Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 29 z 29

Wątek: Audi TT 8N - miwt

  1. #16

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zawiercie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    22
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Wyglada bardzo ladnie, gratuluje zakupu.
    ps. czy podobaja Ci sie te srebrne lusterka i klamki ?
    Dzięki! Zdecydowanie nie, próbuję się do nich przyzwyczaić, ale nie wiem czy nie dokonam za jakiś czas jakiejś drobnej modyfikacji No, ale wszystko w swoim czasie
    Ostatnio edytowane przez miwt ; 04-10-2015 o 18:13

  2. #17
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez miwt Zobacz posta
    Zdecydowanie nie, próbuję się do nich przyzwyczaić
    to nie próbuj lakieruj w ori kolor i bedzie git. tak to taki troche agrotuning
    pozdrawiam!

  3. #18

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zawiercie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    22
    Witam, trochę mnie tu nie było choć regularnie zaglądałem i czytałem to i owo

    Autko nadal u mnie, choć miałem z nim ostatnimi czasy mocno pod górkę Przez rok autem jeździło się całkiem dobrze, był całkiem zrywny, spalanie i pobór oleju w normie, generalnie używałem go codziennie, a każdy kilometr pokonywałem z uśmiechem na ustach.

    W pewnym momencie, mniej więcej był to 8-9 miesiąc użytkowania auta zauważyłem wyciek na wysokości silnika i pojawiło się coś co nazywałem "chrobotaniem". Był to dziwny szmer z okolic silnika pojawiający się zawsze przy naciskaniu pedału gazu, słyszalny głównie na niższych obrotach, tak mniej więcej do wartości 1500. Było to strasznie irytujące bo auto niejednokrotnie brzmiało jakby miało się zaraz rozpaść.

    Także, długo się nie zastanawiałem i zdecydowałem się oddać auto do mechanika. Na samym początku był to zaznajomiony mechanik w moim mieście, ale jak to zazwyczaj bywa nasza współpraca nie ułożyła się najlepiej. Auto stało przez praktycznie 1,5 tyg i nie zostało nawet ruszone. Jako, że mieszkałem niedaleko mogłem od czasu do czasu podejrzeć postęp i zrezygnowany ich brakiem zdecydowałem się w końcu odebrać TT. Patrząc później z perspektywy czasu była to najlepsza decyzją jaką mogłem podjąć choć kosztowało mnie to 1,5 tygodnia śmigania do pracy na rowerku w zimnie i pierwszym śniegu jaki spadł tej zimy

    Aby nie powtarzać więcej wyżej popełnionego błędu odezwałem się do innego mechanika, którego konto obserwowałem na Instagramie. Na początku chciałem tylko podpytać o kilka rzeczy ale bardzo szybko okazało się, że facet ma nieprzeciętną wiedzę, doświadczenie i sporo pasji w tym co robi. Co prawda jego zakład znajdował się około 60km ode mnie (w Chrzanowie), ale koniecznie chciałem oddać auto w ręce kogoś kto dobrze się nim zaopiekuję...i tak też się stało

    Autko trafiło do Chrzanowa i zaczęły się schody...

    Po krótkich oględzinach okazało się, że serce TT mocno krwawi, a wycieków jest co najmniej kilka w tym jeden z pod uszczelki pod głowicą. Co ciekawe ta była bardzo słabo dokręcona więc po otwarciu głowicy wyszły kolejne problemy. Jedna z blokad trzymająca wałek rozrządu była skompletowana od innego samochodu i nie pasowała do tego modelu! Jakimś cudem wszystko się ułożyło choć sam wałek pracował z dużo mniejszym luzem niż powinien. Jako, że sytuacja wyglądała tak a nie inaczej zdecydowaliśmy się na kompletną rozbiórkę silnika. Oczywiście nie był to koniec problemów, a po dokładnych oględzinach okazało się, że motor w tym samochodzie ma jakieś 300-400 tys km przebiegu i większość jego kluczowych podzespołów jest na skraju wyczerpania.

    W tym również cylindry, które miały takie luzy, że dziwię się iż samochód nie brał jeszcze jakoś szczególnie oleju. Po dokładniejszych pomiarach okazało się, że cylindry wypracowane są o 0,07 mm . To jest raczej graniczna wielkość poza którą kwalifikuje się silnik do naprawy głównej. Pierścienie w cylindrach wykazywały równiez luz rzędu 0,6 mm. Jest to również wymiar, który bezwzględnie kwalifikował je do wymiany.

    Całościowo rzeczy do zrobienia było dużo więcej, a gdy w słuchawce telefonu usłyszałem słowa iż najlepiej byłoby gdybym podjechał bo jednak to trochę grubszy temat wiedziałem, że nie będzie ani wesoło ani tanio! Później już tylko oglądałem swój silnik w częściach pierwszych i dostałem 2-3 godzinny wykład co jest nie tak, dlaczego, jakie mogą być powody i różne warianty naprawy.

    Decyzja nie była łatwa, ale mam słabość do tego autka, zawsze chciałem go kupić i choć nie było mnie na początku stać żeby kupić modele z górnej pułki cenowej zdecydowałem się na zakup z myślą o dalszym dopieszczaniu. Zrobiłem krótki rachunek sumienia i jednak wyszło, że chciałbym nim jeszcze długo pojeździć, a nawet nie wiem czy kiedykolwiek chciałbym go sprzedawać dlatego też zdecydowałem się na gruntowny remont całego motoru i większości zawieszenia

    Autko zostało przejrzane bardzo dokładnie, to co działało dobrze i nadaje się do dalszej eksploatacji zostało, cała reszta do wymiany. Pytanie czemu nie kupiłem innego używanego motoru? Co prawda wyszło by dużo taniej, ale jaką mamy pewność co kupujemy? Jednak lepiej zainwestować w nowe części i cieszyć sie autkiem na nowo.

    Ale do rzeczy, poniżej lista rzeczy, które zostały zrobione:



    Silnik:

    0. tłoki z pierścieniami
    1. simmering walka rozrządu
    2. simmering wału - przod
    3. simmering wału - tył
    4. uszczelka głowicy
    5. uszczelka dekla zaworowego
    6. pasek rozrządu
    7. koło rozrządu na wale korbowym
    8. rolka prowadzac pasek rozrządu duza
    9. rolka prowadzaca pasek rozrządu mała
    10. swiece zapłonowe
    11. filtr oleju
    12. węże odmy
    13. olej 6L
    14. łożysko wyciskowe sprzęgła
    15. tarcza sprzęgła
    16. sprzęgło sprężarki klimatyzacji
    17. zbiornik wyrównawczy płynu
    18. łańcuch rozrządu
    19. napinacz hydrauliczny łańcucha



    Zawieszenie:

    20. amortyzatory przód 2x
    21. końcówki drążków kierowniczych 2x
    22. drążki kierowniczy 2x
    23. łączniki stabilizatora 2x
    24. gumy stabilizatora 2x



    Inne:
    25. siłowniki klapy 2x
    26. zarówki pozycyjne



    No i generalnie całą robociznę można było podzielić na następujące etapy:

    27. wybudowanie i zabudowanie zespołu napędowego
    28. obróbka blok - szlifowanie cylindrów, głowicy, zaworów, docieranie
    29. demontaż silnika , montaż silnika
    30. wymiana elementów zawieszenia + ustawienie geometrii



    Autko już odebrałem i muszę przyznać, że jestem zachwycony. Samochód co prawda jest na dotarciu i nie można go szczególnie mocno kręcić, ale nawet do tych 3tys obrótów czuć różnicę względem tego co było. Prowadząc samochód mam odczucie, że wszystko w nim działa zdecydowanie lepiej, pewniej, dużo bardziej solidnie, precyzyjniej, a nawet sam dźwięk silnika uległ delikatnej zmianie. Nadal jest w nim trochę rzeczy do zrobienia, a w pierwszej kolejności liczniki, które działają jak chcą. Choć myślę, że najgorsze mam już za sobą

    No i na koniec chociaż jedno zdjęcie, jeszcze z przed remontu!
    -images-sun1.jpg

  4. #19
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Dobrze że zdecydowałes się na kompleksowy remont, teraz tylko cieszyć się ponownie autem.

  5. #20
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez miwt Zobacz posta
    Autko już odebrałem i muszę przyznać, że jestem zachwycony. Samochód co prawda jest na dotarciu i nie można go szczególnie mocno kręcić, ale nawet do tych 3tys obrótów czuć różnicę względem tego co było.
    Poczytaj o docieraniu na ostro, chociaż w tym momencie to i tak pewnie "po ptokach".

  6. #21

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zawiercie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    22
    Cytat Zamieszczone przez Domenik Zobacz posta
    Poczytaj o docieraniu na ostro, chociaż w tym momencie to i tak pewnie "po ptokach".
    Kojarzę temat, pierwsze najważniejsze kilometry i tak zostały zrobione przez mechanika pracującego nad autkiem aby sprawdzić czy wszystko jest jak należy. Gdy odbierałem autko, miał zrobione po remoncie około 50km.

  7. #22
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Widze że zastanawiałeś się przed kupnem nad 406 coupe hehe to było moje poprzednie autko

    http://www.fotosik.pl/zdjecie/d4f24c87f03c793c
    http://www.fotosik.pl/zdjecie/de592f4f53bbc984

    na szczęście dokonałeś prawidłowego wyboru

    Daj znać ile mniej więcej wyszedł cię cały remont silnika, dobrze że udało ci się go odremontować teraz to faktycznie tylko śmigać i się cieszyć, mnie też będzie to czekać ale to już się do Pawła zgłoszę :P

  8. #23

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zawiercie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    22
    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    Widze że zastanawiałeś się przed kupnem nad 406 coupe hehe to było moje poprzednie autko
    Tak, był taki plan! Długo się zastanawiałem, ale coś mi nie do końca zawsze pasowało w tym francuzie, choć przyznam że to ładne autko. Na szczęście poszedłem na całość i kupiłem to o czym zawsze marzyłem A dokładne info, wysłałem na priva
    Ostatnio edytowane przez miwt ; 06-02-2017 o 18:34

  9. #24
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez miwt Zobacz posta
    Tak, był taki plan! Długo się zastanawiałem, ale coś mi nie do końca zawsze pasowało w tym francuzie, choć przyznam że to ładne autko. Na szczęście poszedłem na całość i kupiłem to o czym zawsze marzyłem A dokładne info, wysłałem na priva
    Dla nie których 406 coupe to może być najgorsza mieszanka :P ... dlaczego? a dlatego że ten model nie do końca jest francuski, ponieważ to jest włoski peugeot (flaki w środku z francuza zwykla 406-stka a z zewnątrz wszystko robione w włoszech, no prawie wszystko bo w fabryce Pininfarina wiem bo miałem limitowaną wersje black&silver i było baaaaardzo ciężko o jakąkolwiek część mechaniczną, blacharka to była inna bajka bo ceny zaporowe i brak zamienników)

    Dzięki wielkie za info na PW jeszcze raz życzę aby służyło auttko jak najdłużej
    PS. całkiem nie daleko mamy do siebie jak jesteś z Zawiercia :P

  10. #25
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    mały OT:
    też miałem Peugeota 406 Coupe 3.0 V6 i uważam go do dzisiaj za świetne auto V6 pod maską i komfort tego auta to były ogromne +

  11. #26

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zawiercie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    22
    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    Dla nie których 406 coupe to może być najgorsza mieszanka :P ... dlaczego? a dlatego że ten model nie do końca jest francuski, ponieważ to jest włoski peugeot (flaki w środku z francuza zwykla 406-stka a z zewnątrz wszystko robione w włoszech, no prawie wszystko bo w fabryce Pininfarina wiem bo miałem limitowaną wersje black&silver i było baaaaardzo ciężko o jakąkolwiek część mechaniczną, blacharka to była inna bajka bo ceny zaporowe i brak zamienników)

    Dzięki wielkie za info na PW jeszcze raz życzę aby służyło auttko jak najdłużej
    PS. całkiem nie daleko mamy do siebie jak jesteś z Zawiercia :P
    Prawda! Jakiś mały spocik kiedyś? hehehe

  12. #27

    Dołączył
    Jul 2013
    Płeć
    Skąd
    Jelenia Góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Aviator
    Posty
    33
    Bardzo podoba mi się takie kompleksowe podejście do tematu.

    I mega podoba mi się ostatnie zdjęcie. Chętnie zobaczę więcej

  13. #28

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zawiercie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    22
    Cytat Zamieszczone przez Madd Zobacz posta
    Bardzo podoba mi się takie kompleksowe podejście do tematu.

    I mega podoba mi się ostatnie zdjęcie. Chętnie zobaczę więcej
    Hej dzieki! Wkrótce podrzuce kilka zdjęć!


    Ostatnio moje autko przeszło małą reinkarnację, pojawiły się czarne lusterka i klamki! W końcu, wkrótce podrzucę jakieś zdjęcia
    Przy okazji mam zapytanie, jako że do naprawy mam zegary od jakiegoś czasu mam zainstalowaną magiczną apkę Torque. W czasie jazdy temperatura silnika waha się około od 93 do 96 stopni, na postoju auta zagrzewa się do 102 stopni i załacza się wentylator. Czy to prawidłowe wartości, wskazania dla tego modelu?

    Pozdrawiam

  14. #29
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Bardzo prawidlowe wszystko jest ok.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •