No to faktycznie schodzą szybko i mamy tutaj doświadczenie z pierwszej ręki... Wychodzi na to że nowe klocki przy każdej zmianie oleju by pasowało Tarcze powinny trochę dłużej wytrzymać.
Masz rację że coś za coś w kontekście że można się z tym pogodzić bo jak na razie jest spora podaż używek jednak nie do końca zgodzę się jeśli ma to być cena za lepsze hamowania. Są setupy o porównywalnej skuteczności a klocki i tarcze tak nie schodzą
Do ABS-u wrócę jeszcze jak zabiorę się za omawianie doboru wielkości tłoczków ale akurat te zaciski są kompatybilne tak więc problemów nie powinno być..
Przybliż ten temat
.............już myślałem o przekodowaniu pompy w celu zwiększenia siły................
Mi się wydaje że kodować można działanie ABS-u natomiast siła i skok pedału to już mechanika i elektronicznie tam się nic nie zdziała..

Każdy się może pomylić więc chce wrócić jeszcze do tej kwestii
Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
Pisałeś ,że średnica tłoczków jest taka sama jak w zaciskach boxter. Niestety muszę się z tym niezgodzić bo różnica jest kolosalna. Nie mierzyłem średnic ale te ze starych zacisków wyglądały jak miniaturki przy tych z rs3 :P
Takie tłoczki były w tych Twoich starych zaciskach ?









Pozdrawiam