Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
odnośnie fotki to było porównanie zacisku boxterS (lub boxter) i moich zacisków z RS3. Wielkośc samego zacisku sporo większa.
Tak zgadza się zaciski RS są większe, klocek w Porsche jest jedynie minimalnie większy od seryjnego z TT - pisałem już o tym w poprzedniej wypowiedzi ...

Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
Pisałeś ,że średnica tłoczków jest taka sama jak w zaciskach boxter. Niestety muszę się z tym niezgodzić bo różnica jest kolosalna. Nie mierzyłem średnic ale te ze starych zacisków wyglądały jak miniaturki przy tych z rs3 :P
Fakt niektóre zaciski mają problemy z ciężka pracą lecz to sporadyczne przypadki i bardzo łatwo się od tego uchronić. Właśnie dzięki akcji serwisowej jest tego tyle u nas na allegro i można coś wyrwać w rozsądnej cenie :P
Skoro widziałeś na własne oczy że są większe to wierzę Ci i nie będę się spierał Też o tym wspominałem ..

Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
Jeśli na fotce było widać różnicę w tłoczkach to być może są to zaciski z nowego S3 ( lub TTS ) i wtedy faktycznie są większe bo 2x 42mm i pracuje to z tarczą 338x30 ..
Ewentualnie są jeszcze z nowej Cupry 40, 44 mm ..
Równie dobrze mogą te zaciski montować od jakiegoś czasu w TT RS i A3 RS a zacisk z mniejszymi tłoczkami może być z przed 2012 roku kiedy to też wprowadzono jakieś grubsze zmiany..

Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
Zaciski na tył faktycznie nie mają jakoś dużo większego tłoczka niż ori ale fakt jest to ,że klocek większy, porusza się na sporo większym promieniu i tarcza sporo lepiej oddaje ciepło. To sprawia ,że dzięki temu tył robi robotę
Dziękuje za wyjaśnienie ale powinieneś wiedzieć że nie trzeba tłumaczyć mi tak podstawowych spraw. Czuję się lekko zniesmaczony

Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
Właśnie robiłem przymiarki z 312mm tego zacisku i wyglądało ,że pasuje idealnie
Tak, ale właśnie interesowało mnie czy zmieści się tam nowy klocek skoro zacisk jest pod tarczę o grubości 22mm a 312 ma 25 mm . Niby tylko 3 mm więc może ale nie musi i właśnie to mnie interesowało .

O doborze zacisków pod kątem wielkości tłoczków jeszcze coś skrobnę jak znajdę więcej czasu bo to też obszerny temat a teraz nie mam ''cugu''







Pozdrawiam