Pokaż wyniki od 1 do 15 z 163

Wątek: Big Brake - dyskusja

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No waśnie Panowie , problem z takimi dedykowanymi zestawami jest taki że niestety jest to drogie i zawsze będą komentarze na temat ceny. Pamiętać jednak trzeba że płaci się na nówki wysokiej klasy części, wszystko pasuje P&P i jest zaprojektowane przez fachowców
    Gdybyśmy przykładowo chcieli kupić całe ORI nówki hamulce na przód to wyjdzie trochę ponad 1000$

    Oczywiście w ramach dyskusji warto mieć pogląd na to co i za jakie pieniądze jest dostępne więc poniżej podam kilka przykładów dobrych zestawów dedykowanych .

    Brembo GT z tarczą jedno częściową 323mm i zaciskiem 4 tłoczkowym . Dość dobra opcja i jeszcze nie taki kosmos cenowy , hamulce wchodzą pod 17 calowe felgi
    Dość fajna opcja dla kogoś kto chce odczuwalnej poprawy , chce upalać na torze od czasu do czasu i zależy mu aby weszły np zimowe felgi 17 cali .

    http://www.thettshop.com/latest.asp?...product=600438

    Nowe tarcze jak by było trzeba kiedyś wymieniać też nie są kosmicznie drogie ( komplet 2 szt )

    http://www.thettshop.co.uk/exterior....product=600360

    Kolejne godne polecenia i delikatnie większe to Stoptech 328mm . Bardzo dobra opcja dla auta które często będzie na torze bo są już prawdziwe pływające 2 częściowe tarcze z aluminiowymi piastami więc i waga niższa. Większy i mocniejszy zacisk ale dalej wszystko mieści się pod felgą 17 cali co jest dużym plusem jeśli auto ma seryjne felgi na zimę.

    http://www.ecodetuning.com/shop/cart...ct_detail&p=17

    lub trochę droższa opdcja, Brembo GT w tym samym rozmiarze i również 2 częściowe tarcze pływające.

    http://www.awe-tuning.com/brembo-gra...iece-slotted-1

    Na koniec najdroższa opcja i w sumie są to największe tarcze jakie osobiście widzę w TT czyli 355 2 częściowe o grubości 32 mm. Jeszcze wejdą pod felgi 18 , waga nie jest jeszcze tragiczna przez aluminiowe piasty ale już są cięższe bo i tarcza grubsza .
    Poniżej zestaw Stoptech

    http://www.ngpracing.com/newstore/st...t-quattro.html

    oraz z HPA, drugi zestaw zestaw i dodatkowo widać tam jeszcze większe hamulce z 6 i 8 tłokami

    http://www.hpamotorsports.com/product_bbk.html

    Na tym zakończę bo jak wspomniałem moim skromnym zdaniem nie ma sensu zakładać większe tarcze i płacić za to coraz większą masą nieresorowaną . Odniosę się jeszcze do tego tematu przy okazji odniesienia się do dalszych wątków Zdaję sobie sprawę też że seryjne w TT RS są większe tarcze ale to dla tego że te zaciski nie są jakieś mocarne i pewnie musi tak być aby był efekt.
    Dla przykładu w Porsche Cayenne Base tarcza jest 330 mm a w Cayenne Turbo 380 mm a jakie to ciężkie auta w porównaniu do TT

    Jeśli chodzi o tylne hamulce to wybór nie jest aż taki duży jeśli chodzi o gotowe kity .
    W zasadzie jeśli na przodzie mamy seryjną tarcze z 4 tłokowym zaciskiem lub tarcze 323 i 4 tłoki to jeszcze można zostawić tył seryjny z jakimś bardziej agresywnym klockiem .
    Przy 328mm i wyżej z przodu warto już zając się tyłem i całkiem dobrą opcją jest większa tarcza ( okolice 300mm ) i seryjny zacisk .
    Gotowe zestawy w tym przypadku składają się z większych tarcz i odpowiednich adapterów pod seryjne zaciski .

    Najbardziej ekonomiczny zestaw z powyższych to ECS tuning , Tarcze 305mm i 2 częściowe tarcze z aluminiowymi piastami ( czyli znowu oszczędność na wadze ). Szkoda że w ofercie w tej chwili nie ma nie nawiercanych bo nie jestem zwolennikiem wierconych ..

    https://www.ecstuning.com/Audi-TT_MK...e/Rear/ES2404/

    Są też dostępne podobne zestawy robione przez Stasis/Alcon oraz przez Tarox ale już trochę droższe , zwłaszcza ten ostatni ..

    Jeśli chodzi o te dedykowane kity to zawsze też jest opcja polowania na używki i wyrwania tego za połowę ceny lub nawet taniej jak się uda...


    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Nie wiem jak traktować poprzedni post Arttura lecz w ramach sprostowania .....
    Moje uwagi nie były skierowane specyficznie do Ciebie, w fachowych opracowaniach które miałem okazje przeczytać przez lata wiele razy pojawiał się wątek że odczucia vs realna poprawa często nie idą w parze a jedynym miarodajnym w 100% dowodem powinien być pomiar drogi hamowania .
    Skoro jednak odniosłeś się do Twojego setupu i przy okazji do mojej opinii to pozwól ze skomentuję.

    Najistotniejszą sprawą jest to że jesteś zadowolony i osiągnąłeś to co chciałeś , o to przecież chodzi w tym wszystkim...
    Jeśli chodzi o mnie to nie chciał bym takiego setupu przy którym jakieś delikatne naciśnięcie pedału powoduje że ludzie lecą na deskę .
    Lubię jak siła hamowania jest bardziej proporcjonalna do siły naciskania pedału i moim zdaniem pozwala to lepiej i precyzyjniej dawkować hamulec przed szybkim wejściem w zakręt .
    Poza tym zdecydowana większość osób które jeżdżą autem już kopę lat ma głęboko zakorzeniony nawyk że w nagłych sytuacjach awaryjnych wciska pedał mocno do podłogi co przy super ostrych hamulcach i większych prędkościach rożnie może się potoczyć , nie wspominając już o tych co jadą za nami
    Z wieloma ''mniejszymi'' hamulcami można uzyskać efekt rzucania pasażerami po desce jak się odpowiednio mocno naciśnie pedał a jednocześnie płynnie i sprawnie hamować kiedy jest to bardziej wskazane..
    Poza tym jak jechałem TT RS to nie zauważyłem takiego zachowania , nie wiem może inne proporcje rozdzielania ciśnienia są żeby uniknąć takiego efektu ...

    Dodatkowa bardzo dla mnie istotna sprawa to przyrost masy nieresorowanej, dla mnie jest to coś z czym trzeba zdecydowanie walczyć.
    Piszesz o dystansach pod tarczę, dojdzie jeszcze dystans między tarczą a felgą do tego felgi 19'' ( 50/50 18'' ale wątpię ).. Jaka jest dodatkowa waga tego wszystkiego wliczając i tarcze ? A co jak ktoś chce zostać przy swoich felgach 5x100 , kolejny problem którym trzeba się zając.
    Nie jest to setup dla mnie i być może innych osób podobnie rozumujących.

    Tak jak już wspomniałem, jeśli jesteś zadowolony to super i ciesze się z Tobą i raczej nie krytykowałbym mimo że mam inny pogląd jeśli nie byłbym ''wywołany do tablicy''
    Poza tym nie można podchodzić do tej sprawy w stylu ''my way or no way'' jest wiele właściwych opcji i zawsze jest coś za coś a każdy ma inny bilans strat i zysków jaki jest w stanie przyjąć na klatę.

    Takie dyskusje powinny bardziej polegać na pokazywaniu i omawianiu różnych wartościowych opcji a nie udowadnianiu czyj setup jest najlepszy przymykając oczy na jego wady a skupiając się na subiektywnych zaletach.

    Wracając do tych zacisków z Boxstera...
    Nikt przecież tutaj nie twierdzi że jest to najlepsza i jedyna godna polecenia opcja
    Seryjne hamulce w TT z tarczami 312 mm już i tak sobie przyzwoicie radzą w porównaniu z innymi 1.8T a dodatek zacisków z Boxstera tylko poprawi sytuację .
    Może problem jest po prostu w tym że ludzie za dużo oczekują po tej modyfikacji i jeśli tak jest to oczywiście zgodzę się że może pojawić się rozczarowanie.
    Tyle że kupując takie zaciski używane + adaptery i montując to na posiadanych tarczach to naprawdę za niewielkie pieniądze można polepszyć zauważalnie .
    Jeśli miała to by być opcja że jeszcze kupujemy nowe tarcze ( nie wspominając już o nowych zaciskach ) to pewnie faktycznie lepiej coś innego i większego zamontować.

    Znalazłem też ten artykuł o którym wspomniałem wcześniej , na samym dole jest porównanie dystansów w zależności konfiguracji hamulców. Szału tam też nie widzę ale bezapelacyjnie jest poprawa która może stanowić dużą różnicę.
    1 stopa to prawie 30,5 cm

    http://www.zeckhausen.com/Testing_Brakes.htm




    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Lecz na tył można dobrać zacisk z pewnego auta który pod tarczę 312mm będzie prawie plug&play bo aby go załozyć wystarczy jedynie przerobić gwinty z M10 na M12 U mnie na tyle było spoooro więcej rzeźby
    Bardzo interesujące ale może napisz co to za pewne tajemnicze auto, być może też bym sobie takie zrobił jak dojdę kiedyś do wniosku że czas na nowe hamulce i spodoba mi się ten koncept
    Tylko znowu ta waga seryjnej 312 z tył ,hmmmmmmm









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #2
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Ostatnio przeczytałem bardzo cenną informację, która sporo mi rozjaśniła w temacie hamowania. W przypadku tłoczka pływającego, jego efektywną powierzchnię trzeba pomnożyć razy dwa. To by tłumaczyło dlaczego osoby które na seryjnej tarczy założyli zaciski od boxter S dużej różnicy nie było bo efektywna powierzchnia tłoczka była podobna. To by też tłumaczyło dlaczego BMW M3 ma super hamulce mimo jednego ale dużego tłoczka.

    Wszystkie zaciski które mają tłoczki mniejsze niż 45cm2 są mniejsze niż seria w mk1 ich swap nie ma sensu. Ehh TT już nie ma ale zainteresowanie inżynierią były są i będą

Podobne wątki

  1. [S] Adaptery pod Big Brake Tył 312mm do Audi TT 8N
    Przez Jacek6804 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-11-2017, 10:10
  2. Zestaw Big Brake Kit 350mm ZR ZL Bembo, zimmermann,
    Przez mlody_mk2 w dziale Sprzedam - części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-02-2017, 09:42
  3. Big brake kit od Posche 6 tloczkow
    Przez BelfegorTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-11-2016, 08:34
  4. SWAP zaciskow Big Brake tył do ośki komplet
    Przez BelfegorTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-10-2016, 22:50
  5. brake light faulty
    Przez Lilia7 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-07-2010, 09:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •