Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: 2 kominy do wersji 180km

  1. #1
    Awatar matber1
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Świdnica
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    50

    2 kominy do wersji 180km

    Wiem , że odgrzewam kotleta ale szukałem na forum i odpowiedzi dotyczące zakladania 2 kominów do wersji 180km są hmm rozbieżne....jedne posty ze ok da się inne , że wymagana jest interwencja w podłogę etc.
    Tak czy inczej kupiłem do żonowozu dyfuzor z r32 i trzeba by teraz wydech zmienić aby miało to ręce i nogi.

    Pytanie jest proste i proszę o proste i czytelene odpowiedzi da się czy nie , jeśli tak to czy jest to p&p czy będzie trzeba pokombinować.

    Dzięki za wszelkie sugestie i sorry raz jeszcze za odgrzewanie.

    Pozdro!

  2. #2
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Da się, trzeba będzie pokombinować. Powodzenia
    Te Terrere Terrere terererererere …

  3. #3
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    Da się to napewno... ja odpuściłem bo nie chcialem rzeźby. Nie napisales istotnej kwestii czy masz Quattro. Jeśli tak to wymieniasz puche końcową na tą od 225Q z końcówkami na dwie strony. Jeśli masz ośkę to możesz ominąć całe wgłębienie na zapas i pójść z końcówka od drugiej strony. Drugi sposób to poprostu podpinasz się jakąś rurką od głównego wydechu po lewej stronie, przeprowadzaz rurką zaraz pod blenda wydech na druga stronę. Miejsca jest naprawde malo. Drugi sposób jest wygodniejszy ale dochodzi kwestia spalin....jak będą dzielone pomiędzy końcówki

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Witaj, ja robilem dokladnie to o co pytasz u siebie, i jest tak: da sie ale sa ale ja mam wersje 180km quattro. wydech w quattro dzieli sie na dwie czesci, katalizator i puszke tylna. wydech od wersji 225km czyli ten z dwiema lufami ma inna srednice niz wersja 180km. 225km ma chyba 65mm a 180km 55mm. wiec nie polaczysz "ladnie" obu wydechow. mozesz zastosowac flansze pomiedzy wydechem od 225 i katem od 180 i... zrobic rzezbe, albo kupic caly uklad razem z katalizatorem. ale tez jest jedno ale, kat od 225km ma inne flansze laczace kat z portkami, ja odcielem flansze od kata 180 ( zrobilem szablon z ktorym bylo troche zabawy) i przyspawalem do flansz kata z 225km. calosc idealnie pasowala na gumy mocujace, zastosowalem dluga obejme laczaca dwie czesci wydechu ze soba i jest tak jak powinno byc. ladnie i szczelnie i nie wstyd zajrzec pod auto zajelo mi to ze dwie godziny w warsztacie ale bylo warto. takze do dziela! pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 01-10-2015 o 22:34

  5. #5
    Awatar matber1
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Świdnica
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    50
    dzięki za rady. generalnie już jest inna koncepcja. 1 opcja wywalam kat - od kata prowadzimy nowy wydech z rozgałęźnika na dwa kominy, końcówki zamontuję z wydechu japspeed k1 który miałem wcześniej w nissanie...są jeszcze szersze niż w 225q i idealnie wypełniają miejsce w dyfuzorze. Zastanawiam się tylko jakie małe tłumiki tłumiki zastosować i gdzie je upchnąć.....1 opcja może zostawić kat i zrobić przelot......tak wiele pytań przedemną hehe.

  6. #6
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Pomysl jeszcze o takim rozwiązaniu .Podobno montują to tak ze spaliny idą z dwóch stron
    http://allegro.pl/koncowka-ukladu-wy...071338551.html
    Using Tapatalk

  7. #7
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Zagadaj do Pawla-2005, On ze swoja TT cuda robi, widzialem w jego temacie ze wydechy tez struga wiec moze cos Ci sensownie doradzi.

  8. #8
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Jak będę miał moją srebrną na podnośniku to zrobię fotki jak to zostało poukładane. Może serwis uda się robić u Pawła, to przy okazji będzie jego opinia na ten temat. Kwestia 2-3 tygodni.

  9. #9
    Awatar matber1
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Świdnica
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    50
    super bardzo sie przyda. czekam na zdjęcia...

Podobne wątki

  1. MAP Sensor w wersji 180KM
    Przez rsmaniek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-09-2016, 19:59
  2. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 11:19
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-01-2014, 13:29
  4. srednica wej/wyj intercoolera wersji 180km
    Przez asthor w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-03-2013, 09:50
  5. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 22-09-2010, 21:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •