Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 29

Wątek: Audi TT 8N - miwt

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zawiercie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    22

    Audi TT 8N - miwt

    Witam serdecznie,
    u mnie sytuacja z zakupem Audi była dosyć ciekawa i związana z wypadkiem mojego poprzedniego samochodu. Był nim Nissan, który pewnego pięknego dnia zakończył swój żywot i skończył na szrocie. Jako że interesuję się dosyć mocno projektowaniem samochodów temat samej sylwetki czy wyglądu miał dla mnie olbrzymie znaczenie. Tych bardziej ciekawskich zapraszam również na moją strone internetowa tutaj gdzie znajdziecie jakieś tam moje motoryzacyjne propozycje w formie szkiców

    Ale wracając do tematu przyznam, że zawsze jakimś tam moim motoryzacyjnym marzeniem, które mogłoby być w zasięgu ręki były Nissana 350Z czy Subaru Impreze WRX, jednak na realizacje tych marzeń muszę jeszcze trochę odczekać Skupiłem sie więc na czymś bardziej budżetowym i jak nietrudno się domyśleć w tym przedziale cenowym nie ma zbyt wielu interesujących aut o unikatowej sylwetce, które mogłyby pobudzić serce do szybszego bicia

    Brałem więc głównie 3 modele, które szczególnie mi się podobały: Peugeot 406 Coupe, BMW E46 Coupe i właśnie TT 8N. Bardzo szybko jednak zrobiłem selekcję i doszedłem do wniosku, że TT będzie właśnie najlepszym wyborem na ten czas. Jako, że przez wypadek nie dysponowałem żadnym autem zastępczym nie mogłem pozowlić sobie też na zbyt długie szukanie także auto zakupiłem dosyć szybko. Byłem na kilku oględzinach, trochę też podzwoniłem i finalnie wpadł mi w oko jeden model, który był świeżo sprowadzony z Włoch.

    Pojechałem więc, zobaczyłem, przejechałem się, autko zostało wstępnie przebadane i zaklepałem zakup. Około miesiąca czasu zajeła cała papierologia, gdyż zakupiłem auto, które 2 dni wcześniej było sprowadzone z Włoch musiałem odczekać aż przyjdą wszystkie potrzebne dokumenty abym auto mógł zarejestrować w PL Wszystko zakończyło się sukcesem i o to jest, moje nowe TT

    Audi TT 8N / Rok produkcji 1999 / 180KM / FWD / Felgi 17




    Wkrótce dorzuce więcej lepszych zdjęć

    A więc do rzeczy, auto jest generalnie w całkiem dobrym stanie. Świeżo po przyjeździe do PL został wymieniony rozrząd wraz z filtrami (po za powietrza) oraz olej. Jest jednak sporo rzeczy, które nie dokońca działają tak jak powinny, generalnie autko wymaga wkładu finansowego by w pełni doprowadzić je do stanu jaki będzie mnie zadowalał.

    Jeżeli chodzi o lakier, auto było całe malowane. TT pochodzi z Włoch, sporo mocnego słońca i generalnie cała powłoka lakiernicza była odnawiana. Grubośc była sprawdzana miernikiem i wszędzie jest jednakowa, oscyluje wokół 200-240 mikronów na całym samochodzie co wskazywałoby tylko na drugą warstwe lakieru. Także pod kątem lakierniczym model prezntuję się całkiem dobrze.

    Wnętrze również zadbane, kierownica i fotele nieszczególnie powycierane, generalnie autko prezentuję się całkiem dobrze. Ktoś jedynie dłubał przy włączniku światła, który nie działa i jest cały do wymiany.

    Miałem również okazje zejśc pod samochód wszystko wygląda bardzo przyzwoicie, bez ognisk rdzy itp itd.

    Nie ma jednak róży bez kolców i jest trochę rzeczy do zrobienia. Nie jestem mechanikiem i przyznam też, że nieszczególnie się na tym znam dlatego liczę też Panowie i Panie na waszą pomoc Wcześniej ujeżdżałem Nissana Almere 15N w którym po za laniem benzyny i wymianą okresową filtrów nic nie trzeba było robić Z TT wiem, że tak nie będzie, dlatego przy okazji chciałbym podreperować trochę swoją mechaniczną wiedze Ale do rzeczy, to co mi się rzuciło w oczy i jest napewno do zrobienia:

    - Wymiana paska klinowego
    - Źle wskazujący pomiar ilości paliwa w zbiorniku (po zalaniu do pełna wskazówka jest około 1cm za ostatnią białą kreską, rezerwa włącza się w połowie pomiędzy 1 białą kreską od lewej a środkową, po wejsciu wskazówki na czerwone pole rezerwy auto staję)
    - Problem z dogrzewaniem się silnika (auto się długo rozgrzewa...około 10-15min do 75 stopni i i tak nie zawsze chce tą temperaturę osiągnąć! do 90 to praktycznie tylko jak stoi, ale nawet wtedy wystarczy chwila jazdy i temperatura opada. Auto się nie przegrzewa się, powyżej 90 stopni wskazówka nie wędruje nawet na postoju. Co ciekawe najprawdopodobniej termostat był dopiero wymieniony)
    - Po przekręceniu zapłonu słychać dziwny dźwięk "napięcia" pochodzący najprawdopodobniej z alternatora
    - Wymiana żarówek postojowych oraz żarówek nad tylnią rejestracją
    - Po włączeniu auta pojawia mi się na chwile napis "Service", jakieś pomysły?

    Być może ktoś ma podobne problemy więc wkrótce będe chciał was podpytać co może być problemem i jak go rozwiązać. Założe jednak osobne wątki tak aby łatwiej je było wyszukiwać na forum, a same tematy podlinkuję tutaj.

    Z szybkich pytań chciałbym się dowiedzieć:
    - ile mniej więcej kilometrów można zrobić bezpiecznie na rezerwie przy bardzo spokojnej nodze?
    - No i jak długo się wam rozgrzewa silnik, rozumiem, że 90 stopni jest poprawną "stałą" temperatura silnika?

    Mam nadzieje, że auto się wam podoba bo mnie jak najbardziej

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez miwt ; 24-09-2015 o 13:40

  2. #2
    Awatar Tomasso
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    995
    Hej, gratuluję zakupu.
    Problem z temperaturą najprawdopodobniej wynika z niesprawnego termostatu (u mnie było podobnie, wymiana na oryginalny rozwiązała sprawę, nie wiadomo jaki termostat był włożony do Twojego auta - zresztą w kwestii temperatury jest długi temat na forum).
    O poziomie paliwa w zbiorniku też sporo znajdziesz na forum.
    Napis "service" to pewnie inspekcja serwisowa, pojawia się po określonym przebiegu. Jest instrukcja na yt jak to skasować.

    PS. fajny kolor felg

  3. #3
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Witamy czarnulkę w naszej rodzinie

    1. Pasek klinowy będzie Cię kosztował pewnie koło 70 złotych. U siebie zakładałem Contitentala i tyle też zapłaciłem za pasek Pasek jest dwu-rowkowy i napędza jednocześnie alternator i sprzęgło klimatyzacji. Wymiana nie jest skomplikowana, z zaznaczeniem, że trzeba mieć jakąś rurkę, aby naciągnąć napinacz, żeby ściągnąć stary i założyć potem nowy pasek.

    2. Co rozumiesz pod pojęciem dziwnego dźwięku napięcia w alternatorze? Ostatnio bawiłem się z tym u siebie, więc jestem świeży w temacie

    3. Service to komunikat inspekcji olejowej, pokazuje się co każde 15 tysięcy kilometrów.
    Tutaj masz link do poradnika jak to zresetować: https://www.youtube.com/watch?v=eZJh0JM0Srk

    4. Co do temperatury to moja TTtka rozgrzewa się dosyć szybko kiedy kręcę się wokół komina, aczkolwiek w sytuacji kiedy jadę bez przeszkód, korków, na trasie itp nawet po 15 kilometrach samochód wskazuje mi temperaturę około 70 stopni. Tutaj też zaznaczę, że zanim otworzę bramę i wjadę do garażu to auTTko w tym czasie potrafi już mieć te 90 stopni. Mam wrażenie, że to w dużej mierze zależy od typu trasy (mam w domu Passata z benzynowym 1.8 i sytuacja jest identyczna, z tym, że tam już wyjmowałem termostat, bo nie chciałem wierzyć, że tak powinno być). Ale jeżeli nawet przy dłuższej jeździe, staniu w korkach, itp temperatura nie podnosi się zbytnio, to tak jak kolega Tomasso napisał, trzeba zobaczyć termostat.

  4. #4

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zawiercie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    22
    Hej dzięki Panowie za odpowiedź

    Jeżeli chodzi o pasek klinowy to myślę, że to nie będzie sporym problemem. Zarówno temat termostatu jak i właśnie paska klinowego zamierzam rozwiązać w przyszłym tyg. Dzięki również za link do zresetowania ustawień komputera dotyczących napisu "Service", napewno się przyda

    Wracając do tematu alternatora, nakręciłem krótkie video. W rzeczywistości ten dźwięk nie jest aż tak głośny, trochę spotęgował go mikrofon w telefonie jednak w pełnej ciszy jest słyszalny nawet wewnątrz samochodu. Podczas jazdy wiadomo jest zagłuszany przez prace silnika. Link do filmiku poniżej:

    https://youtu.be/1yUBZb9rFlw
    Ostatnio edytowane przez miwt ; 24-09-2015 o 14:43

  5. #5
    Awatar bzykss
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Ełk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    314
    Rocznik
    2009
    Kolor
    czarny
    Posty
    89
    https://youtu.be/1yUBZb9rFlw[/QUOTE]
    Dźwięk pracy przepustnicy wszystko ok

  6. #6

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zawiercie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    22
    Dobra w tym tygodniu nastąpił mały progress, kilka rzeczy zostało zrobione

    - Przede wszystkim wyjaśnił się temat pisku z okolic alternatora, okazało się że to przepustnica i jest to normalna jej praca w tych modelach także mocno mnie uspokoiła ta wiadomość (dla zainteresowanych podpinam link do wątku na ten temat: http://www.klubtt.pl/showthread.php?...ic-alternatora)
    - Wymienione zostały 2 sworzenie na przodzie samochodu
    - Wymieniona została tuleja wahacza przedniego lewego tylna
    - Wymieniony został pasek klinowy GDPU1195 + Rolka napinająca pasek
    - Wcześniej wymieniany był czujnik temperatury lecz auto nadal się niedogrzewało, więc wymieniony został jeszcze Termostat (silnik w końcu łapie idealną temperaturę i to bardzo szybko!)
    - Wymienione zostały górne mocowania amortyzatorów na przodzie 2szt
    - Wymieniony został płyn do chlodnicy G12 -35 stopni

    Generalnie zawieszenie po oględzinach jest już w bardzo dobrym stanie, zostało zrobić na nowo zbieżność za około 500km jak nowe podzespoły w pełni się "uleżą". Podobnież jest jeszcze tylko drobny luz na drążku kierowniczym, ale tym zajmiemy się przy dokonaniu zbieżności.

    Wcześniej auto bardzo huczało, szczególnie było to słyszalne przy niskich prędkościach. Obstawiałem jakieś łożysko, teraz dźwięk ustał choć czasami mam wrażenie, że coś delikatnie huczy, ale prawie niesłyszalnie. Nie wiem tylko czy to właśnie łożysko czy może szum opon? Wcześniej jeździłem na mniej szerokich, obecnie opony to 245/45 R17 i one fabrycznie troche szumią.

    Dodatkowo:
    - 2 żarówki postojowe z przodu, tylnia żarówka drogowa oraz żarówki nad rejestracją
    - Udało mi się również naprawić jeden spryskiwacz bo spadł wężyk podający płyn
    - Oraz udało się usunąć napis "Service" przy okazji dzięki za link do tego jak tego dokonać

    Ale to wszystko to już raczej w ramach estetycznych pierdół

    Następne w kolejności są filtr paliwa, powietrza oraz kabinowy. Filtr oleju już wymieniony razem z olejem, ale mam dylemat co do filtru powietrza. Zastanawiałęm się nad nieco wydajniejszym, sportowym lecz mam obawy czy więcej syfu nie dostanie się do silnika. Polecacie coś może lub macie jakieś większe doświadczenia w tej materii? Generalnie mówie o filtrach bawełnianych tak do około 100zł za sztukę.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez miwt ; 01-10-2015 o 17:09

  7. #7
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Nie obawiaj się zmiany filtra powietrza Po założeniu stożka pojawi się dodatkowo fajny dźwięk zasysanego powietrza.
    Przy wyborze unikaj filtrów, które do poprawnej pracy potrzebują specjalnego plynu nawilżającego. Zabijesz przepływomierz.
    Na forum bardzo polecamy filtry Amsoil niby drogie w zakupie ale przy odpowiednim dbaniu filtr starcza na 160000km/ 4 lata.
    Tańszym odpowiednikiem może być Simota.

  8. #8

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zawiercie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    22
    No dobrze, ale to filtr stożkowy...na chwilę obecną nie myślałem o tym bo trzeba byłoby też zainwestować w dobry dolot tak żebym miał optymalnie dobraną długość dolotu, maksymalnie małe opory w dolocie i żeby był odizolowany od ciepła silnika tak żeby przypadkiem nie pogorszyć jego osiągów. Narazie myślałem raczej o filtrze płaskim, jednak o lepszej przepustowości i możliwości wielokrotnego użytku.

    Czy możecie Panowie jakiś polecić? Chodzi mi oczywiście o płaski, z tego co czytałem filtry sportowe bawełniane wcześniej się nawilża także jestem teraz w kropce, to ma aż taki wpływ na przepływomierz?
    Ostatnio edytowane przez miwt ; 01-10-2015 o 18:14

  9. #9
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Płaski też Amsoil
    __________________________
    Pozdrawiam

  10. #10
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez miwt Zobacz posta

    Generalnie zawieszenie po oględzinach jest już w bardzo dobrym stanie, zostało zrobić na nowo zbieżność za około 500km jak nowe podzespoły w pełni się "uleżą".
    Pozdrawiam
    Tam nie ma co sie ulezec... kto Ci takich bzdur nagadal? Za 500km to juz mozesz miec sciety bieznik w oponach i "ulozyc" je na smietniku. Biegiem na geometrie. Pozdro!

  11. #11
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Gratulacje - kolejna black beauty Powodzenia w ogarnięciu mechaniki!

  12. #12

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zawiercie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    22
    Cytat Zamieszczone przez Quarter Zobacz posta
    Gratulacje - kolejna black beauty Powodzenia w ogarnięciu mechaniki!
    Dzięki

    Dziś wymieniony został jeszcze komplet klocków na przedniej osi na klocki TRW (z tyłu zostało ich jeszcze dosyć dużo). Po za tym postanowiłem posłuchać rady kolegi AcidTT i zrobić zbieżność jak najszybciej. Dlatego też pojechałem na stacje diagnostyczną gdyż kwestia delikatnego "huku" nie dawała mi spokoju. Jak się okazało moje przypuszczenia się potwierdziły, w prawym przednim kole kończy się łożysko. Auto więc zaparkowane czeka do Pn lub Wt na tel, wraz z łożyskiem w tym samym miejsciu zrobiona zostanie również geometria i zawieszenie z głowy


  13. #13
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    No i super, poogarniasz pomalu i bedzie fajne auto. Juz jest!

  14. #14

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zawiercie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    22
    AuTTo po gruntownym czyszczeniu, a przy okazji kilka zdjęć








    Ostatnio edytowane przez miwt ; 04-10-2015 o 15:06

  15. #15
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Wyglada bardzo ladnie, gratuluje zakupu.
    ps. czy podobaja Ci sie te srebrne lusterka i klamki ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •