Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 163

Wątek: Big Brake - dyskusja

  1. #16
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Stelmi, właśnie, robiłeś całe dzwony mi chodziło o dobór takich tarcz w których by trzeba zrobić otwory 5x100 i ewentualnie powiększyć centrujacy do 65mm. Dziś siedziałem trochę na necie i stwierdzam ze spora przeszkoda jest nietypowo mała wysokość naszych tarcz (35mm)

    Nelson
    z tego co pamietam to w A8 jest większy otwór centrujacy
    Ostatnio edytowane przez BelfegorTT ; 04-10-2015 o 00:57

  2. #17
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez maehix Zobacz posta
    Jak zwykle Arttur służy profesjonalizmem

    W takim razie jaki byłby najlepszy zestaw Big Brake przód i tył do TT mk1 coupe z Quattro na mocnym setupie na K-04 i zrobionym zawieszeniem pod tor, które okazjonalnie pojedzie po bułki do sklepu ??
    Jeśli zadaje to pytanie w złym miejscu proszę o przeniesienie
    Och nie przesadzajmy, ale dziękuję

    Wszystko zależy jaki chcesz budżet przeznaczyć na hamulce i czy chcesz dedykowany zestaw na nowiutkich częściach czy też ''home made'' składany na używkach.

    Inny czynnik to czy auto będzie bardzo odchudzone czy raczej waga zbliżona do seryjnego auta..
    No i wreszcie Twoje umiejętności. Jeśli rozpoczynasz przygodę z torem to spokojnie możesz zacząć z mniejszym ( tańszym ) hamulcem. Jeśli jesteś starym wyjadaczem to i heble muszą być na miarę.

    Jeśli chodzi o dedykowane zestawy to jest tego sporo więc jeśli taka opcja by Cię interesowała to mogę podrzucić kilka linków.
    Jeśli chcesz coś kombinowane z różnych używek od innych aut za mniejsze pieniądze to osobiście nie mogę nic konkretnego polecić bo abym z czystym sumieniem mógł coś rekomendować to musiał bym mieć pewność że dany setup był testowany przez długi czas w bardzo ciężkich warunkach i że nic się nie urwało, klocki zużywają się w akceptowalnym czasie, klocki na zacisku zużywają się równo ( nie tak że jeden zdarty do blachy a drugi do połowy ) i wreszcie ile wytrzymuje tarcza ...
    Materiały użyte do wykonania adapterów jaki i ich mocowanie to kolejna sprawa ..
    Nie mam takich informacji wiec nic z ''samoróbek'' nie mogę polecić. Oczywiście żeby nie było, nie mam nic przeciwko.
    Jak wszystko jest zrobione z głową i zaprojektowane zgodnie ze sztuką to można sobie świetny setup zrobić za mniejsze pieniądze.
    Pamiętać jednak trzeba że tu w grę wchodzi też zdrowie i życie nasze oraz innych więc trzeba się do tego przyłożyć bardzo poważnie ...








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #18

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Płock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    260
    Dołączam się do pytania .....

    Artur jak możesz opisz wg Ciebie ciekawe zestawy dedykowane przy założeniu największej poprawy .

  4. #19

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Jak możesz to prosił bym Arttur abyś wysłał linki do takich zestawów

  5. #20
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jeździłem TT które miały modyfikowane hamulce a nawet między innymi dedykowane bardzo drogie zestawy. Szczerze jakoś żaden mnie nie zadowolił na zaciskach z brembo takie jak są w boxterS lub boxter. Odczucia innych z którymi rozmawiałem niestety się zgadzają z moimi.
    Poprawa jest ale to nie to czego się ludzie spodziewali.
    Poza tym ceny takich zestawów są na prawdę strasznie duże i pamiętam za jakieś sensowne zestawy K-sport ceny były od 7 tys w górę za jedną oś a tarcze raptem 330mm. W dodatku trzema pomyśleć ,że to się kiedyś zużyje i klocki , tarcze bedą w kosmicznych cenach;/
    Osobiście w pl mało kto kupuje takie dedykowane zestawy bo ceny są bardzo zaporowe a taki sam lub lepszy efekt można uzyskać sporo taniej i wcale nie będzie to kosztem jakości.
    Nie wiem jak traktować poprzedni post Arttura lecz w ramach sprostowania nie są to moje tylko subiektywne odczucia ,że u mnie tarcze 370mm na 4 tłoku + 312mm na innych większych zaciskach zrobiły mega robotę bo każdy kto ze mną wsiadał do TT był w szoku i ja początkowo też. Nie jedna osoba wleciała na deskę przy leciutkim hamowaniu także przeciążenia są a skoro są i przeciążenia to znaczy ,że i auto wytraca prędkość co widzę po wskazówce prędkościomierza Zapewne poprawa zawieszenia jeszcze sporo pomoże i właśnie po zrobieniu hebelków jeszcze bardziej zaczęło być widać ,że czas najwyższy .
    Jeśli kto kolwiek wątpi ,że taki zestaw nie hamuje to zapraszam na jazdę testową. Żadnych problemów z ABS nie mam ani z wpadającym pedałem także to trochę mity są iż są jakiekolwiek problemy. Porównanie mam duże bo w swoim TT to jest 3 zestaw hamulców jakie tam są a ponadto śmigałem wieloma autami ze zmodyfikowanymi układami hamulców i mam spoore porównanie .
    U siebie w TT kiedyś myślałem nad mocniejszą pompą, serwem bo wymyślałem ,że może coś z tym jest nie tak ale stanowczo jeśli jest to ,sprawne i szczelne to niema potrzeby. Ja swój zestaw bardzo polecam i jeśli ktoś chce takie coś mieć to mogę pomóc ale jeśli na prawdę ktoś liczy ,że zmiana na zaciski brembo albo tarczę 323 lub nawet 330 zrobi mega robotę to się po prostu rozczaruje. Jeden kolega z forum u nas założył tarcze 330 z alfy brera na zacisku z boxterS a tarcza ma 28mm grubości ( tak jak Arttur pisał ,że przy 28mm działa ok) i sam mi przyznał ,że niema tego efektu którego się spodziewał. Wiele osób które ostro siedzi w hamulcach twierdzi ,że te zaciski są po prostu średnie i zdecydowanie lepiej założyć coś innego
    Podsumowując ja bym skupił się na tym aby zrobić solidne adaptery i wybrać dobry układ z innego auta na pewno efekt będzie bardzo wyczuwalny
    tutaj na allegro jest coś :
    http://allegro.pl/audi-rs3-ttrs-tarc...688274590.html
    lecz cena taka średnia ale to zestaw od RS3 czyli to samo co ja mam. Do tego potrzebne są jeszcze dystanse pod tarcze i adaptery do zacisków
    Lecz tak jak pisałem felga min 18( ale nie potwierdzone ) ale 19 cali na 100% lecz zależy też od ET bo zacisk mocno odstaje od tarczy :P
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 05-10-2015 o 12:04

  6. #21

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Jaki jest koszt twoich hamulców Paweł-2005 ? Chodzi mi o kompletny zestaw na przód i tył.

  7. #22
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    to zależy za ile kupisz taki zestaw jak powyżej. Mi szczerze udało się kupić to spooro taniej ale polowałem długo i wyrwałem to na prawdę za śmieszną kaskę.
    Zrobienie dystansów kosztowało mnie chyba ze 400-500zł. Adaptery dorabiałem sam na swojej mini frezarce i materiał kosztował mnie z 50zł .
    Tył kupiłem także zaciski po bardzo atrakcyjnej cenie i również sam dorobiłem adaptery gdzie koszt materiału był poniżej 50zł.
    Tarcze na tył przełożyłem sobie z przodu także mnie osobiście zabieg nie bolał finansowo bo sprzedałem swoje brembo ,troche dołożyłem i sporo swojej pracy.
    Lecz na tył można dobrać zacisk z pewnego auta który pod tarczę 312mm będzie prawie plug&play bo aby go załozyć wystarczy jedynie przerobić gwinty z M10 na M12 U mnie na tyle było spoooro więcej rzeźby

  8. #23
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No waśnie Panowie , problem z takimi dedykowanymi zestawami jest taki że niestety jest to drogie i zawsze będą komentarze na temat ceny. Pamiętać jednak trzeba że płaci się na nówki wysokiej klasy części, wszystko pasuje P&P i jest zaprojektowane przez fachowców
    Gdybyśmy przykładowo chcieli kupić całe ORI nówki hamulce na przód to wyjdzie trochę ponad 1000$

    Oczywiście w ramach dyskusji warto mieć pogląd na to co i za jakie pieniądze jest dostępne więc poniżej podam kilka przykładów dobrych zestawów dedykowanych .

    Brembo GT z tarczą jedno częściową 323mm i zaciskiem 4 tłoczkowym . Dość dobra opcja i jeszcze nie taki kosmos cenowy , hamulce wchodzą pod 17 calowe felgi
    Dość fajna opcja dla kogoś kto chce odczuwalnej poprawy , chce upalać na torze od czasu do czasu i zależy mu aby weszły np zimowe felgi 17 cali .

    http://www.thettshop.com/latest.asp?...product=600438

    Nowe tarcze jak by było trzeba kiedyś wymieniać też nie są kosmicznie drogie ( komplet 2 szt )

    http://www.thettshop.co.uk/exterior....product=600360

    Kolejne godne polecenia i delikatnie większe to Stoptech 328mm . Bardzo dobra opcja dla auta które często będzie na torze bo są już prawdziwe pływające 2 częściowe tarcze z aluminiowymi piastami więc i waga niższa. Większy i mocniejszy zacisk ale dalej wszystko mieści się pod felgą 17 cali co jest dużym plusem jeśli auto ma seryjne felgi na zimę.

    http://www.ecodetuning.com/shop/cart...ct_detail&p=17

    lub trochę droższa opdcja, Brembo GT w tym samym rozmiarze i również 2 częściowe tarcze pływające.

    http://www.awe-tuning.com/brembo-gra...iece-slotted-1

    Na koniec najdroższa opcja i w sumie są to największe tarcze jakie osobiście widzę w TT czyli 355 2 częściowe o grubości 32 mm. Jeszcze wejdą pod felgi 18 , waga nie jest jeszcze tragiczna przez aluminiowe piasty ale już są cięższe bo i tarcza grubsza .
    Poniżej zestaw Stoptech

    http://www.ngpracing.com/newstore/st...t-quattro.html

    oraz z HPA, drugi zestaw zestaw i dodatkowo widać tam jeszcze większe hamulce z 6 i 8 tłokami

    http://www.hpamotorsports.com/product_bbk.html

    Na tym zakończę bo jak wspomniałem moim skromnym zdaniem nie ma sensu zakładać większe tarcze i płacić za to coraz większą masą nieresorowaną . Odniosę się jeszcze do tego tematu przy okazji odniesienia się do dalszych wątków Zdaję sobie sprawę też że seryjne w TT RS są większe tarcze ale to dla tego że te zaciski nie są jakieś mocarne i pewnie musi tak być aby był efekt.
    Dla przykładu w Porsche Cayenne Base tarcza jest 330 mm a w Cayenne Turbo 380 mm a jakie to ciężkie auta w porównaniu do TT

    Jeśli chodzi o tylne hamulce to wybór nie jest aż taki duży jeśli chodzi o gotowe kity .
    W zasadzie jeśli na przodzie mamy seryjną tarcze z 4 tłokowym zaciskiem lub tarcze 323 i 4 tłoki to jeszcze można zostawić tył seryjny z jakimś bardziej agresywnym klockiem .
    Przy 328mm i wyżej z przodu warto już zając się tyłem i całkiem dobrą opcją jest większa tarcza ( okolice 300mm ) i seryjny zacisk .
    Gotowe zestawy w tym przypadku składają się z większych tarcz i odpowiednich adapterów pod seryjne zaciski .

    Najbardziej ekonomiczny zestaw z powyższych to ECS tuning , Tarcze 305mm i 2 częściowe tarcze z aluminiowymi piastami ( czyli znowu oszczędność na wadze ). Szkoda że w ofercie w tej chwili nie ma nie nawiercanych bo nie jestem zwolennikiem wierconych ..

    https://www.ecstuning.com/Audi-TT_MK...e/Rear/ES2404/

    Są też dostępne podobne zestawy robione przez Stasis/Alcon oraz przez Tarox ale już trochę droższe , zwłaszcza ten ostatni ..

    Jeśli chodzi o te dedykowane kity to zawsze też jest opcja polowania na używki i wyrwania tego za połowę ceny lub nawet taniej jak się uda...


    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Nie wiem jak traktować poprzedni post Arttura lecz w ramach sprostowania .....
    Moje uwagi nie były skierowane specyficznie do Ciebie, w fachowych opracowaniach które miałem okazje przeczytać przez lata wiele razy pojawiał się wątek że odczucia vs realna poprawa często nie idą w parze a jedynym miarodajnym w 100% dowodem powinien być pomiar drogi hamowania .
    Skoro jednak odniosłeś się do Twojego setupu i przy okazji do mojej opinii to pozwól ze skomentuję.

    Najistotniejszą sprawą jest to że jesteś zadowolony i osiągnąłeś to co chciałeś , o to przecież chodzi w tym wszystkim...
    Jeśli chodzi o mnie to nie chciał bym takiego setupu przy którym jakieś delikatne naciśnięcie pedału powoduje że ludzie lecą na deskę .
    Lubię jak siła hamowania jest bardziej proporcjonalna do siły naciskania pedału i moim zdaniem pozwala to lepiej i precyzyjniej dawkować hamulec przed szybkim wejściem w zakręt .
    Poza tym zdecydowana większość osób które jeżdżą autem już kopę lat ma głęboko zakorzeniony nawyk że w nagłych sytuacjach awaryjnych wciska pedał mocno do podłogi co przy super ostrych hamulcach i większych prędkościach rożnie może się potoczyć , nie wspominając już o tych co jadą za nami
    Z wieloma ''mniejszymi'' hamulcami można uzyskać efekt rzucania pasażerami po desce jak się odpowiednio mocno naciśnie pedał a jednocześnie płynnie i sprawnie hamować kiedy jest to bardziej wskazane..
    Poza tym jak jechałem TT RS to nie zauważyłem takiego zachowania , nie wiem może inne proporcje rozdzielania ciśnienia są żeby uniknąć takiego efektu ...

    Dodatkowa bardzo dla mnie istotna sprawa to przyrost masy nieresorowanej, dla mnie jest to coś z czym trzeba zdecydowanie walczyć.
    Piszesz o dystansach pod tarczę, dojdzie jeszcze dystans między tarczą a felgą do tego felgi 19'' ( 50/50 18'' ale wątpię ).. Jaka jest dodatkowa waga tego wszystkiego wliczając i tarcze ? A co jak ktoś chce zostać przy swoich felgach 5x100 , kolejny problem którym trzeba się zając.
    Nie jest to setup dla mnie i być może innych osób podobnie rozumujących.

    Tak jak już wspomniałem, jeśli jesteś zadowolony to super i ciesze się z Tobą i raczej nie krytykowałbym mimo że mam inny pogląd jeśli nie byłbym ''wywołany do tablicy''
    Poza tym nie można podchodzić do tej sprawy w stylu ''my way or no way'' jest wiele właściwych opcji i zawsze jest coś za coś a każdy ma inny bilans strat i zysków jaki jest w stanie przyjąć na klatę.

    Takie dyskusje powinny bardziej polegać na pokazywaniu i omawianiu różnych wartościowych opcji a nie udowadnianiu czyj setup jest najlepszy przymykając oczy na jego wady a skupiając się na subiektywnych zaletach.

    Wracając do tych zacisków z Boxstera...
    Nikt przecież tutaj nie twierdzi że jest to najlepsza i jedyna godna polecenia opcja
    Seryjne hamulce w TT z tarczami 312 mm już i tak sobie przyzwoicie radzą w porównaniu z innymi 1.8T a dodatek zacisków z Boxstera tylko poprawi sytuację .
    Może problem jest po prostu w tym że ludzie za dużo oczekują po tej modyfikacji i jeśli tak jest to oczywiście zgodzę się że może pojawić się rozczarowanie.
    Tyle że kupując takie zaciski używane + adaptery i montując to na posiadanych tarczach to naprawdę za niewielkie pieniądze można polepszyć zauważalnie .
    Jeśli miała to by być opcja że jeszcze kupujemy nowe tarcze ( nie wspominając już o nowych zaciskach ) to pewnie faktycznie lepiej coś innego i większego zamontować.

    Znalazłem też ten artykuł o którym wspomniałem wcześniej , na samym dole jest porównanie dystansów w zależności konfiguracji hamulców. Szału tam też nie widzę ale bezapelacyjnie jest poprawa która może stanowić dużą różnicę.
    1 stopa to prawie 30,5 cm

    http://www.zeckhausen.com/Testing_Brakes.htm




    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Lecz na tył można dobrać zacisk z pewnego auta który pod tarczę 312mm będzie prawie plug&play bo aby go załozyć wystarczy jedynie przerobić gwinty z M10 na M12 U mnie na tyle było spoooro więcej rzeźby
    Bardzo interesujące ale może napisz co to za pewne tajemnicze auto, być może też bym sobie takie zrobił jak dojdę kiedyś do wniosku że czas na nowe hamulce i spodoba mi się ten koncept
    Tylko znowu ta waga seryjnej 312 z tył ,hmmmmmmm









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #24
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jeśli chodzi o tył to zaciski z golfa V r32 , TTS , TTrs albo TTr32. Przymierzałem Marcina Zaciski na moją tarczę i wyszło ,że rzeźby jest bardzo niewiele w porównaniu do tego ile ja musiałem wykonać aby wcisnąć tam zaciski od Phaetona.
    Odnośnie dozowalności u mnie to właśnie ona jest. Tylko po prostu jak się przesiadam z A3 która też ma poprawione hamulce to jest przepaść. Po prostu pedał hamulca chodzi bardzo lekko i nie trzeba używać dużej siły aby auto hamowało. Jest to właśnie ten efekt który chciałem osiągnąć bo na starym kicie musiałem się mocno zapierać nogą aby auto zblokowało koła a teraz po prostu sobie tylko to dozuję.
    Bardzo istotnym elementem w tym wypadku jest klocek. Żuczek ma takie same heble jak ja, większe serwo w aucie i inna pompe czyli powinno brać jeszcze ostrzej ale ma twarde ceramiczne klocki i początkowo było słabo. Po dotarciu hamuje ale pedał jest bardziej twardy lecz mocniejsze naciśniecie już powoduje efekt. Ja mam u siebie klocki ori które są miekkie ale właśnie dają ten rezultat jak w nowszych lepszych autach czyli to ,że hamowanie jest przyjemnością a nie treningiem dla nogi
    Co do zacisków ,że są mało wydajne i zastosowano duże tarcze. Szczerze bym nie powiedział bo w porównaniu do brembo z boxterS widać różnicę:

    WIDAĆ FOTKĘ ,bo często mam z tym problem???
    Średnica tłoczków jest duużo większa i z tego co rozmawiałem z osobami które budują hamulce do różnych aut (np APSIK) to jest jeden z lepszych zacisków brembo i stosują je z wieloma tarczami
    Waga tarcz hmm niestety prawie 12kg sztuka ale przy tym rozmiarze i grubości niema cudów a przecież dzwon jest aluminiowy więc lżejsza może być tylko ceramika która jest niestety nie tania;/
    Dystanse pod tarczami nic u mnie nie zmieniły bo kiedyś miałem dystanse pomiędzy tarcze a felgę a teraz pomiędzy piastą a tarczą
    Co do rozstawu 5x112 to u mnie bardzo mi to pasowało bo i tak zmieniam go z powodu felg więc tarcz nie musiałem tykać. Jeśli ktoś zostaje przy seryjnym rozstawie to niema najmniejszego problemu zaadoptować takie tarczę robiąc fasolki albo nowe otwory ( jestem za fasolkami ale z otworami jeżdzą takie auta które miały 800+ mocy więc patent sprawdzony)

    Co to zestawu bremo 328 x28 to szczerze jestem rozczarowany. Jeździłem TT która miała konkretnie ten zestaw z tymi pływającymi tarczami i był z tym tylko problem. Była naprawa tarcz i się poprawiło ale nadal nie jest to jakiś mega efekt. Cena zestawu na nasze to 10+ tys a ceny samych tarcz to 1700zł sztuka ;/
    Osobiście odradzam tę opcję bo jest strasznie drogo a hamowanie tylko "coś tam lepsze".
    Oczywiście nie chcę pisać ,że mój zestaw jest naj naj ale chodziło mi o to ,że można zrobić coś taniej i dużo lepszego. Z doświadczenia obecnie w życiu bym teraz nie kupił gotowego kitu za takie chore pieniądze bo przy odrobinie pracy i chęci można być zadowolonym tak jak ja. Dodatkowo montując heble z innego auta mamy ten plus ,że możemy wybierać sobie w częściach.
    Ja u siebie mam do dyspozycji gamę firm ktore produkują klocki na przód a z tyłem jest tak samo. Jak się coś skończy to idę do sklepu i kupuję a nie czekam aż mi sprowadzą klocki albo tarcze za taką cenę za jaką bym zrobił nowy zestaw bo właśnie z tym dylematem borykał się kolega od TT QS :P
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 06-10-2015 o 12:42

  10. #25
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    jeśli chodzi o tył to zaciski z golfa V r32 , TTS , TTrs albo TTr32. Przymierzałem Marcina Zaciski na moją tarczę i wyszło ,że rzeźby jest bardzo niewiele w porównaniu do tego ile ja musiałem wykonać aby wcisnąć tam zaciski od Phaetona.
    Przymierzałeś to może z nowymi klockami ? Wymiarowo bardzo blisko ale te auta używają tarczę w rozmiarze 310x22 podczas gdy jak wiemy seryjna przednia którą przeniosłeś na tył ma 312x25




    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Odnośnie dozowalności u mnie to właśnie ona jest. Tylko po prostu jak się przesiadam z A3 która też ma poprawione hamulce to jest przepaść. Po prostu pedał hamulca chodzi bardzo lekko i nie trzeba używać dużej siły aby auto hamowało. Jest to właśnie ten efekt który chciałem osiągnąć bo na starym kicie musiałem się mocno zapierać nogą aby auto zblokowało koła a teraz po prostu sobie tylko to dozuję.
    Bardzo istotnym elementem w tym wypadku jest klocek. Żuczek ma takie same heble jak ja, większe serwo w aucie i inna pompe czyli powinno brać jeszcze ostrzej ale ma twarde ceramiczne klocki i początkowo było słabo. Po dotarciu hamuje ale pedał jest bardziej twardy lecz mocniejsze naciśniecie już powoduje efekt. Ja mam u siebie klocki ori które są miekkie ale właśnie dają ten rezultat jak w nowszych lepszych autach czyli to ,że hamowanie jest przyjemnością a nie treningiem dla nogi
    No widzisz, każdy ma swoje indywidualne upodobania ... Jak jechałem nowym modelem A3 TDI (Auto serwisowe jak A3 była w naprawie) to te ostre hamulce doprowadzały mnie do szewskiej pasji na autostradzie.
    Oczywiście, takie że trzeba się mocno nogą zapierać też zdecydowanie nie są w moim guście.
    Jeśli chodzi o porównanie Waszych aut to wydaje mi się że chyba klocek jest główną przyczyną różnicy , średnica tłoczka pompy jest bardzo podobna (23.8mm w TT 225 ) więc skok pedału powinien być podobny jedynie może być różnica w twardości czyli wspomaganie oraz ewentualnie w rozdziale siły hamowania przód / tył



    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Co do zacisków ,że są mało wydajne i zastosowano duże tarcze. Szczerze bym nie powiedział bo w porównaniu do brembo z boxterS widać różnicę:

    WIDAĆ FOTKĘ ,bo często mam z tym problem???
    Średnica tłoczków jest duużo większa i z tego co rozmawiałem z osobami które budują hamulce do różnych aut (np APSIK) to jest jeden z lepszych zacisków brembo i stosują je z wieloma tarczami
    Nie napisałem że te zaciski są mało wydajne bo trochę nie pasuje mi ten zwrot do takiej części.
    Zacisk jest tylko jednym z elementów układanki ..
    Ten sam zacisk może sprawować się kiepsko w aucie w którym np średnica tłoczka pompy będzie dużo mniejsza niż potrzebna lub działać jak brzytwa w aucie gdzie wspomniany tłoczek jest większy niż potrzeba.

    Nie wiem co jest pokazane na fotce bo nie widać ( A tak BTW to wymyśl w końcu coś bo zawsze to samo od jakiegoś czasu ) ale z tego co wiem to tłoczki są identycznej średnicy jak w zaciskach Boxster S czyli 36 i 40 mm.
    Takie same tłoczki są w zwykłych ( nie S ) Boxsterach , Brembo GT2 typ A i jeszcze pewnie w wielu innych o których nie wiem .
    Co różni te zaciski to rozmiar klocka jaki mogą przyjąć czyli jego powierzchnie i grubość oraz rozmiar otwarcia czyli szerokość tarczy z jaką mają współpracować. Na pewno dla wszystkich jest oczywiste że większa powierzchnia klocka w dużym stopniu przyczynia się do skuteczności hamulców.
    Klocki pod zacisk Boxstera są tylko minimalnie większe powierzchnią styku od seryjnych klocków TT
    Ale też za małego klocka nie można prosić o wykonanie za ciężkiej dla niego roboty bo wiadomo jak to się kończy ..

    Jeśli na fotce było widać różnicę w tłoczkach to być może są to zaciski z nowego S3 ( lub TTS ) i wtedy faktycznie są większe bo 2x 42mm i pracuje to z tarczą 338x30 ..
    Ewentualnie są jeszcze z nowej Cupry 40, 44 mm ..

    Generalnie, nieuczciwie było by stwierdzenie że te zaciski z RS są kiepskie ale też stwierdzenie że są jedne z lepszych jakie Brembo robi wydaje mi się lekko optymistyczne.

    Co do całego setupu z RS wydaje mi się jednak że jest to w pewnym stopniu przypadek kiedy prosi się coś aby wykonało więcej roboty niż powinno.

    Jakiś czas temu kolega z forum który zmieniał hamulce ( odpuścił setup RS ) zainteresował mnie tym tematem i zrobiłem małe rozeznanie .
    Wielu właścicieli TT RS narzeka na te heble że szybko kończą się klocki i tarcze, sporo przypadków było że tłoczki się blokują a do tego wysokie ceny części. Do ceny wrócę jeszcze w dalszej części.
    Tak czy inaczej typowe objawy przepracowania..

    Oczywiście można powiedzieć że to elementy zużywalne i jak zejdzie to się wymienia a używki tanie, tyle że nie każdy czuje się komfortowo z takim setupem.
    Na upartego można by podliczyć koszt w dłuższym terminie czy taniej raz zapłacić więcej i mieć spokój na dłużej czy kilka razy płacić mniej na częstsze wymiany..
    Tak jak często powtarzam, zawsze jest coś za coś



    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Waga tarcz hmm niestety prawie 12kg sztuka ale przy tym rozmiarze i grubości niema cudów a przecież dzwon jest aluminiowy więc lżejsza może być tylko ceramika która jest niestety nie tania;/
    No z tym właśnie nic nie zrobisz, większość tarcz w tym rozmiarze będzie mieć podobną wagę, chwała Bogu że zrobili te dzwony aluminiowe bo by już całkowita porażka była z tą wagą.


    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Dystanse pod tarczami nic u mnie nie zmieniły bo kiedyś miałem dystanse pomiędzy tarcze a felgę a teraz pomiędzy piastą a tarczą
    Co do rozstawu 5x112 to u mnie bardzo mi to pasowało bo i tak zmieniam go z powodu felg więc tarcz nie musiałem tykać. Jeśli ktoś zostaje przy seryjnym rozstawie to niema najmniejszego problemu zaadoptować takie tarczę robiąc fasolki albo nowe otwory ( jestem za fasolkami ale z otworami jeżdzą takie auta które miały 800+ mocy więc patent sprawdzony)
    No spoko, jak trzeba rzeźbić to trzeba, grunt żeby '' robiło ''


    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Co to zestawu bremo 328 x28 to szczerze jestem rozczarowany. Jeździłem TT która miała konkretnie ten zestaw z tymi pływającymi tarczami i był z tym tylko problem. Była naprawa tarcz i się poprawiło ale nadal nie jest to jakiś mega efekt. Cena zestawu na nasze to 10+ tys a ceny samych tarcz to 1700zł sztuka ;/
    Osobiście odradzam tę opcję bo jest strasznie drogo a hamowanie tylko "coś tam lepsze".
    Oczywiście nie chcę pisać ,że mój zestaw jest naj naj ale chodziło mi o to ,że można zrobić coś taniej i dużo lepszego. Z doświadczenia obecnie w życiu bym teraz nie kupił gotowego kitu za takie chore pieniądze bo przy odrobinie pracy i chęci można być zadowolonym tak jak ja. Dodatkowo montując heble z innego auta mamy ten plus ,że możemy wybierać sobie w częściach.
    Co się zepsuło w tych tarczach ? Domyślam się że jakaś korozja na styku aluminium z żeliwem bo po miesięcznej przeprawie po oceanach to jak najbardziej prawdopodobne.
    Akurat ten zestaw używa już zacisków z większymi tłoczkami i w TT będzie trochę dłuższy skok pedału hamulca więc i efekt słabszy na początku hamowania przy delikatnym wciśnięciu .
    Do pełni szczęścia wypadało by wymienić ''master cylinder''

    Jeśli chodzi o te tarcze to na torze takie coś sprawuje się rewelacyjnie jeśli chodzi o szybkie oddawanie ciepła i odporność na przegrzewanie. Po dniu upalania na pewno byś je pokochał

    Ja nie neguję faktu że można sobie samodzielnie poskładać dobry zestaw, napisałem to już chyba niejednokrotnie w tym temacie ..

    Jeśli chodzi o ceny to naprawdę grubo nie fair porównanie.
    Porównujesz ceny nowych ''wyczynowych'' części do używanych seryjnych.
    Nowe zaciski do TT RS to koszt 800$ za sztukę jak się dobrze postarać to można kupić po 650$ za sztukę
    Tarcze jeszcze nie tak tragicznie ale też trzeba dać +/- 500$ za komplet, do tego klocki , linie i już robi się 1900 - 2200$

    W takich 2 częściowych tarczach Brembo wymienia się tylko pierścienie tarcz i fakt, tanie to nie jest bo ok 600$ za parę ale całkiem porównywalnie do nowych tarcz TT RS

    Dodatkowo jak ktoś szuka oszczędności to jest cała gama zamienników i można kupić komplet choć by za 375$ a i tańsze pewnie by znalazł jak by się ktoś bardzo postarał.
    http://www.daliracing.com/v666-5/cat...TOKEN=71300384



    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Ja u siebie mam do dyspozycji gamę firm ktore produkują klocki na przód a z tyłem jest tak samo. Jak się coś skończy to idę do sklepu i kupuję a nie czekam aż mi sprowadzą klocki albo tarcze za taką cenę za jaką bym zrobił nowy zestaw bo właśnie z tym dylematem borykał się kolega od TT QS :P
    Też nie do końca prawda.
    Jak ktoś wie jakie ma zaciski to jest masa klocków do wyboru, w linku poniżej jak klikniesz na dany zacisk to masz dostępne klocki do wyboru . Do większości zacisków Brembo są dostępne klocki w cenie od ok 70$ do nawet 400$ za komplet ...
    Wiele z tych zacisków też jest używane w innych autach.

    http://www.zeckhausen.com/Brembo/Con...es.htm#Rebuild


    Dodatkowo wydaje mi się że entuzjaście samochodowemu nie przytrafi się taka sytuacja że pewnego dnia obudzi się z ręką w nocniku że mu się klocki ''niespodziewanie'' skończyły bo raczej na bieżąco przeglądamy sobie furki i wiemy że wnet będzie pora na klocki

    Tak czy inaczej temat hebli jast bardzo rozległy i trzeba mieć trochę informacji żeby podejmować decyzje z uwzględnieniem wszystkich wad i zalet poszczególnych rozwiązań .
    Nie istnieje jeden setup dobry dla każdego







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #26
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    odnośnie fotki to było porównanie zacisku boxterS (lub boxter) i moich zacisków z RS3. Wielkośc samego zacisku sporo większa.
    Pisałeś ,że średnica tłoczków jest taka sama jak w zaciskach boxter. Niestety muszę się z tym niezgodzić bo różnica jest kolosalna. Nie mierzyłem średnic ale te ze starych zacisków wyglądały jak miniaturki przy tych z rs3 :P
    Fakt niektóre zaciski mają problemy z ciężka pracą lecz to sporadyczne przypadki i bardzo łatwo się od tego uchronić. Właśnie dzięki akcji serwisowej jest tego tyle u nas na allegro i można coś wyrwać w rozsądnej cenie :P

    Zaciski na tył faktycznie nie mają jakoś dużo większego tłoczka niż ori ale fakt jest to ,że klocek większy, porusza się na sporo większym promieniu i tarcza sporo lepiej oddaje ciepło. To sprawia ,że dzięki temu tył robi robotę Właśnie robiłem przymiarki z 312mm tego zacisku i wyglądało ,że pasuje idealnie

  12. #27
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    odnośnie fotki to było porównanie zacisku boxterS (lub boxter) i moich zacisków z RS3. Wielkośc samego zacisku sporo większa.
    Tak zgadza się zaciski RS są większe, klocek w Porsche jest jedynie minimalnie większy od seryjnego z TT - pisałem już o tym w poprzedniej wypowiedzi ...

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Pisałeś ,że średnica tłoczków jest taka sama jak w zaciskach boxter. Niestety muszę się z tym niezgodzić bo różnica jest kolosalna. Nie mierzyłem średnic ale te ze starych zacisków wyglądały jak miniaturki przy tych z rs3 :P
    Fakt niektóre zaciski mają problemy z ciężka pracą lecz to sporadyczne przypadki i bardzo łatwo się od tego uchronić. Właśnie dzięki akcji serwisowej jest tego tyle u nas na allegro i można coś wyrwać w rozsądnej cenie :P
    Skoro widziałeś na własne oczy że są większe to wierzę Ci i nie będę się spierał Też o tym wspominałem ..

    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Jeśli na fotce było widać różnicę w tłoczkach to być może są to zaciski z nowego S3 ( lub TTS ) i wtedy faktycznie są większe bo 2x 42mm i pracuje to z tarczą 338x30 ..
    Ewentualnie są jeszcze z nowej Cupry 40, 44 mm ..
    Równie dobrze mogą te zaciski montować od jakiegoś czasu w TT RS i A3 RS a zacisk z mniejszymi tłoczkami może być z przed 2012 roku kiedy to też wprowadzono jakieś grubsze zmiany..

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Zaciski na tył faktycznie nie mają jakoś dużo większego tłoczka niż ori ale fakt jest to ,że klocek większy, porusza się na sporo większym promieniu i tarcza sporo lepiej oddaje ciepło. To sprawia ,że dzięki temu tył robi robotę
    Dziękuje za wyjaśnienie ale powinieneś wiedzieć że nie trzeba tłumaczyć mi tak podstawowych spraw. Czuję się lekko zniesmaczony

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Właśnie robiłem przymiarki z 312mm tego zacisku i wyglądało ,że pasuje idealnie
    Tak, ale właśnie interesowało mnie czy zmieści się tam nowy klocek skoro zacisk jest pod tarczę o grubości 22mm a 312 ma 25 mm . Niby tylko 3 mm więc może ale nie musi i właśnie to mnie interesowało .

    O doborze zacisków pod kątem wielkości tłoczków jeszcze coś skrobnę jak znajdę więcej czasu bo to też obszerny temat a teraz nie mam ''cugu''







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #28
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jeżeli chodzi o zużycie klocków TTRS zgadzam się, schodzą w oczach, zrobiłem 6-7tyś na nich i już 60% zużyte, no ale coś za coś jak ma hamować, zużycia tarczy nie zauważyłem na razie, zmiany jakie nastąpiły to dodatkowe radiatory chłodzenia wewnętrznych tłoczków, które się czasem zapiekały, mam wersję po kampanii ogłoszonej dla Niemieckiego rynku.
    Odnośnie siły hamowania, faktycznie na początku dotarcia klocków ceramicznych, a trwało to ok 1tyś km było dosyć słabo wyczuwalne i trzeba było mocno deptać aby dobrze zahamować już myślałem o przekodowaniu pompy w celu zwiększenia siły, no ale teraz nie trzeba, po tym czasie hamowanie jest już wyczuwalne i przewidywalne, jak dla mnie rewelacja, też nie lubię aby po dotknięciu w pedał walić głową w kierownicę
    ABS wchodzi późno wtedy kiedy trzeba.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #29
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No to faktycznie schodzą szybko i mamy tutaj doświadczenie z pierwszej ręki... Wychodzi na to że nowe klocki przy każdej zmianie oleju by pasowało Tarcze powinny trochę dłużej wytrzymać.
    Masz rację że coś za coś w kontekście że można się z tym pogodzić bo jak na razie jest spora podaż używek jednak nie do końca zgodzę się jeśli ma to być cena za lepsze hamowania. Są setupy o porównywalnej skuteczności a klocki i tarcze tak nie schodzą
    Do ABS-u wrócę jeszcze jak zabiorę się za omawianie doboru wielkości tłoczków ale akurat te zaciski są kompatybilne tak więc problemów nie powinno być..
    Przybliż ten temat
    .............już myślałem o przekodowaniu pompy w celu zwiększenia siły................
    Mi się wydaje że kodować można działanie ABS-u natomiast siła i skok pedału to już mechanika i elektronicznie tam się nic nie zdziała..

    Każdy się może pomylić więc chce wrócić jeszcze do tej kwestii
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Pisałeś ,że średnica tłoczków jest taka sama jak w zaciskach boxter. Niestety muszę się z tym niezgodzić bo różnica jest kolosalna. Nie mierzyłem średnic ale te ze starych zacisków wyglądały jak miniaturki przy tych z rs3 :P
    Takie tłoczki były w tych Twoich starych zaciskach ?









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #30
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Marcin przesadziłeś z tym zużyciem 60% . Oryginalne klocki były dosyć cienkie i myśle ze jeszcze sporo brakuje Ci do zużycia nawet połowy. Nie mierzyłem ile miały nowe ale nie były jakieś super grube:P Pamiętajmy też ze lataliśmy po górach i hamulcy nie oszczędzano :P
    Co do klocków to przecież ich zużycie nie zależy od danego zestawu tylko samego klocka i jak już to tarczy ( ale zazwyczaj wszystkie sa już nawiercane albo frezowane przy takich zestawach) także nie wiem czemu nagle na takim zestawie miały by szybciej schodzić niż innych podobnych;/ Dużo zależy tutaj od właściciela i wiem ze u mnie bedą znikać szybko na pewno :P

    Co do tłoczków jakie pokazał Arttur to tak mniej więcej chyba było :P W każdym bądź razie nie były one jakoś zbytnio pokaźne rozmiarowo. Kiedyś mierzyłem ale nie zapamiętałem ich wymiarów...

Podobne wątki

  1. [S] Adaptery pod Big Brake Tył 312mm do Audi TT 8N
    Przez Jacek6804 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-11-2017, 10:10
  2. Zestaw Big Brake Kit 350mm ZR ZL Bembo, zimmermann,
    Przez mlody_mk2 w dziale Sprzedam - części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-02-2017, 09:42
  3. Big brake kit od Posche 6 tloczkow
    Przez BelfegorTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-11-2016, 08:34
  4. SWAP zaciskow Big Brake tył do ośki komplet
    Przez BelfegorTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-10-2016, 22:50
  5. brake light faulty
    Przez Lilia7 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-07-2010, 09:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •