Witam kolegów i koleżanki,

W związku z tym, że pod jednym z postów napisałem, że posiadam taki oto ozonator

Nazwa:  zdjecie2.jpg
Wyświetleń: 299
Rozmiar:  12.6 KB

i wzbudziło to zainteresowanie Mam dla Was propozycję Wszystkich chętnych mógłbym obsłużyć na jednym z Warszawskich spotów, powiedzmy pod Stadionem Narodowym. Do szczęścia potrzebowalibyście działające gniazdo zapalniczki (posiadam przetwornice 12v/230v).

Jak wygląda ozonowanie?

Podłączam przez przetwornicę ozonator do gniazda 12v, ustawiamy klimę z obiegiem zamkniętym na nogi na najniższą temperaturę i zostawiamy tak pracujące auto na 20-30min, po zakończeniu ozonowania wietrzymy ok 20-30 minut.

Najlepiej przed ozonowaniem wymienić, albo wyciągnąć filtr kabinowy. Plusem ozonowania jest to, że nie tylko odgrzybia klimę, ale oczyszcza środek auta, z nieprzyjemnych zapachów, nie maskuje ich tylko je usuwa. Zapach ozonu może utrzymywać się w aucie jeszcze do 2 dni. Najlepsze efekty uzyskuje się przy temperaturze poniżej 20 stopni, ponieważ w temperaturze pokojowej ozon szybko się rozpada i samo ozonowania trwa dłużej lub nie jest tak efektywne.

Wydajność urządzenia to 20gram czystego ozonu na godzinę, z koncentratorem tlenu ok, 30g/h, także mogę jednorazowo oczyścić/usunąć zapachy z pojedynczego pomieszczenia do 40 metrów kwadratowych. Zazwyczaj to co mają firmy zajmujące się nabijaniem klimy to zabawki, albo oferują "odgrzybianie" tzw. "granatem".

Także jak zbierze się parę aut dla klubowiczów mogę zaproponować 35zł za takie ozonowanie od auta.

Wpisujcie się kto byłby wstępnie chętny, to ustalimy jakąś datę. W Warszawie jestem do 10 października, później będzie można mnie łapać dopiero od połowy listopada.

Pozdrawiam serdecznie!