeździłem nia i jest podobnie jak u mnie kiedyś było. Będzie ten samochód u mnie za jakiś czas na podmiankę zrobionego już silnika to może i przy okazji zmierze jakie ma tłoczki:P
    Kolega czerniel od niedawna ma jeszcze zaciski z porsche i może wie jakie tam ma srednice lecz tam jest inny zacisk bo widać to już na foto :P

  9. #39
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Wczoraj wpadł mi w ręce ładny komplet zaciskow tylnich z cayenna tloczki maja 2x28 i 2x30 i z tego co mi sie udało dowiedzieć tylne od boxstera maja takie same tloczki.

    caly czas szukam tarcz... Wielkości 325 do 335 interesują mnie tylko dwuczęściowe z uwagi na lekki środek , a do 325 mogą być jednoczesciowe, wiecie od czego można zaadaptować ?

  10. #40
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Cytat Zamieszczone przez czerniel2 Zobacz posta
    Wczoraj wpadł mi w ręce ładny komplet zaciskow tylnich z cayenna tloczki maja 2x28 i 2x30 i z tego co mi sie udało dowiedzieć tylne od boxstera maja takie same tloczki.

    caly czas szukam tarcz... Wielkości 325 do 335 interesują mnie tylko dwuczęściowe z uwagi na lekki środek , a do 325 mogą być jednoczesciowe, wiecie od czego można zaadaptować ?
    Niestety, z tymi zaciskami lepiej niż seria raczej nie będzie.

  11. #41
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Arttur nic już nie zmierze bo brembo od porsche zostały wysłane i sprzedane. Nie pamiętam wymiarów ale tak jak mówiłem różnica była bardzo duża i na pewno bardzo widoczna gołym okiem.
    No szkoda bo byłem pod błędnym wrażeniem że przełożyłeś je do A3.
    Jeśli różnica była bardzo duża to domniemam że po prostu te zaciski były od tylnych hamulców i w tym świetle Twoje doświadczenie i opinie odnośnie prawidłowego setupu z zaciskami z Boxstera nie są miarodajne i są niezgodne z prawdą ..


    Cytat Zamieszczone przez czerniel2 Zobacz posta
    caly czas szukam tarcz... Wielkości 325 do 335 interesują mnie tylko dwuczęściowe z uwagi na lekki środek , a do 325 mogą być jednoczesciowe, wiecie od czego można zaadaptować ?
    Pewnym kompromisem mogą być ori tarcze od TT 3.2 8N . Zimmermann robi też zamienniki które są zrobione w ten sam sposób.
    Tarcza nie jest prawdziwie 2 - częściowa ale ma aluminiowy środek i waży zdecydowanie mniej od jej jednoczęściowego odpowiednika bo 9,8 kg
    Poniżej foty Zimmermanów






    Jeśli chcesz prawdziwe dwuczęściowe to też jest fajna opcja P&P tylko trzeba więcej zapłacić i dostępna tylko w USA co może być problem odnośnie przyszłego serwisowania ale w tym wypadku ( jest P&P ) zawsze w sytuacji awaryjnej można kupić ORI tarcze bo jest ten sam offset .
    Tyle że te tarcze podobno są nie do zdarcia co może sugerować cytat który wkleję na końcu.
    Zdecydowanie będzie to mój wybór jak moje obecne tarcze ''zejdą''

    http://www.racingbrake.com/ProductDe...tCode=2174-381



    Cytat Zamieszczone przez nkgneto Zobacz posta
    Swapping my wheels today, did some inspections for a road trip and decided to check my rotor wear.

    After 2.5 yrs rotor started at 30mm now 29.88mm




    Moim zdaniem warte swojej ceny








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #42
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Paweł, jest lepiej bo jest trochę większa siła odcisku, większa powierzchnia klocka i bardziej równomierna siła ścisku (zauważ ze w jednotloczkowych zawsze klocek pierwszy kończy sie od strony tloczka)

    co do tarcz to 334 mm jednoczesciowe odpadają, te z Alu wyglądają ładnie tylko muszę sprawdzić ile u nas kosztują, jak bedą drogie to bede jeszcze szukał ok 320 w jednej części o wysokości do 48 mm (dystans wrzuce pod tarcze), tylko otwór centrujacy 65 bądź mniej

  13. #43
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Cytat Zamieszczone przez czerniel2 Zobacz posta
    Paweł, jest lepiej bo jest trochę większa siła odcisku, większa powierzchnia klocka i bardziej równomierna siła ścisku (zauważ ze w jednotloczkowych zawsze klocek pierwszy kończy sie od strony tloczka)

    co do tarcz to 334 mm jednoczesciowe odpadają, te z Alu wyglądają ładnie tylko muszę sprawdzić ile u nas kosztują, jak bedą drogie to bede jeszcze szukał ok 320 w jednej części o wysokości do 48 mm (dystans wrzuce pod tarcze), tylko otwór centrujacy 65 bądź mniej
    Czerniel, właśnie o tym piszemy w tym temacie, że wrzucanie tylnych zacisków nie ma sensu za bardzo. W serii masz jeden tłoczek ale o średnicy 54mm czyli około 23cm2. W nowym zacisku masz razem 26cm2 czyli niewiele więcej, nie poczujesz różnicy, szkoda kasy

    Co innego przednie zaciski z Boxtera S, gdzie masz duże tłoczki i powierzchnię 45cm2 a więc prawie dwa razy tyle

  14. #44
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Jeśli opieramy sie tylko na powierzchni tloczka masz racje, jednocześnie pamietać trzeba o większym klocku i lepiej rozłożonym ścisku bo gdyby zależało tylko na powierzchni tloczkow to dlaczego nikt nie zakłada 6 tloczkow na 312?
    W podsumowaniu, wg mnie oczywiście, amatora tylne zaciski od porsche dają poprawę w hamowaniu, przednie od boxstera dadzą znów więcej jak tylne , ale nie o tyle procent co są większe tloczki jak chce sie mieć mega mocne hamulce trzeba ładować większa tarcze i tyle

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Chyba udało mi sie namierzy w miarę sensowne tarcze do przerobienia

    http://e-katalog.intercars.com.pl/#/...hamulcowa.html

    Do zrobienia:
    rozstaw śrub na 5x100 nowe otwory lub fasolki
    otwor centrujacy z 61 na 65
    niwelacja różnicy w wysokości tarczy 47 vs ori 35 poprzez wrzucenie dystansu 13 mm pod tarcze (1mm grubsza będzie adapter pod zacisk, ewentualnie można zdjąć 1mm z dystansow.

    Fajna jest grubość wielkość tych tarcz 28/324 czyli nie bedą sloniowato ciężkie.

    Jest to sporo tańsza alternatywa większych tarcz vs te z r32

    Co sądzicie o moim pomyśle ??

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Dziś miałem chwile i policzyłem pola powierzchni tracych w klockach seria vs boxster i wyszło 64,6 cm2 do 75,6 cm2 na korzyść boxstera
    Ostatnio edytowane przez BelfegorTT ; 29-10-2015 o 23:10

  15. #45
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Hmm, dla mnie osobiście ta tarcza nie za bardzo jeśli mogę tak trywialnie
    Zwykła jednoczęściowa co jest OK przy tym rozmiarze ale do tego dodasz dystans to już zrobi się waga. Dodatkowo dochodzi rzeźbienie co akurat nie dla wszystkich jest wadą
    Tarcza może być tańsza w zakupie ale jak dojdzie do tego czas i koszt obróbki to czy naprawdę wypadnie drastycznie lepiej (warte zachodu ) niż te Zimmermanny z aluminiowym dzwonem ?








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. [S] Adaptery pod Big Brake Tył 312mm do Audi TT 8N
    Przez Jacek6804 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-11-2017, 10:10
  2. Zestaw Big Brake Kit 350mm ZR ZL Bembo, zimmermann,
    Przez mlody_mk2 w dziale Sprzedam - części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-02-2017, 09:42
  3. Big brake kit od Posche 6 tloczkow
    Przez BelfegorTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-11-2016, 08:34
  4. SWAP zaciskow Big Brake tył do ośki komplet
    Przez BelfegorTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-10-2016, 22:50
  5. brake light faulty
    Przez Lilia7 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-07-2010, 09:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •