Mamy już tematy big turbo, ja chciałbym porozmawiać o ulepszeniu hamulców Zastanawiam się nad polepszeniem siły hamowania i myślę się jak to zrobić efektywnie ale nie tylko wydać niepotrzebnie kasę. Pierwsza sprawa to zmiana zacisków na brembo 4 tłoczki przy seryjnej średnicy tarczy - rozmawiałem z różnymi ludźmi co wykonali taki mod i generalnie jest trochę lepiej ale bez rewelacji w porównaniu do serii. Natomiast jeżeli ktoś zaadoptował większe tarcze to jest mowa znacznej poprawie skuteczności. Patrząc nawet na inne samochody, np BMW M3 E90 które który ma jedne z lepszych hamulcy w swojej klasie (od 100 do zera zatrzymuje się w mniej niż 3 sekundy) ma tarcze aż 360mm i tylko jeden pływający tłoczek ale cały zacisk jest gigantyczny Z drugiej strony duże SUVY jak audi Q7 czy TOUAREG ma już oprócz dużej tarczy, wielotłoczkowe zaciski.

Jak to jest, czy jeżeli chcę po prostu polepszyć jakość hamowania w jeździe na co dzień to wygląda na to że lepiej zaadoptować większe tarcze i odpowiednio większy zacisk pływający a 4,6 czy więcej tłoczków nie jest aż tak istotne.


Oczywiście temat powinien być Big Brake, proszę adminów o zmianę