Nie koniecznie ceramika, trochę mniejsza tarcza + zacisk z większym i grubym klockiem też zrobi robotę a nie będzie tak szybko ''schodzić'' a i waga będzie mniejsza
Poza tym jeśli miałeś na poprzednim setupie zaciski od Boxstera S to nie był to optymalny wybór o czym już pisałem.


Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
Co do tłoczków jakie pokazał Arttur to tak mniej więcej chyba było :P W każdym bądź razie nie były one jakoś zbytnio pokaźne rozmiarowo. Kiedyś mierzyłem ale nie zapamiętałem ich wymiarów...
To ja już nie wiem jakie miałeś te zaciski
Tak jak wspomniałem, każdy może się pomylić i być może miałeś jakieś przeznaczone na tył z któregoś 911 ...
Na fotkach które dałem są właśnie zaciski na tył do Boxstera .. W zasadzie większość tylnych zacisków ma takie ''miniaturowe'' tłoczki.
Mi po prostu nijak nie pasuje takie porównanie:
Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
Nie mierzyłem średnic ale te ze starych zacisków wyglądały jak miniaturki przy tych z rs3
Nawet gdybyś miał wersję z większymi tłoczkami to wizualnie nie powinna być taka przepaść .

Poniżej zacisk z Boxstera


Tutaj TT RS


Więcej ujęć
Porsche




TT RS


No i na koniec jeszcze raz te miniaturki z tylnych zacisków Boxstera.



Może jak będziesz zmieniał klocki w A3 to przy okazji zrób fotę na której będzie widać nr części i się sprawa wyjaśni








Pozdrawiam