ogólnie walenie dużej ilości tłoków na seryjnej tarczy mija się z celem. Poprawa jest ale miałem to i szału nie zrobiło. Może tak nie puchły jak seria ale tarcze za to łatwo pogiąć nawet jak się zrobi dodatkowe chłodzenie. Wrzucenie przednich hamulców od 3.2 daje lepszy efekt a mod jest plug&play
Także koniecznie większa tarcza + dobry zacisk i może być 4 tłok. Te z boxteraS jakoś szału nie robią bo tłoczki nie są zbyt wielkie.
Jak ktoś chce mieć konkretny hebelek to taki zestaw jak ja mam w TT robi na prawdę ogromną robotę. Lecz felga 18 to nie wiem czy wejdzie , nie testowałem i daje 50 na 50. Ja mam 19 tki i ledwie co mi palec wejdzie pomiędzy zacisk a bęben tarczy (pomiędzy rotorami a zaciskiem jest 2-3mm) lecz robiąc tak mocny przód koniecznie trzeba poprawić tył i ja u siebie w TT mam 312mm i hamuje bardzo fajnie a ręczny przy 200+ blokuje bez użycia siły ale nie polecam testować:P

W a3 mam ori 312mm , przewody w stalowym oplocie, tył 280mm i hamuje w miarę ale przy 250 jest problem bo już wtedy spowalnia a klocki się palą pomimo dodatkowego chłodzenia :P lecz jest to wersja low budżet :P